Polecane posty

tomek15h    110
Dnia 10.11.2019 o 15:43, ktosik25 napisał:

co myślicie o nowych modelach i liftingu rozsiewaczy? np aktualnie zamiast mds 17.1 jest mds 18.2

Zmiany te dotyczą w głównej mierze kolorystyki i oznaczeń .W dniu dzisiejszym mam dostawę MDS 18.2 Q , to dam fotkę i napiszę coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 18.12.2019 o 04:59, tomek15h napisał:

Zmiany te dotyczą w głównej mierze kolorystyki i oznaczeń .W dniu dzisiejszym mam dostawę MDS 18.2 Q , to dam fotkę i napiszę coś więcej.

Możesz napisać coś więcej.. jaka cena ? Jakie wyposażenie.. Oglądałem używki .. ale na razie lipa i zastanawiam się czy nie kupić nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

MDS 18.2Q ok 27-30 tys netto do tego dolicz ok 4 tys za telimat. Nadstawki ok 2-3 tys. Plandeka nie wiem ile, ale pewnie z 1,5-2 tys. Ceny netto oczywiście. 

Jak weźmiesz dużo nadstawek do MDS to wyceń czy Axis nie wyjdzie taniej

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Dzięki za info.. wiem ze kupiłeś jakiś czas temu 19.1 wcześniej czytałem. A powiedz mi czym się kierowałeś ze wybrałeś Kuhn ... a nie np amazone.. a przecież dystrybutora masz niedaleko. Przynajmniej tak mi kiedyś pisałeś 😉.. jedna komora.. słyszałem tez ze ZA M rdzewieją... prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

17.1R 

Dilera Kuhn mam na wsi ;)

Potrzebowałem od ręki. Amazone wielce wszytsko sprzedane. Byłem rano na placu to wymyślali, że nie, nie mają,  wszystko sprzedane sratata. To mówię, że ok. Pojechałem do Kuhna. Stał na placu taki jak chciałem. byłem w piątek, a w środę był u mnie bo musieli zamontować telimat. W poniedziałek dzwonili z Tech Komu, że jednak mają na sprzedaż na placu. Za późno.

Poza tym po czasie nie żałuję zakupu. Działa jak należy, wyśmiewa zgodnie z tabelą, a wysiewałby idealnie gdybym Ursusem trzymał równą prędkość. Nie mam się czego przyczepić. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Hmm.. w sumie nie wiem co lepsze. Do amazone mam już sterownik od opryskiwacza i tak się zastanawiam... co wybrać. Jaki model Amazone chciałeś kupić ? A powiedz mi jaka minimalna szerokość rozsiewu jest przez telimat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Amazone ZA-M 1001, najtańszy i najprostszy model. Tam i tak żadnego komputera nie podłączysz. Dopiero w jakichś bardziej wypasionych Amazone. 

3 minuty temu, asmodan28 napisał:

powiedz mi jaka minimalna szerokość rozsiewu jest przez telimat ?

Nie rozumiem pytania? Telimat masz po to żeby rzucać nawóz ze ścieżki do krawędzi pola i nie dalej. Mój jest ustawiony na szerokość 10-18 m bo takie mam łopatki. Czy telimat działa to nie wiem bo moja 80tka jest upośledzona w hydraulikę. Teraz po świętach będę dokładać drugą parę to na wiosnę urochomię telimat. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W 2017 za 17.1 z nadstawka 900l i quantronem + predkosc z gps dałem 25 netto. 

Polecam wszyskim, wysiew nawozów tym sprzętem to przyjnmnosc. Wpisujesz np 200kg klikasz start i tyle wychodzi :)

Telimatu nie mam

Zam ma kolega i tez mowi ze rdzewieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To ja miałem ofertę za 22 tys z kompem, ale bez nadstawki. 

Za swojego dałem 17 tys z tym, że telimat ok 4 tys.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

ja zamówiłem na początku grudnia Mds 18.2 K z rozdzielaczem oraz lepszymi łopatkami za 17,4 tys netto. dostawa po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti514    0

Zakupiłem rozsiewacz Kuhn MDS 935 Q i mam pytanie czy ktoś posiada instrukcje obsługi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

do raucha zsb nie mam tabeli. Radze sobie dzięki próbom kręconym, np na polifoske mam i myśle podobnie ustawić na kk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

KK jest cięższe

skoro nie ma tabeli t czemu pytasz w temacie MDS?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregster    4

Panowie, co sprawdzić przed zakupem używanego rozsiewacza Rauch? Z góry dziękuję za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Laczenie pomiedzy rama a zbiornikiem. Jak ktos tam nie myl to bedzie sporo rdzy a nawet dziury. No i luzy na przekladni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Najlepiej to podlacz pod ciagnik i sprawdz wszystko. Sterowanie zasuwami, czy można zdjąć tarcze i mieszadło, czy jest klucz do ustawiania łopatek, czy ma instrukcje.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregster    4

mógłbyś mi wytłumaczyć jak zdejmuje się tarcze i mieszadło? tak z grubsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Z mieszadlem to nie przesadziajmy nie ma potrzeby go demontowac.Tylko w razie awari przekladni. A talerze to czarna nakretka z wycieciami na krzyz blokujesz talerz i odkrecasz. A klucz fajnie zeby byl ale bez niego tez sie da ustawic lopatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
56 minut temu, hardkor113 napisał:

mieszadlem to nie przesadziajmy nie ma potrzeby go demontowa

Mówię o mieszadle a nie wałku


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Tez mowie o mieszadle nie ma potrzeby go demontowac przy ogledzinach.Podejrzewam ze i tak nie pozwoli tego odkrecac wlasciciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj