Polecane posty

hardkor113    635

Tylko chodzi o poprawki lakiernicze a MDS nie kupisz za 3 tys.
Jak chcesz to mozesz nie remontowac ale gora 7 lat pochodzi i go rdzia opiedzieli.
Przynajmniej umaluj przekladnie bo widzie ze tu to juz sie odpryski robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Witam
Mam pytanie do użytkowników mds jaka jest minimalna szerokość rozrzutu na tarczach M1 w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam

ma ktos moze MDSa z QUANTRON-A zamierzam kupic19.1 y zastanawiam sie czy warto do tego doplacac

Ile trzeba dopłacić do Quantrona? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Mam pytanie czy w rozsiewaczu mds talerze m01 musza miec obie takie same rozuwane lopatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie muszą ale są, do równego rozsiewania i tak ustawiasz je inaczej więc możesz zastosować inne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

Od niedawna jestem posiadaczem Rozsiewacza Kunh MDS 921 tarcze MOM1

łopatki mają oznaczenia A i B tylko nie wiem co zrobić gdy tabela podpowiada ustawienie łopatek np C5-A2

jak nie mam nigdzie oznaczeń C,  gdzie szukać tego C?

Dodam że chce rozsiewać na 12m

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Jak łopatki oryginalne to na każdej masz nabite symbole a b c itd a na talerzu masz    1 2  3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

No to by wyjaśniało że łopatki mogą nie być oryginalne bo są na nich tylko oznaczenia AL na jednej łopatce na drugiej BL 

Talerze mają oznaczenia od 1 do 6 i to jest ok , A może ktoś posiada zdjęcie tych łopatek z oznaczeniem literowym żebym wiedział jak ustawiać, nie mogę znaleźć w necie tak dokładnych zdjęć łopatek.  


Jak by ktoś miał problem ten co ja wklejam zdjęcie tarcz i ich oznaczeń znalezione w niemieckiej instrukcji obsługi 

pozdrawiam

Łukasz

post-14548-0-35660900-1487667729_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

Panowie wszystko już mam ogarnięte i działa tylko zostało jedno małe "ale" zauważyłem że podczas otwierania komory łopatki(odpowiedzialne z otwieranie zbiornika i wypuszczanie nawozu)  które się rozsuwają jedna odsunie się jest szczelina już dwóch mm a druga jeszcze jest zamknięta. Według mnie obie powinny otwierać się tak samo idealnie. Jak jest u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Obie powinny byc rowno.
Jesli masz otwieranie i hydrauliczne i reczne to wyreguluj te dwigenki i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Jesli ktos potrzebuje to jutro bede mial na zbyciu jeden komplet lopatek do mds 12-18m wysuwne.

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilusiekk    0

Witam mam zamiar kupic rozsiewacz kuhn 701 mds moglby ktos powiedziec czy warto kupic taka uzywke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Jak najbardziej ja dwojego kupilem nie w malych pieniadziach bo chyby 5 tys do tego dalem 1 tys za poprawki w nim.
Ja go cenie za to ze jest on zgrabny,latwo i szybko ustawiam dawke bo tylko jedna zapadka,i ma przede wszystkim ma centralna skrzynie.Ogolnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Czy to 701,czy 721 (ze sterowaniem tylko hydraulicznym i dwoma skalami),lub modele 900 litrowe wszystkie to jedna konstrukcja.Ja posiadam model Mds61 - z węższą skrzynią.Przy zakupie należy zwrócić uwagę na stan łożysk,nadmierne luzy.Dlugotrwala praca przy uszkodzonych łożyskach powoduje uszkodzenie kół zębatych przekładni.Ogólnie polecam ,sam długo rozważałem jaki kupić.Zalety to: wolno obracające się mieszadło,jednozasypowy zbiornik,nierdzewne elementy,precyzyjny wysiew ,siew graniczny, tabele wysiewu. Za swojego zapłaciłem 4 tys,i 50 zł na poprawki.Najlepiej szukać egzemplarzy nie malowanych,widać co jest.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romex23    28

Czy to 701,czy 721 (ze sterowaniem tylko hydraulicznym i dwoma skalami),lub modele 900 litrowe wszystkie to jedna konstrukcja.Ja posiadam model Mds61 - z wąższą skrzynią.Przy zakupie należy zwrócić uwagę na stan łożysk,nadmierne luzy.Dlugotrwala praca przy uszkodzonych łożyskach powoduje uszkodzenie kół zębatych przekładni.Ogólnie polecam ,sam długo rozważałem jaki kupić.Zalety to: wolno obracające się mieszadło,jednozasypowy zbiornik,nierdzewne elementy,precyzyjny wysiew ,siew graniczny, tabele wysiewu. Za swojego zapłaciłem 4 tys,i 50 zł na poprawki.Najlepiej szukać egzemplarzy nie malowanych,widać co jest.

andrzej 78 możesz mi powiedzieć jak ustawiasz siew graniczny na łopatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ma ktos gdzies tabele do mds 1141 mds 1142 dla tarcz m5 bo na tej stronie to tylko dla ok 30 metrow sa ustawienia  dl anich i musze czasami celowac aby ustawic  18 lub 21 m

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Podejrzewam ,że tabele wysiewu tego nie obejmują , gdyż konieczna jest wymiana tarcz na M4 do mniejszych szerokości. Sterowanie prędkością obrotową i wysokością nie zapewnia równomiernego wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tabela obejmuje maksymalne wartosci tylko dla tych tarcz a nie uwzglednia tych mniejszych mimo ze jest na talerzach mnostwo kombinacji. Tak samo masz dla m4 tabela dla nich jest od 18 m do 28 chyba a spokojnie na 12 m tez nimi rozsiejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez maszteusz
      Posiada ktoś instrukcję lub wie co i jak z tym sterownikiem?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj