Polecane posty

marins21    1

Panowie oriętuje się ktoś czy do starszego typu raucha zsb będą pasowały tależe od mds?

Kupiłem niedawno rauch zsb z łopatkami o oznaczeniu DEB 10-12 i myslałem że na tyle posieją ale z instrukcji którą kolega kris14 podał na forum wynika że będzie rzucał na 20-24... łopatka i tak jest już do wymiany i myśle nad zastosowaniem od mds ale nie mam pewności czy będzie pasować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Czy jest jakaś różnica pomiędzy Kuhn MDS11.1 a MDS 17.1 oczywiście po za wielkością zasypu minimalna?

Zna ktoś ceny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

17.1 ma już szerszy zbiornik, w standardzie siłownik do otwierania zasów. 11.1 ok 11.500 netto, 17.1 jeżeli dobrze pamiętam nie całe 14 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

Mam do wymiany koło zębate z-45 to duże w przekładni, znalazłem tylko jedno ogłoszenie i facet chce 460 zł da radę kupić gdzieś taniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Witam. Muszę rozsiać saletrosan 26, 200 kg/h rozsiewaczem RAUCH MDS 62, jeżdżę 360, III bieg, 1600 obr/min.

- jak ustawić łopatki tarczy M1 na 12 m.

- ustawienie skali

Do saletry 200 kg ustawiam łopatki C1-C3 podziałka "60"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

Witam. kupilem rozsiewacz Rauch MDS 921, ktory posiada tarcze oznaczone symbolem M0 M1 a lopatki oznaczone AR BR. prosze o informacje na jaka szerokosc moze on rozsiewac? za wszystkie info z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

10- 18 m

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

Czy wszystkie rozsiewacze Rauch MDS z ręcznym sterowaniem mają możliwość osobnego sterowania lewy-prawy talerz czy tyczy się to tylko rozsiewaczy z dopiskiem "Select"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. W Rauchu 17.1 R przykładowo jak mam ustawienie łopatek D4-D1 to w tej pozycji ustawiem obydwie łopatki na tarczy wysiewającej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jedną masz D4 a drugą D1, na obu tarczach tak samo, chyba że stosujesz wysiew graniczny to tabela podaje odpowiednie ustawienie łopatek dla tarczy od skraju pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Jedną masz D4 a drugą D1, na obu tarczach tak samo, chyba że stosujesz wysiew graniczny to tabela podaje odpowiednie ustawienie łopatek dla tarczy od skraju pola.

Yhym, łapię. A zmieści mi się od niego 500kg mocznika. 17.1 R? 

 

P.S 19 tyś za Raucha 17.1 R to dobra cena?

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja do 11.1 500kg mocznika wsypuje ale z maksymalną górką :P do 17.1 spokojnie zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

Czy w miejscu łączenia kosza z resztą rozsiewacza w serii MDS *01 oryginalnie było uszczelniane silikonem czy to znak, że rozsiewacz był dodatkowo uszczelniany?kuhn-mds-921-63291-108-666012.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

zdejmowałem kosz co prawda nie 921 ale w 62  nigdzie nie było silikonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Co z tego ze ma silikon to chyba dobrze ze ktos dbal zeby sie z niego nie sypalo.
A walek jak walek wazne ze sie kreci co z tego ze nie orginalny.
Tylko bedziesz musial go wypiskowac i uwamowac bo dlugo on nie pochodzi zaraz sie rozsypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

Jeśli mam go remontować to bez sensu wydawać tyle pieniędzy, do remontu wolę kupić za jakieś 3 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez maszteusz
      Posiada ktoś instrukcję lub wie co i jak z tym sterownikiem?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj