Polecane posty

renovoltage    480

Mieszadło się wyjmuje tylko trzeba przekręcić do góry , ono może mięć luz od zużycia. Sprawdź wałek od mieszadła czy on nie ma luzu , jest on zamontowany na tym właśnie trybie, tryb jest metalowy ala masło aby nie rozerwało przekładni jak  poleci łożysko, twarde tryby będą go mielić ale nic się nie stanie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no trochę ten wałek ma właśnie luz. Czyli jak rozumiem w pewnym momencie wyrobi się to i stanie mieszadło, ale żadnej szkody nie będzie w skrzyni? Tylko gdzie ja ewentualnie znajdę taki tryb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos z was przystawke do wysiewu w rzedy?nazywa sie chyba rv 2m. Planuje sobie dorobic do swojego rozsiewacza ale na necie nie moge nigdzie znalezc samej przystawki na wzor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Panowie, polecacie rozsiewacz KUHN MDS 1121  ??  

bo tak sie zastawiam nad kupnem i mi wpadł w oko taki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj11    7

Witam.Posiadam rozsiewacz kuhn mds 701,mam w nim ręczne sterowanie a chciałbym wymienić na hydrauliczne,wiadomo nowe oryginalne jest drogie poszukuje coś z używanych części do tych rozsiewaczy,może ktoś ma jakieś namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Witam. Czy ktoś wie może jak zrobić krok po kroku próbę kręcona w rozsiewacz kuhn mds 921. Byłbym wdzięczny bo zakupiłem taki. I chciałbym go dobrze ustawic na wiosnę żeby mieć pewność i nie kombinować na polu potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerMk    0
Napisano (edytowany)

Koledzy jak ustawić łopatki w MDS z talerzami M1XC aby wysiewać saletre puławską na 21 i na 24m mam talerze które na to pozwalają tylko jak wiadomo na stronie Kuhn nie ma tego nawozu generalnie tych których potrzeba w moim przypadku nie ma o dawki sie nie martwie bo zawsze robie próby kręcone, no i zawsze mam tylko kłopot jak ustawić te łopatki nie ukrywam ze kupując MDS-a myslalem ze to zaleta regulacja siewu a jest jednak odwrotnie.. Tak więc może ktoś podzieli sie jak ustawia swoje MDS-y

będe teraz siał Siarczan Magnezu , Sól Potasową i Saletre pulan 34

Edytowano przez FarmerMk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sól potasową masz w rozpisce jako chlorek potasu, saletrę ustawił bym tak jak mocznik, który jest a siarczanu nigdy nie siałem to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Koledzy który z modeli Kuhn dorzuci mi saletrę/mocznik na 24m? 

Rozglądam się za jakimś rozsiewaczem używanym w cenie tak do 10 tys i nie bardzo wiem czego szukać.

Przesiadam się z Vicona który sprawował się zupełnie dobrze ale miał dla mnie jedną wadę. Daleko odsunięty środek ciężkości co bardzo ograniczało jego ładowność.

Może jakieś konkretne propozycje zakupu?

Pozdrawiam. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerMk    0
Napisano (edytowany)

Jestem po zamianie łopatek wysiewającej na talerzu M1C pierwotnie talerze na standardowych łopatkach sieją 10-18m po zmianie 20-24m.

Jeszcze nie miałem okazji siać ale producent twierdzi ze dorzuca do owych 24m przesyłam kilka zdjęć jak to wygląda po zamontowaniu, abyście mogli sobie porównać. A dodam ze komplet łopatek kupiłem za 387zł przesyłką ze sklepu www.euromasz.pl

post-176160-0-63959900-1454774054_thumb.jpg

post-176160-0-67235900-1454774060_thumb.jpg

post-176160-0-41586800-1454774063_thumb.jpg

post-176160-0-09519600-1454774066_thumb.jpg

post-176160-0-62386200-1454774068_thumb.jpg

Edytowano przez FarmerMk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

Mam pytanie, lepiej dołożyć i kupić taki rozsiewacz http://olx.pl/oferta/rauch-mds-620-17-1-19-1-CID757-IDc7G6N.html#6b40ccceba czy nie warto wydawać tyle i lepszym wyborem będzie

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-rauch-mds-732m-CID757-IDdKJFH.html#4f0f7c5cb3

lub

http://olx.pl/oferta/kuhn-rauch-mds-732-CID757-IDddmVT.html#5a5b458a31

Rozsiewacz głównie będzie chodzić z Ursusem C-330, czasem z Zetorem 7245. Z racji niemieszania olei skłaniam się ku sterowaniu ręcznemu. Nadstawki są zbędne. I w pierwszym rozsiewaczu tarcze wysiewają na szerokość 15-18 m więc konieczna byłaby ich wymiana na 12 m.

Pytanie czy ten rozsiewacz jest tyle wart czy szukać czegoś tańszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

Właśnie w tym rama wydaje się być trochę pordzewiała i mieszadło widoczne na drugim zdjęciu też nieciekawie wygląda ale to wszystko trzeba by było zobaczyć na żywo. Problem jest taki, że do tego rozsiewacza mam około 300 km do przejechania w jedną stronę a do pozostałych dwóch około 100 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

15-18 to jest maksymalna szerokość na jaką może sypać. MDS z tarczami M1 które podałeś można regulować w szerokościach 10-18m (mocznik do 15m), śmiało możesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A jak rozpoznać typ tarczy w kuhnie? wiem że są od M1 do M5 i od tego zależy szerokość pracy. Mnie pasują raczej M4. widziałem zdjęcia z ogłoszeń z naklejkami na talerzach a najczęsciej nic nie widać na używanych.

Mam zamiar jechać oglądac to:http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-kuhn-mds-1121-rauch-CID757-ID9XpPX.html#c3772f7903 lub to http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-sulky-2007r-nie-amazone-stan-idealny-CID757-IDb4K6P.html#c3772f7903  do wyboru u jednego gościa i blisko ode mnie. Jak pisałem zależy mi na dorzucaniu azotu do 24m. Pojemność nie ma dla mnie większego znaczenia. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Unikaj malowanych rozsiewacz (podpicowanie na sprzedaż) odkręcasz talerz i tam masz wybite dane jaki talerz ale trzego go odkręcić w MDS tylko jedna platikowa nakretka jest do odkrecenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

@kris14 a według Ciebie warto dołożyć i kupić ten najdroższy czy nie ma między nimi większej różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Technicznie wszystkie są identyczne, ta sama rama, ta sama przekładnia, tarcze i sterowanie.

Jeden jest z dodatkowym siłownikiem do zamykania otwierania zasuw. Różnią się tylko skrzynią na nawóz, ale w każdego co najmniej bibaga wsypiesz.

Poświęć jeden dzień i obejrzyj ten najbliżej Ciebie, w jakim stanie jest dno rozsiewacza i mieszadło (powie Ci o tym ile ten rozsiewacz wysiał)- blacha powinna być wykonana z nierdzewki i być bez przetarć. Przekładnia musi być sucha i cicho się kręcić, talerze oczywiście bez luzu (tak samo jak oś mieszadła).

Jeżeli rozsiewacz nie ma jakiś tam zagięć i otarć, wałek ma osłony i jest nie pogięty znaczy że był dobrze traktowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

http://rauch.de/cms/getfile.php?f=./upload/downloads/Archiv_BA_ST_ET/ZSAZSB/BA_ZSB_DE.pdf tutaj masz instrukcję od ZSB (strona 8 dokładniej), tam jest wyjaśnione dla jakich tarcz jaka szerokość, na tarczach powinny być kolorowe naklejki i powinny być wybite oznaczenia literowe, jeżeli to rozkodujesz i porównasz z rozsiewaczem będziesz wiedział na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerMk    0

Witam tutaj masz zdjęcie Mojego MDS-a 2008r hydrauliczne sterowanie bez problemu wchodzi 1200kg saletry kupiłem za 5tys bez jakichkolwiek luzów jedynie ubytki lakieru i rdza gdzie nie gdzie co sobie wylakierowałem sam i wiem co mam a nie picowany przez sprzedawce myślę ze te które oferują koledzy są dość drogie jeśli ci sie nie spieszy obserwuj Olx a coś sensownego trafisz  generalnie KUHN-y mają słabe blachy jeśli ktoś nie dba to mocno i szybko rdzewieją ale dobrze sieją i największa zaleta wg mnie to ze jest jeden lej na dwa talerze nie ma tu mowy ze zabraknie nawozu na któryś talerz.

post-176160-0-70769200-1455740220_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj