Polecane posty

Tomek12145    0

Witam zakupilem wlasnie Rozsiewacz Kuhn 921  MDS  I teraz dylemat jak go ustawic na wysiew 12 lub 15 m Posiadam tarcze M1  na ktorych jedna łopadka tylko zmienia kat a na drugiej mozna zmieniac kat i ja wysuwac Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12145    0

Wiem widzialem tylko to nic mi nie mowi bo dwie lapadki sa wysuwane a dwie tylko zmiana katu siania i niewiem czy nie sa na 24m chociaz tarcz jest M1


Niewiem jak zalozyc nowy temat tu na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reymo    0

czy może mi ktoś napisać jak ustawic łopatki ,jakie łopatki,kupiłem niedawno rauch zsb 900 inie wiem jak siać,nie mam tabeli wysiewu,poprzedni mój siewnik to lej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Witam :)

 

Orientuję się ktoś może w jakiej cenie są dane modele: kuhn MDS 

MDS 10.1 MDS 11.1 MDS 17.1 MDS 19.1

 

 

i czy w zestawie jest wał? 

 

Ja na początku 2014 roku zakupiłem 17.1 w cenie 11900 zł brutto, rozsiewacz nowy ale rocznik 2010 na tabliczce znamionowej,  za 2014 trzeba było zapłacić około 14500zł, hydrauliczne  i mechaniczne otwierany. W zestawie jest wałek wom który jest na stałe zamontowany na rozsiewaczu tz. rozsiewacz ma gładki wałek na który nakłada się wałek wom i skręca za pomocą klucza imbusowego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Ile trzeba dać za Kuhna MDS 19.R z nadstawą 600l zabudowaną z każdej strony, światłami i tablicami ostrzegawczymi oraz plandeką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allum258    7

Witam.   Tak jak reymo pare dni temu nabyłem KUHN ZSB 900. Mi się udało nabyć w cenie 3200zł po znajomośc,i przekładnia w super stanie, kosz też  tylko rama do czyszczenia ale to jak w każdym starszym rozsiewaczu i mam takie pytanie co to za tarcze??

 

http://olx.pl/oferta/talerze-tarcze-do-rozsiewacza-rauch-CID757-ID6eklT.html#ae4836c7b8

 te są znalezione na OLX ale mam identyczne  czy ktoś może określić jakie to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

 

Wiem widzialem tylko to nic mi nie mowi bo dwie lapadki sa wysuwane a dwie tylko zmiana katu siania i niewiem czy nie sa na 24m chociaz tarcz jest M1

Niewiem jak zalozyc nowy temat tu na forum

 

Masz tarcze 20-24 metry u mnie jest to samo na tarczach jest wybite M0M1 i pewnie poprzedni właściciel chcąc zwiększyć szerokość rozsiewu zamontował po jednej łopatce MX na tarczy co jest tańsze niż kupowanie całych tarcz za 1270 zł. Mam teraz problem bo mam ścieżki i pola pod 12 metrów, a jak kupowałem rozsiewacz to się nie znałem na tych tarczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

A gdybym ustawił łopatki na 20 metrów tj. według tabeli X2 D3 i obroty wałka nie 500 tylko np. 400 to czy by wyszło 17 metrów bo mam jeden kawałek 6 ha szerokość 34 metry i nie wiem jak siać, a drugie łopatki M1 kosztują 250 zł za sztukę proszę o pomoc mam kuhn mds 921 1997 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denzel16    1

Witam a mój problem wygląda tak że przez mieszadło ucieka mi sporo nawozu jakie tam uszczelnienia przychodzą ? Jak temu zaradzić ? Dodam że jest wyczuwalny luz na mieszadle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denzel16    1

a jaki dokładniej uszczelniacz?  odkręcałeś tylko mieszadło ? czy ściągałeś cały zbiornik ? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może w rozsiewaczu radar do mierzenia prędkości jazdy? Bo mam w siewniku, który kupiłem, a nie wiem ile takie coś może do rozsiewacza kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    110

Może ktoś z posiadaczy mds 921mógłby mi napisać na jakim ustawieniu suwaka siał saletrę puławską 200kg/ha 12m  w tym linku co podał kriss14 na stronie kuchna niema saletry puławskiej

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez maszteusz
      Posiada ktoś instrukcję lub wie co i jak z tym sterownikiem?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj