Zaloguj się, aby obserwować  
rutek22kret

mieszadło typu ms kto potrafi ??

Polecane posty

rutek22kret    0

Witam majsterkowicze :lol: juz od dawna kombinuje coś w kierunku właśnie żeby zrobić jak najprostsze mieszadło tego typu. Może ktoś z was zrobił coś podobnego co zdaje egzamin i nie kosztuje 4000 zł ;[ Moim zdaniem to nie jest skomlikowana konstrukcja i mam już nawet pewne pomysły ale uznałem że zasięgnę waszych opini i rad a może ktoś ma jakiś inny pomysł na mieszadło pozdrawiam rutek :)

 

a to link o jakie mieszadło chodzi ;[

http://www.agroserwiskrysiak.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=7&menu=16&strona=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Jak masz pomysły to możesz napisać co kombinujesz. Na moje oko to nie jest duży problem troche rurek wejście na WOM no i te łąpy od mięszadła i kilka drobiazgów dobry spawacz i masz taki mikser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

krysiak to moja okolica:> są w tej samej miejscowości ludzi którzy robią takie mieszadła tylko że taniej:P i to podobno nawet oni uczyli krysiaka jak wyginać te śruby miksera:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

Witaj Adrianos możesz powiedzieć skąd dokładnie jesteś i w przybliżeniu powiedzieć za ile ludzie w twoim terenie robią takie mieszadła, a może dało by radę kupić u nich samą tą śrubę już gotową i powyginaną . Mógł byś się tym zainteresować jeśli to nie kłopot i napisać na forum jakieś konkrety :lol: z góry dzięki Rutek

 

A mój pomysł odnośnie konstrukcji jest taki : potrzebna jest odpowiednia rura w której średnicę dopasujemy jakieś łożyska (u dołu z tego co się orientuję musi być dębowa tulejka)no i kawał mocnego pręta na który nabijemy to łożysko i złożymy do kupy z rurą. Myślę że na końcu potrzebny byłby jakiś gwint a nawet kawałek freza żeby to jakoś miało zaparcie do obrotu no i ta nieszczęsna śruba miksująca. Z tym że u mnie właz do szamba ma średnicę 60 cm i to ogranicza trochę gabaryty mieszadła(właz jest to dekiel od studzienek kanalizacyjnych).

Więc piszcie chłopaki czekam na wasze rady 3majcie się ;[

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

No i znalazłem coś prostego w konstrukcji i może coś spróbuje z tego zrobić;[ tylko najpierw zrobie mały prototyp np. na wiertarkę i zobaczę czy będzie mieszało:rolleyes: a mianowicie

 

Mieszanie

i tam jest "mieszadło turbinowe z 4 łopatkami nachylonymi pod kątem 45 stopni ":)

Jeśli zda egzamin mieszadło będzie zrobione jeszcze w styczniu :) ale czekam dalej na wasze rady a narazie mam zapał do pracy hehehe:lol:;[:lol::lol::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja z miejscowości poredy jestem, a Ci panowie są również z Nowej Rudy tak jak krysiak, i robią dużo taniej a śmigło też napewno Ci mogą same zrobić:lol: i dobrze słyszałeś że muszą być dembowe łożyska, napisz mi na PW to jutro wyśle Ci do nich numer tel, sam się dogadasz co i jak


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

spoko :rolleyes: dziś zrobiłem taki mały prototyp mieszadła do wiertarki:rolleyes: no i powiem że jesli miałem pół wiadra wody i dałem na pełne obroty to woda z wiadra się wylała heheh:rolleyes: taki ładny wirek powstał że normalnie dno było widać w wiadrze hehe:rolleyes: także powoli będe brał się za robotę i szukał odpowiednich materiałów .

 

piszcie o swoich pomysłach:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj