Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rutek22kret

mieszadło typu ms kto potrafi ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mieszadło
rutek22kret    0

Witam majsterkowicze :lol: juz od dawna kombinuje coś w kierunku właśnie żeby zrobić jak najprostsze mieszadło tego typu. Może ktoś z was zrobił coś podobnego co zdaje egzamin i nie kosztuje 4000 zł ;[ Moim zdaniem to nie jest skomlikowana konstrukcja i mam już nawet pewne pomysły ale uznałem że zasięgnę waszych opini i rad a może ktoś ma jakiś inny pomysł na mieszadło pozdrawiam rutek :)

a to link o jakie mieszadło chodzi ;[

http://www.agroserwiskrysiak.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=7&menu=16&strona=1

damian95    22

Jak masz pomysły to możesz napisać co kombinujesz. Na moje oko to nie jest duży problem troche rurek wejście na WOM no i te łąpy od mięszadła i kilka drobiazgów dobry spawacz i masz taki mikser.

Adrianos    30

krysiak to moja okolica:> są w tej samej miejscowości ludzi którzy robią takie mieszadła tylko że taniej:P i to podobno nawet oni uczyli krysiaka jak wyginać te śruby miksera:D

Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Wiadomość z agroFakt.pl

rutek22kret    0

Witaj Adrianos możesz powiedzieć skąd dokładnie jesteś i w przybliżeniu powiedzieć za ile ludzie w twoim terenie robią takie mieszadła, a może dało by radę kupić u nich samą tą śrubę już gotową i powyginaną . Mógł byś się tym zainteresować jeśli to nie kłopot i napisać na forum jakieś konkrety :lol: z góry dzięki Rutek

A mój pomysł odnośnie konstrukcji jest taki : potrzebna jest odpowiednia rura w której średnicę dopasujemy jakieś łożyska (u dołu z tego co się orientuję musi być dębowa tulejka)no i kawał mocnego pręta na który nabijemy to łożysko i złożymy do kupy z rurą. Myślę że na końcu potrzebny byłby jakiś gwint a nawet kawałek freza żeby to jakoś miało zaparcie do obrotu no i ta nieszczęsna śruba miksująca. Z tym że u mnie właz do szamba ma średnicę 60 cm i to ogranicza trochę gabaryty mieszadła(właz jest to dekiel od studzienek kanalizacyjnych).

Więc piszcie chłopaki czekam na wasze rady 3majcie się ;[

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

rutek22kret    0

No i znalazłem coś prostego w konstrukcji i może coś spróbuje z tego zrobić;[ tylko najpierw zrobie mały prototyp np. na wiertarkę i zobaczę czy będzie mieszało:rolleyes: a mianowicie

Mieszanie

i tam jest "mieszadło turbinowe z 4 łopatkami nachylonymi pod kątem 45 stopni ":)

Jeśli zda egzamin mieszadło będzie zrobione jeszcze w styczniu :) ale czekam dalej na wasze rady a narazie mam zapał do pracy hehehe:lol:;[:lol::lol::)

Adrianos    30

ja z miejscowości poredy jestem, a Ci panowie są również z Nowej Rudy tak jak krysiak, i robią dużo taniej a śmigło też napewno Ci mogą same zrobić:lol: i dobrze słyszałeś że muszą być dembowe łożyska, napisz mi na PW to jutro wyśle Ci do nich numer tel, sam się dogadasz co i jak

Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

rutek22kret    0

spoko :rolleyes: dziś zrobiłem taki mały prototyp mieszadła do wiertarki:rolleyes: no i powiem że jesli miałem pół wiadra wody i dałem na pełne obroty to woda z wiadra się wylała heheh:rolleyes: taki ładny wirek powstał że normalnie dno było widać w wiadrze hehe:rolleyes: także powoli będe brał się za robotę i szukał odpowiednich materiałów .

piszcie o swoich pomysłach:D:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mf255fan
      Witam 
      Zamierzam zrobić wyciągarkę leśną do zrywki drewna w górzystym terenie (jak to bywa na podhalu) Bazą mojej wyciągarki była by wciągarka z Robura. http://www.bankfotek.pl/view/2050210
      Przełożenie 3:1 i to chciałbym jeszcze zredukować poprzez koła zębate i łańcuch, tylko ile tak aby mieć wystarczającą moc i wydajność (prędkość zwijania liny) bęben liny ma średnicę 17 cm. Jak obliczyć prędkośc zwijania liny? 
      Druga sprawa to hamulec wciągarka posiada bęben hamulcowy obok tego od zwijania liny, hamuje taśma taka jak w ursusie c 360 od ręcznego (u mnie akurat tego brakuje) jak zrobić automatyczny hamulec tego bebna wykorzystując tą taśmę gdyż ona pozwoliła by łagodnie luzować linę, ostatecznością była by zapadka.
      Mechanizm wciągarki to koło talerzowe i wałek atakujący, tryb ataku jest rozłączany sprzęgłem kłowym z bardzo drobnymi wypustami, http://www.bankfotek.pl/view/2050213 , czy była by możliwość załączania i rozłączania napędu w czasie ruchu ? Czy jednak to groziłoby uszkodzeniem wypustów?
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez mlodyrolnik23
      Witam chciałbym zrobić łuszczarke do kukurydzy z niuzywanego sortownika do ziemniaków zależy mi na dość dużej wydajności poniewaz mój kolega w przyszłym roku zamierza sprzedać kombajn do zbierania kolb kukurydzy z tego co mówił to kukurydza w kolbie mozna dużo łatwiej wysuszyć i jesli uda mi sie ogarnac ten temat to gra wedlug mnie jest warta swieczki macie na to pomysł ile cm by musiało mieć oczko w sicie aby kolba się nie przedostała a ziarno tak i ogólnie jak to widzicie może jakieś łańcuszki w środku bębna aby działały jak cepy w kabajnie czekam na propozycje pozdrawiam
    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
    • Przez soltys147
      Chciałbym dorobić do mojej belarki centralne smarowanie łańcuchów. Niestety fabryczne zestawy sa strasznie drogie, więc myślę o jakimś zaadoptowanym systemie.
      Najbardziej chodzi skąd wziąć pompkę do oleju. Pędzle i wężyki to prosta sprawa.
      Ktoś z Was zrobił coś takiego? Czy np. pompa centralnego smarowania od tira do smaru (Można takie w miarę tanio kupić na szrocie) nadała by się - niestety tam chyba jest silnik elektryczny.
      Będę wdzięczny za wszelkie rady