Polecane posty

pawelmf    238

kolego można spotkać tą prasę z szerszym podbierakiem ale to żadkość w większości te prasy maja tylko taki podbierak , prasa ma podbierak opuszczany hydraulicznie, i przeważnie jet w tych prasach jeden przewód za każdym razem jak chcesz podnieść lub opuścić podbierak to trzeba wyjec z traktorku aby przestawić dźwignie właśnie na podbierak , ale możan zamontować sobie drugi przewód, Jakby co to pisz na gg 404774 ja mam taką prasę to ci doradzę, ale jeszcze jakby co to bym ja sprzedał . prasa z w super stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Ja mam belarkę ale ten temat poświęcony jest mojemu wujkowi który chce kupić takiego welgera pawelmf ile chcesz za tą prasę?A z tym przewodem hydraulicznym to jest tak że za każdym razem jak chcę opuścić podbierak albo otworzyć klapę to muszę wyjść z ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Poszukaj wersji RP12S to nie będziesz musiał cały czas schodzić, bo one mają hydrauliczne opuszczanie podbieraka ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

za welgera chce ok. 18 tyś reszta do negocjacji.

emillo 1212: wszystkie rp 12 mają opuszczanie hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

to jest tak jak belujesz przestawiasz zawór i wtedy ja podnosisz tylną klapę to automatycznie podnosi ci się podbierak,jak opuszczasz to opada.a gdy kończysz robotę wychodzisz przestawisz zawór i wtedy wtedy podnośi się tylko podbierak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

U mnie w rp12s (z szerokim podbierakiem) było na 2 przewody (wszystko robisz z ciągnika) ale jak jeszcze się belowało c360-3p to przerobione zostało na 1 przewód i tak zostało (nikomu nie chce się przerobić z powrotem). Owijanie zaczyna się automatycznie po zbiciu beli ale u mnie jest przerobione na ręczne bo był inny sterownik (bardzo rzadki) i trzeba było inaczej wykombinować. Ogólnie bardzo dobra prasa, wszyscy znajomi którzy mieli welgera teraz pokupowali albo nowsze (niż mieli) welgerki albo lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Jak coś to sprzedam taką prase, moja ma standardowy podbieracz oczywiście podnoszony hydraulicznie i mam dwa węże przez co nie trzeba zeskakiwac z ciagnika nawet w C-360. Walce perforowane a na nich orginalny lakier od nowości, odrzutnik bel (nie trzeba cofać) obwiażywanie sznurkiem automatyczne, tylko ustawia sie stopień zgniotu i ilosć podawanego sznurka a ona po dobiciu sama uruchami obwiązywanie i trąbi by sie zatzymać. łańcuch jak i koła zębate bez jakiegokolwiek śladu zużycia, podbieracz nie wyślizgany ;D U mnie pracowała z C-360, Zetor 7745 i Fendt 309. C-360 miała cieżko na pełny zgniocie ale dawała rade, te większe bez problemu każdy materiał, nie wiem skad takie plotki ze nie da sie prasowac jak jest sucha, ja prasowałem nieraz całę dnie i póżne godzinny noce i nigdy bela mi sie nie zatrzymałą w komorze. I największa świętosć tych pras to zatrzaski mechaniczne klapy!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

to jest tak jak belujesz przestawiasz zawór i wtedy ja podnosisz tylną klapę to automatycznie podnosi ci się podbierak,jak opuszczasz to opada.a gdy kończysz robotę wychodzisz przestawisz zawór i wtedy wtedy podnośi się tylko podbierak

Chyba masz coś popsute skoro razem z klapą podnosi się podbierak :lol:

Faktycznie jest tak, że wjeżdżasz na pole lub łąkę to opuszczasz podbierak na daną wysokość (ma zresztą gumowe koło kopiujące więc na muldach nie ma problemu) a następnie przestawiasz zawór na klapę i wtedy sterujesz tylko klapą. Podbierak jest na tej samej wysokości dopóki nie zakończysz roboty i nie przestawisz zaworu na sterowanie podbieraczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Czyli jak bym wziął tą prasę to jak zajechałbym na pole to musiałbym opuścić podbierak , przestawić zawór , wsiąść do ciągnika i z ciągnika sterować tylko klapą , a czym włączyłbym owijanie sznurkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ustawisz zgniot i po jego osiągnięciu sznurek idzie automatycznie a ty dostajesz sygnał dźwiękowy ;)

Sam mam Gallignani na systemie Welgera i dla mnie jest to super rozwiązanie :D Ustawiam zgniot i każda bela jest równo zbita a ja sie nie bawie w sterowniki itp w kabinie :D

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Zalezy jak masz w prasie to rozwiązane bo ja mam dwa węże i normlanie podnosze do i to bez przestawiania zaworu, zawsze na nawrotach podnosze podbierak bo te kółko podporowe przy ostrych nawrotach dostaje w tyłek. A obwiazywanie sznurkiem załącza sie automatycznie po dobiciu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

czyli belę trzeba ubijać aż do końca czerwonego pola na wskaźniku prasy ? i dopiero wtedy włączy się sznurek ? a jeżeli ja nie chcę dobijać tej beli do końca bo oszczędzam prasę to co, jak mam owinąć sznurkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

To jest wskaźnik mechnaiczny i z boku prasy ustawia sie zgniot jaki chcesz, wstawiasz nop na środkowe pola i niby będzie dovhodzić do czerwonego ale zgnit będzie mniejszy. Też można sobie pociagnąć sznurek z prasy do kabiny i pociagając włączać owijanie ale to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

moim zdaniem ten sznurek podciągnięty do kabiny ma sens bo kiedy będę chciał włączyć owijanie to sobie włączę a tak to muszę czekać a poza tym to jak ta bela z ustawionym zgniotem się dobiję to w to skąd ja będę wiedział kiedy mam się zatrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

No jeśli elektryka jest sprawna do powinno zatrąbić a jak nie to tam jest taki wskaźnik i taka skala na blaszce i ten wskaźnik rusza w poziomie tak w tych samych miejscach gdzie teraz owija sznurkiem, poprostu trzeba sie pilnować i spokojnie jest, automat jest świętoscią, ja tez na początku przy sianokisoznce założyłem sobie sznurek ale po zbelowaniu 5 bel uciołem go i leciałem na automacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Tylko na "automacie" musicie dojść do ustawionego zgniotu, jak jest ciągnik mocny to ok, ale jeśli jest to przykładowa 360 to mogą być problemy jesli ten zgniot jest duzy i wtedy wynalazki typu sznurek do załączania wiązania mogą być dobre ;)

 

Nie rozumiem jednej rzeczy-macie od klapy siłownik jednostronnego działania?? Tyczy się tych co pisali o jednym przewodzie. Ja mam tam dwustronnego(może dlatego że mam RP12S...) i nie mogę sobie jakoś wyobrazić pracy na jednostronnym tłoku... Nie macie problemów z domknięciem klapy?

 

Osobiście od tego sezonu będę prasował ciągnikiem z 2 parami hydrauliki i myślę o oddzielnym przewodzie do podbieraka z pominięciem rozdzielacza w prasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Siłowniki są jednostronnego działania w tych prasach! klapa normalnie zamyka sie pod masa własną a trzymają ją zatrzaski. Nawet RP12S orginalnie miały jednostronnego działania!! jak byś miał dwustronnego działania to przy opuszcaniu klapy nawet przy dwóch wężach podnoscił by się podbierach, ja mam dwa węże i normalnie jeden jest wpięty w tą rurke koło tego rozdzielacza a rozbielacz jst przekierowany tylko na klape, jak miałem okazje podpiąć C-360 a ona ma zwykłe złącza skręcane a w prasie EURO a przyjściówke mam tylko jedną to normalnie podpiołęm ten wąż który idzie na ten rozdzielacz i działąło na jednym. Aha a teraz w fendtcie są dwie grupy złoczy na ciagniku no i obsługuje klape jak i podbieracz osobno niezależnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

 

 

Nie rozumiem jednej rzeczy-macie od klapy siłownik jednostronnego działania?? Tyczy się tych co pisali o jednym przewodzie. Ja mam tam dwustronnego(może dlatego że mam RP12S...) i nie mogę sobie jakoś wyobrazić pracy na jednostronnym tłoku... Nie macie problemów z domknięciem klapy?

 

 

 

U mnie siłowniki są właśnie jednostronnego działania i nie ma żadnych problemów. Przecież klapa sporo waży i zamykanie jej w pozycji siłownika "swobodne opadanie" przebiega szybko, może nawet trochę za szybko :D

 

A co do pytań autora tematu to wszystko wyjdzie w pracy i zależy z jakim ciągnikiem ma chodzić ta prasa i co będziemy prasować. Osobiście uważam, że największe obciążenie jest w słomie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja mam klapę na siłownikach dwustronnego działania, oglądałem w sumie 3 welgerki(wszystkie S) i wszystkie tak miały ;) Siłownik jednostronnego działa odróżniam od dwustronnego działania ;) Podbieracz mam na jednostronnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ktoś pisał żeby zakładać sznurek do ręcznego włączania owijania... Ale po co ? Przecież tam jest skala 5-cio stopniowa zgniotu(chyba). Zgniot można sobie bardzo dobrze dobrać do traktora ;) Zanim kupiłem moją Gallignani to też pisali że automatyczne wiązanie sznurkiem jest złe, itp. Jak kupiłem i zobaczyłem jaka to wygoda to w życiu nie zamieniłbym na wiązanie za pociągnięciem sznurkiem ani włączanie w sterowniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właśnie ktoś pisał o załączaniu owijania sznurkiem? Bo tak się da ale te prasy mają też owijanie elektryczne. Przynajmniej w 12S, co my nią robimy tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

W naszej są siłowniki jednostronne,włączanie owijania sznurkiem jest zarówno automat jak i elektryczne(kiedyś założyłem sznurek ale szybko mi się znudził) ,siatką tylko elektryczne jest włączanie sam proces owijania jest mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj