Polecane posty

merkator50    1

Znalazłem w idealnym stanie belarke welger rp 12 i mam kilka pytań ,a mianowicie czy trzeba słeme belować z rosą kiedy jest jeszcze wilgotna ,bo jeśli jest sucha w południe to utknie w komorze i czy wąski podbierak to problem w belowaniu ,a jak z jej awaryjnością.Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja na poprzednie żniwa taką sobie sprawiłem i była w idealnym stanie (walce nie starte nawet z farby i do tego perforowane) prasowałem od godziny 8 do godzin wieczornych czyli gdzieś godziny 22 tak zeby zbytnio sie nie przepracować, zgniot był ustawiony prawie maksymalny (jeszcze można było jedną dzióre dać mocniej) ale Zetor 7745 czasami potrafił zastrajkować w grubym pasku po kombajnie. Ale ani razu na3wet przy 35stopniach w cieniu nie zdażyło mi sie żeby mi bela w komorze się zatrzymała. Także to jak dla mnie przereklamowany problem a własnie powinno sie to zdarzać w tych prasa bo mają one haki zabezpieczające komore takze hydraulika nie moze pod naporem beli sie uchylić. Wąski podbieracz dobrze sie spisuje tylko trzeba sie pilnować albo jest możliwość zamontowac te gwiazdy zwężające pokos. A awari Zero, ani jednej beli nie wypuściłem nie owiniętej sznurkiem!!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

kolego powiem tak mam ją już 5 lat i bele się zatrzymuje czasami ale to się zdaża żadko ale jeden problem co ja akurat mam to to żę z tej strony w którą i dzie pierwszy raz sznurek po wypuszczeniu bęli bela się rozpręża jak jest dobrze zbita sam odchodzę od zmysłów co jest , prasa jest mało a można powiedzię wcale awaryjna wąski podbierak w słomnie to mniejszy problem ale w sianie to niezabardzo , łatwa w obsłudze , ja od 2 lat ciągam ją mf 95km to nienażekam ale mogła by mieć szerszy podbierak i siatkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

Ja mam prace Deutz-fahr GP220 to jest to samo co welger rp 12.. na temat podbieraka moja ma 140 cm i w słomie po bizonie idzie ale wiesz musiałem załozyć zgarniacz w bizonie zeby wąskie pokosy były i idzie.. co do belowania w południe .. powiem tak moja nie mam performowanych .. wiec w słonie nie chciała iść wiec na kazdy walec przyspawałem cienki płaskownik i teraz ide...

ale i tak wole w nocy be;ować to znaczy od 18 do 23 .. bo czasu nie mam zeby w dzień belować bo bizonem na usługach kosze .. ale prasa to jest super do sianokiszonek lepszej nie chce .. jak zrobi belkę to tur na c-360 ma co podnosić .. kiszonka jest dobita a belka nie traci kształtu po owinięciu ..

na temat cześci to tak łożyszka te gdzie jest napęd przenoszony są w samo nastawnej obudowie .. koszt 1szt/145zł a tam gdzie jest osadzone w ramie to polskie pasują i nie pamietam oznaczeń ale tanie są 25 zł za sztukę .. do podbieraka pasują od sipmy Z224/1 sprezyny ..a łańcuch napędowy walców to zmacniany łancuch od napedu adaptera rozrzutnika obornika łańcuch calowy .....

szczerze polecam ta prasę ..

 

http://www.youtube.com/user/malin12339

a Tu filmik jest z sianokiszonki .. takie belki robi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mtz8223 - miałem taką samą jak ty nie chciała mi zwijać tylko z żyta z reszty dało się.Znajomy ma taką welger i niby z wyglądy taka sama i z budowy a jednak one zwijają.Jak się nie mylę to one mają jakoś przystawkę w środku czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

nie to nie ta :lol: mój znajomy ma też dobra prasę do sprzedania mało uzywana naprawde niezła jest ale za to co dałes jej link to on duzo chce a on tylko 16000 ;[ jak cos to napisz na gg ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

@zetorek5340gr ciekawe co to za przystawka .. bym sobie chętnie takie coś sprawił bo pasowało by jechać na usługi nią ... ale po nocy kto będzie chciał belować słomę ... ja już myślałem naspawałem płaskowniki na walce ale r tak jak bedzię bardzo grubo to stanie .. a sianokiszonka pieknię idzie ... za pare lat sie pomysli o innej z rotorem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wały smarowałem i u mnie były takie dzióbki ale też nic nie dało.Ja za swoją dałem podobną cenę co ta welger.Zapytaj czy możesz ją sprawdzić rozłóż słomę i jak będzie szło to powinna kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

zetorek5340gr- no ba pewnie ze jeden wąż.. a potem jest taka rozdzielnia na podbierak i komorę .. i to jest za***iste bo tylko jedna sekcje jest potrzeba .. ja mam tura i do tura super to jest ...bo kolega musi dopinać tura do belowania .. bo ma 2 pary węży i do bani to.. z tym jest super ..w mojej nie ma pasów tylko taka blacha jest przyspawana na nich .. taka na prasie wytłaczana /chropowata /...

http://www.youtube.com/watch?v=KltmO0sZYB0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

dopisze sie do tematu bo tez chce kupic tak prase ale bedzie ona pracowac z c-360 i mam nadzieje ze da rade.mam tylko jedno ptanie czy welger rp12 ma centralne smarowanie tak jak class 44s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Centralnego smarowania nie ma, 360 może być trochę za słaba do słomy, a w sianie i siano kiszące poradzi sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

do C-360 polecam Claasa ale ten mniejszy model 34. Będzie śmigać w tym zestawie aż miło. Z clasem 44 i z Welgerem będziesz miał ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Mam prasę Welger RP12s i pracuje z ursusem C360. Centralne smarowanie ma, a ciągnik mógłby być większy ale jak narazie daje rade :D


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@emillo1212 właśnie ty masz rp 12s a to nie to samo co normalna rp 12, ty masz centralne smarowanie ,siatkę,szersze ogumienie i prawdopodobnie koła wgarniające tak ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

witam posiadaczy prasy welger.Mprase welger rp 12 ze standardowym podbierakiem czy ktos wie od jakiej prasy pasuje szeroki podbierak.i moze ktos ma jakis namiar.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Cały podbieracz chcesz zmieniać? :blink: Ja lada dzień będę mieć u siebie RP12S na wąskim podbieraczu i będę do niej zakładać nagarniacze z obu stron takie jak są przy kostkującej z Unii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

@versus koła nagarniające nigdy nie zastąpią szerokiego podbieracza ;) A w Swojej będziesz miał siatkę?


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Może i nie zastąpią, ale jaki to koszt zmienić podbieracz... :rolleyes:

Moja niestety nie ma siatki, to jest ta co mam w galerii(u mnie będzie w tym tygodniu dopiero, bo kierowca lawety obecnie w Niemczech jest), niestety Niemcy przed sprzedażą zdjęli, może w sezonie o kupnie aparatu pomyślę, zobaczę jak mi sznurkiem będzie sie pracować ;)

 

Ma ktoś włącznik elektryczny do wiązania? W mojej jest na nim pokrętło i nie wiem do czego ono służy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

moja jest na 2 sznurki i siatka ale coś porypane bo jeden sznurek ucieka z trzymaka musze przy tym posiedzieć

Edytowano przez nasil90
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj