Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gluchman512    0
Napisano (edytowany)

Witam, kupiłem ostatnio prasę Welger RP12s siatka/sznurek na wąskim podbieraczu z elektrycznym pilotem z 2 przyciskami-lampkami, brzęczykiem i przełącznikiem dwu pozycyjnym. Dodam, że prasa ma jeszcze taką dźwignię ze sznurkiem po lewej stronie. Moje pytanie brzmi: jak uruchomić owijanie siatką lub sznurkiem; do czego służy ta dźwignia? Z góry dziękuje za odpowiedź

Tematy połączone

post-37703-0-39543800-1399725665_thumb.jpg

post-37703-0-53579700-1399725751_thumb.jpg

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-PAX    194

Jak z siatką jest to Ci nie powiem,bo mam taką na sam sznurek.

Owijanie sznurkiem rusza automatycznie po zbiciu beli na żądaną gęstośc i o tym sygnalizuje ów brzęczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Panowie wiecie może jaki jest odstęp haków względem osi tej w komorze prasy w welger 12 s.Wiem tylko że jakaś różnica między nimi powinna być tylko ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jeśli chodzi ci o luz na hakach komory prasy to powinien wynosić ok. 5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Tylko mi chodzi o różnice jednego haka względem drugiego bo podobno musi być .One nie stoją w jednej odległości od komory tylko nigdzie nie mogę znależć tych wymiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Witam mam taka na szerokim podbieraku.Jesli pszełacznik masz prosto właczasz recznie sznurek czerwonym przyciskem jesli w bok to sznurek włącza sie sam ałtomatycznie bela jest w pełna rozmiarach zielony guzik jest od siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zasadnicza różnica to taka, że 12S ma dodatkowo obijanie siatką. Zwykła 12 ma tylko sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Panowie może ktoś z użytkowników prasy rp 12 z siatką podrzucić zdjecie zamocowania spręzyny tej głównej naciągającej nóż do ucinania siatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić zgniot w prasie welger rp12.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Otwierasz prawą górną klapę i do płaskownika z otworami który steruje miarką zbicia beli jest założony uchwyt linki i zabezpieczony zawleczką, i nawet naklejka powinna być która pokazuje jak przestawiać ten uchwyt, jak chcesz przestawiać to zdejmujesz zawleczkę i przekładasz na drugi otwór w zależności jakie zbicie robisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

a jak bym chciał jak najbardziej zbite bele to jak przestawić?


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

To odbezpieczasz i przekładasz na pierwszą dziurę płaskownika od prawej wtedy będzie najbardziej zbite :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

Witam. Posiadam prasę welger rp 12 i chciałbym się dowiedzieć w którą stronę musi się kręcić pierwszy walec ten nad podbierakiem. W mojej prasie się kręci w tą stronę co pozostałe a ja myśle że on chyba ma spełniać rolę  rotora. Napiszcie jak jest u Was.  

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

No właśnie bo u mnie to chwyta siano i myślałem że to powinno kręcić sie w drugą stronę 


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
romek6340    221

Coś Ci się kolego pomieszało...

1. Twoja wina, że nie umiesz jej obsługiwać ale to masz forum aby coś podpytać oraz

2. Twoja wina, że nie znasz regulaminu forum

 

A w temacie: tak ten wałek kręci się w tą samą stronę co pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Znam posiadaczy tych pras i nie narzekają na jakość balota. Powoli sam myślę o takiej prasie. Jedna lata z u-902 i daje sobie radę.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj