Polecane posty

A wałek przekażnika jaki macie? Ja na podwójnym krzyżaku i to zabezpieczenie mi sie zacina co sie wciska czy da sie to jakoś wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jeżeli chodzi Ci o rygiel( zamek) wałka, to spróbuj to ustrojstwo najpierw przemyć w czystej ropie, a potem nasmarować czystym olejem. Zwykle taki zabieg pomaga.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz800    0

koledzy ma ktoś do sprzedania welger pr 12 w województwie wielkopolskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze sie do tematu mam welger rp12 i zamki w niej wgl nie trzymają nawet regulacje zamków jak się opuści to później nie daje ciągnik (mf 5430, lubzetor forterra 9641) otworzyć klapy gdy reguluje tym zaworem od przepływu oleju to nic nie daje bele wychodzą kapcie a zawsze komora sie otworzy przy dobijaniu już sam nie wiem co zrobić ciągnik ma ciężko przy dobijaniu czasem nawet łańcuch pęknie . Jeżdżę 20m jedna a później 20m drugą. Jak robiłem bele z mokrego wskaźnik był na zielonym i już zamki nie dawały rady trzymać. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

W tym sprzęcie nie reguluje się stopnia zbicia zaworem tylko z boku prasy pod osłoną przekłada się swozeń na wskazniku napełnienia komory.Zawór przełącza tylko hydraulike na klapę albo podbieracz(w ten sposób można podłaczyc tylko jeden przewód do ciągnika).Mi nigdy nie zdarzyło się żeby zamki puściły.Ten żółty pręt z boku prasy do końca się wysuwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Mam prasę welger rp 12s z szerokim podbierakiem i wczoraj kiedy porozpierawszy nią belowałem to zauważyłem że dosyć często zapycha się podbieracz ( wcześniej nie belowałem żadna prasą). Czy te prasy tak mają, czy to zależy od sposobu jazdy ,ilości obrotów , grubości zgrabionego wałka.Zauważyłem, że tak najczęściej się dzieje gdy nie wjedzie się centralnie na wałek t a wiadomo, że czasami trzeba wjeżdżać z zakrętu i materiał wypadnie na którąś ze stron podbieracza. Chciałbym jeszcze zapytać o to czy wina tego że słabo odskakuje zapadka od sznurka jest wina elektromagnesu, ponieważ czasami muszę kilka razy wcisnąć przycisk żeby zapadka spadła. Wygląda to na to jakby ten elektromagnes za mało pociągał a może to trzeba wyregulować na tym łańcuszku który pociąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxP    0

Mam takrze Welger RP12 lecz z waskim podbieraczem. Jest to calkiem normalne ze ci sie zacina z zakretu tym bardziej jezeli jest to trawa na sianokiszonke a w komorze nie jest jescze sformowana bela. Gdy w komorze kreci sie bela to ona ciagnie trawe z bodbieraka. Ja krece na samym wolnym biegu to bele bywaja dobrze ubite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

@ Sup321 zapychanie podbieracza w tych prasach to dość częsty problem,ja dałem sobie z tym rade w ten sposób że podniosłem tą rurę która idzie nad podbieraczem z tymi wygiętymi blachami po bokach.Podniosłem ją o jakieś 8-10cm i jak na razie pomogło.Ja mam taki problem że po owinięciu beli i jej wyrzuceniu,zaczynam robić następną i mniej więcej w połowie zaczyna mi wybierać znowu siatkę.Pare razy widziałem kilka nitek w komorze(siatka jest nierówno obcięta) z tąd pewnie pobieranie siatki.Nóż przed sezonem ostrzyłem,na polu już dosunołem go ile się dało,i nic to nie pomogło.

 

Ktoś się z czymś takim spotkał?Jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać?Mam na jutro sporo belowania i dobrze byłoby się z tym uporać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie mam prośbę czy ktoś mógłby opisać jak u was otwierają się zamki w rp 12 bo jak mocno popuszczę cięgło to nie idzie otworzyć zwłaszcza w sianokiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka prase z szerokim podbierakiem 2m i naprawde dobrze chodzi, ale mam taki problem ze haki nie chca mi sie zamykac, a zeby zamknac musze wylaczyc ciagnik pomoze ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manYki    0

witam. mam oferte kupna tej prasy za 15,5 tys z roku 1989. sznurek siatka . czy jest to dobra prasa i czy spokojnie mozna ja zakupic> jakies wady lub awaryjnosc? mialem claasa rollanta 44s lecz nie dobijala bel chyba silowniki ale sprzedalem. z gory dziekuje ewentualnie prosze o modele pras godne polecenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Znam dwóch ludzi którzy użytkują takie prasy. Bardzo sobie je chwalą.Jedyny problem, to ze sucha słoma się zatrzymuje w komorze, ale to przypadlosc wiekszości pras walcowych


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Mam taką prasę już parę lat ostatnio zmieniłem łańcuchy ale po 25 latach to nic dziwnego sam robię ponad 400 bel rocznie. Co do słomy to fakt jak siałem żyto to za sucha słoma bele stawały choć walce garbowane ale ostatnio sieję pszenicę,pszenżyto i mieszankę to nie ma problemu. Wiadomo przydał by się szerszy podbierak ale ogólnie to trwała i prosta maszyna godna polecenia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolbaska    0

A nie ma z was nikt sposobu na stawanie belki z suchej słomie w komorze? Kiedyś coś słyszałem o jakiejś żywicy z czyms tam i wtegy ponoc nie staje belka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ale jak są wałki z blachy garbowanej to nie trzeba nic nalepiać, na płaskich walcach polewa się smołę i posypuje żwirem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

W swojej prasie porobiłem spawarkom hafty ale żeby sie nie zapychała to zależy od ustawienia podbieraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Ja naspawałem na co drugi walec pręt 6mm 5-6szt. na walec i to pomogło.Jedynym minusem jest to że prasując suchą słomę dość mocno się ona kruszy.Czasami miałem problem z zaczęciem beli w szerokich pokosach,ale ani razu bela mi nie staneła w komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolbaska    0

Ja mam właśnie wałki garbowane i w upalny dzień pare razy stała belka w komorze. O jakim ustawieniu podbieraczu mówisz? Chodzi ci o wysokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

Jeśli podbierak bendzie wyżej to ci bardziej napycha do komory równomiernie u mnie do słomy w metal fach przestawiam na zaczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja mam właśnie wałki garbowane i w upalny dzień pare razy stała belka w komorze. O jakim ustawieniu podbieraczu mówisz? Chodzi ci o wysokość?

 

Mi na początku sezonu na upale też stanęła belka ale generalnie to rzadkość. Trochę z mojej winy bo wystarczyło zredukować prędkość bo słomy nie mogła wciągnąć jak dużo i strasznie sucha. Tylko, że wałki praktycznie nic nie wytarte i obeszło się bez wywalania materiału. sama ruszyła

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

ja tam nie wiem ale u wuja w tej welgerce NIGDY nie stała bela w komorze gdy prasował słome w upalne dni (wiem bo o 12 prasował dla mnie. Ma ona wałki garbowane. Częsci taniocha 25zł łożysko więc bierz jak za taką kasę jest również z siatką. Najgorsze że dłużej owija niż zbiera w przypadku sznurka. Współpracuje z zetorem 7211. Ja bym chciał abyście doradzili mi czy JD 550 to dobry wybór ponieważ jedziemy ją jutro obejżeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj