Skocz do zawartości
sim0n

Organizacja produkcji, 40 ha bydło mięsne początki POMÓŻCIE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bydło
Lukasz1987    57

Dlaczego nie masz sprzętu? nie masz kosiarki, przetrząsacza, zgrabiarki, prasy i przyczep?

Prasę można wynająć. Posiadając te maszyny robisz kiszonki z żyta, mieszanki jęczmień/owies, oraz poplony wyka/gorczyca, w zależności od gruntów to od 20 do 30 kilku ton kiszonki z ha zrobisz. My do tej pory sialiśmy żyto na jesień kosiliśmy w maju, później sieliśmy poplony wyka, peluszka, teraz poplon będzie raz bo postanowiliśmy siać mieszankę owies/jęczmień, która do tej pory rosła na innym kawałku i bardzo szybko dostawała kłosków za drugim razem. Posiejesz tak, ze 3ha i zawsze byki będą miały około 20kg dziennie paszy. Lucerny nie polecam, bo w niej chodzi głównie o liście i trzeba nabrać wprawy w robieniu z niej kiszonki. Choć jest plenna, rocznie można zebrać nawet 60t z hektara, przy odpowiednim nawożeniu.

Lukasz1987    57

Ja kiszonkę robię na pryzmę ze względu na wielkość stada u nas ten rodzaj paszy to 1/6 dziennej dawki żywnościowej. Pisz na priv bo idę się uczyć i tylko odświeżać będę co jakiś czas główną.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Pryzma jest sporo tańsza i pasza jest lepsza. W belach to każda bela może być inna. Pytanie tylko czy masz czym zebrać w pryzmę?? sieczkarnia, orkan samozbierająca.

Piotrek6911    0

Właśnie w tym problem że nie mam ale orkan w granicach 4 tys już powinien kupić, tylko powiedzcie mi czy się coś do tego dodaje czy od razu na ziemie sie sypie i ciągnikiem gniecie i folia nakrywa???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elvis1090
      Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez MrRadny69

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp.