djdawid777

Zalozenie firmy w rolnictwie

Polecane posty

aadams7    0

to jak nie ma ziemi i kupi sprzęt a prędzej rynku nie rozpozna to biznesu nie zrobi. ale życze powodzenia


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Haha jesteś śmieszny :lol: Zobacz tylko w temacie o PROW ile ludzi inwestuje w rolnictwo a dopiero potem pisz takie opnie. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

przynajmniej probuje cos robic a nie jak wielu z was tylko usiasc na d*pie i plakac ze sie nie oplaca

 

kolego przyłączam się do @mickas092 kogo masz na myśli. jest wielu mądrali ktorzy czekają tylko na dopłaty a i tak płaczą że przez tą unię nic im się nie opłaca, ale są i tacy ktorzy coś robią wymienili sprzęt obrabiają swoją ziemie nowymi maszynami i wiedzą żeby te nowe maszyny wykożystac dodatkopwa w usługach to nie taka łatwa sprawa. i jak kolego chce wziąść te nowe maszyny tylko pod usługi a przedtem rynku nie zbada to rewelacji mu nie wróże, a policzyć sobie tylko na papierzę ile się zarobi to nie oto chodzi


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djdawid777    0

wlasnie dlatego chce sie zorientowac co i jak zobaczyc co sadza na ten temat inni a nie wyslychiwac ze odrazu ci sie nie uda przeciez nienapisalem ze juz zakladam firme tylko dopiero sie orientuje a co tych ludzi to wiem bo moj dziadek jak byl jeszcze mlody to byl najwiekszym gospodarzem we wsi ale sie nie rozewijal narzekla na unie ze mu wszystko i tak zabiora itp[ takie glupie gadanie i teraz ma tylko 5 ha dlatego mnie to tak denerwuje jak ktos mowi ze napewno ci sie nie uda itpa jeslio nie firma do koszenia kukurydzy to jakies inne uslugi dla rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ale takie maszyny kosztują sporo $$ wiec bez dobrego rozeznania , atrakcyjnych cen i zapewnionego zajęcia to możesz zapomnieć o opłacalności :rolleyes: Sama kukurydza nie wyżyjesz - orka siew itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

dowiad i każdy to rozumie, ja co ci mogę podpowiedzieć że jak nie bedziesz miał na papierze podpisanych umów z rolnikami u których to bedziesz robił usługi to nie ma co sie na ryzykanta pchać. ja w tym roku rymieniłem na prow cały sprzęt, kupiłem sprzęt ktorym mogę obrobić 4 razy wieksze gospodarstwo co mam teraz, dlatego kupując ten sprzęt myślałem o usługach i na razie nie ma chętnych. może coś na wiosne się ruszy. ale i tak jestem zadowolony i wiem że nawet bez dodatkowej kasy z usług spłace te maszyny. a jakbym miał tylko i wyłącznie porywać się na usługi to by było ciężko... ale kibucuje cię, trzeba dodać że rynek usług zalezy od regiony gdzie się mieszka, u nas np. jeżeli chodzi o zwijarkę to mam z sąsiadem monopol na całą wieś i nie jesteśmy w stanie się wyrobić. dlatego musisz zbadać rynek oraz dowiedzieć się jak to jest z agecją


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djdawid777    0

dzieki a moglbibyscie napisac w jakich regionach mieszkacie i na jakie uslugi jest u was najwieksze apotrzebowanie? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Nie wiem znajomy zrobił w tym roku 100 godzin bizonkiem a jeszcze kilka się kręciło po okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ta tylko z tymi małymi rolnikami to czasem problem z kasą od razu. U mnie w okolicy to jest kilka dużych gospodarstw po kilka tysięcy ha, oni najmują firmy zewnętrzne do koszenia zboż i innych prac nie interesuje się tym zbytnio. Tylko wiadomo oni chcą firmy takie pewne że np w razie awarii kombajnu serwis szybko upora się itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Firma związana z rolnictwem? Najlepiej najpierw otworzyć sklep z częściami do maszyn rolniczych i środków do produkcji rolnej najlepiej zachodnich firm bo kupe sprzętu używanego i nowego stamtąd przyjechało, więc interes będzie się kręcił, bo rolnik będzie musiał zaopatrywać się w tego rodzaju produkty tak samo jak spłacać raty kredytów... . Później może jakaś dealerka, doradztwo rolnicze - to dziś najlepszy interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No ja też, dam wam przykład z wioski w której mam firme, było w niej 12 chyba punktów z paszą w tym 4 koło siebie w tym 3 na jednym podwórku bo to kiedyś był GS i tak wynajmowali od nich pomieszczenia. teraz zostało tylko kilka punktów sprzedaży. zz tych 4 koło siebie zostało teraz 2 bo jeden się przeniósł bo kupiłem ten budynek co zajmował, a drugi splajtował i też wziołem ten magazyn teraz został mi 3 do wykurzenia bo jest pośrodku tych dwóch budynków ale ich się nie pozbęde za mocni są hehe. A co do sklepu teraz to się zamawia przez telefon i na drugi dzień kurier przywozi a wszystkiego na półce też sie nie da mieć bo skad kapitał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jezeli chodzi o kapitał - jak to nazwałeś - to zobacz ile materiału móżna kupić za cenę maszyny, chociażby sieczkarni. Duże gospodarstwa może wynajmą raz lub dwa sprzęt a póżniej kupią swój bo to się im bardziej opłaca. Teraz funkcjonuje masa komisów, które sprowadzają sprzęt za cenę złomu, a u nas koszą kasę. Później będą handlowały częściami do tych sprzedanych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Niby tak ale patrz możesz kupić część jakąś do jakiejś maszyny a ta niech się nie zepsuje i co? a jak wiadomo polak potrafi i nie zawsze kupuje się orginały itd nieraz samemu sie coś dorabia itd. a usługa to usługa. Jakoś te duże gospodartwa co są u mnie w okolicy fakt mają 2-3 kombajny ale reszte najmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

no to jak masz duże gospodarstwo i oni najmuja jeszcze dodatkowo to szansa dla ciebie. szkoda że u mnie nie ma takich


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj