Skocz do zawartości
jakub16

Sipma Farma II owijanie na jeden sznurek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
jakub16    120

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Ostatnio podczas jednego z długich wieczorów wpadłem na pomysł, jak przerobić obwiązywacz pojedynczym sznurkiem, aby podawał 2 sznurki bez zbędnych przeróbek. Byłem dziś u kolegi i patrzyłem na ten cały aparat. Wymyśliłem coś takiego żeby zainstalować drugą przelotkę do sznurka za rolkami trochę wyżej jak ta fabryczna i w odstępie gdzieś 5 cm od niej. W kwestii prowadzenia sznurka do prowadnicy przyspawałbym kawałek blachy z otworem podobnym do prowadnicy również w odstępie około 5 cm. Nie wiem jakby to zadziałało. Oczywiście trzeba by to przetestować jak i również podkręcić szybkość tej prowadnicy bo denerwuje mnie stanie prawie 2 minuty i chlastanie prasy. Co wy na to? Za chwilkę dodam moje szkice w paincie

bez tytułu.JPG | jakub16 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Rzecz nie głupia :lol: Mnie też wkurza to czekanie lecz u mnie nie da sie tego tak łatwo przerobić bo welgerka ma zupełnie inny system wiązania ;(

Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

zetor1111    2

na you tube jest film pokazany jak gościu już to przerobił ;[ Spuźniłeś się :lol: Też nad tym myślałem ale siatkę pewnie dokupię do swojej ;[

Wiadomość z agroFakt.pl

jakub16    120

"spuźniłeś" ?? Gościu w oczy gryzie jak jasne z niebieskim ;[

Siatkę już mamy tylko wiadomo sznurkiem o wiele taniej :lol:

Właśnie obejrzałem ten film no i coś takiego mam w głowie tylko nie wiem czy bez tej drugiej pary rolek by szło ;[

http://www.youtube.com/watch?v=RGiDcL6Yb2Y

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

wsk125ccm    11

Wszystko fajnie, tylko nadal masz tą samą prędkość przesuwu i dodanie drugiego sznurka w tym przypadku wiele nie zmieni. Musisz też dopasować koło napędu przesuwu sznurka o mniejszej średnicy niż oryginalne, wtedy będzie przesuwać sznurek na boki szybciej. A dorobienie przelotki to prosta sprawa :lol:

jakub16    120

Ale w tej właśnie Sipmie którą chcę przerobić jest takie pokrętło pod klapa do regulacji prędkości posuwu tego mechanizmu. Powiem że w twojej nieźle to leci :lol:

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

crashi4    0

a gdyby puścić przez oczko od jednego sznurka, sznurek z dwóch rolek na raz i przez koło podające??? może by szły sznurki razem i wiadomo puścić jak najrzadziej ilość sznurka wtedy koło pędzące przyspieszy?? musze spróbować.

PRezeS

tomi382    99
:D Można spróbować sam o tym kiedyś myślałem ale mam już prase na dwa sznurki a jeśli byś kolego wypróbował ten pomysł w praktyce to czekam na rezultaty. Bo wydaje mi się że ta belka szubko się rozpadnie ale to tylko czysta hipoteza

wertus    0

Jeśli to będzie zrobione na tej samej prowadnicy, to efekt nie będzie najlepszy, gdyż albo bela będzie słabo owinięta i będzie się rozpadać podczas załadunku, albo będzie szło 2 razy więcej sznurka, a szybciej nie owinie jak na 1 sznurek. Zresztą posiadacze pras rolujących Warfama z-543 coś o tym wiedzą, więc niech ktoś się wypowie, tam jest możliwość wyboru, a jest jedna prowadnica.

crashi4    0

Prosze dodajcie jakies fotki z aparatami na dwa sznurki ..wspolnie cos podejrzymy i jakos ta wtope sipmy przerobimy.

PRezeS

Henius91    746

zeby dobrze i szybko to dzialalo to trzeba by bylo dolozyc jeszcze jedno kolo na sznurek, druga prowadnice i noz tak zeby jedna prowadnica prowadzila sznurek na jednej polowie a druga na drugiej, tak jak mialem w Krone, tylko mysle ze w sipmie taka przerobka jest raczej nie mozliwa. a jezeli dalej bedzie jedna prowadnica ktora prowadzi sznurek po calej szerokosci to moze byc nawet potrojny sznurek to i tak nic nie zmieni.

Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

crashi4    0

Wiem ale chce dać szybsze obroty na tych prowadnicach, przez co wolnobieg poleci szybciej przez bele tym samym będzie szybciej owijał.

PRezeS

crashi4    0

Właśnie tak chcę zrobić..dać polowe mniejsze koło znaczy średnice co spowoduje szybszy obrót listwy, a podwoić ilość sznurka.

PRezeS

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wsz34
      Jaką polecacie kupić prasę rolującą polską do 65tyś i jaka polecacie? 
    • Przez KrzysztofMech5
      Witam
      mam problem z hydrauliką w prasie sipma z279 Farma 1 rok99 ogólnie chodzi o to ze gdy podnosze klape ładnie, płynnie idzie do góry lecz gdy zacznę ją opuszczać zaczyna się skosować i widac ze raz opusci sie jedna strona raz druga tak jakby się cos przycinało i tak cały czas się dzieje naprzemiennie az cała prasa się trzęsie dopuki nie opusci się do konca mieliscie taki przypadek bardzo proszę o pomoc z góry dzięki
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. Moim pytaniem jest to ze podczas rozładunku beli, łacuchy w komoze nadal się kręcą i tu moje pytanie czy tak jest prawidłowo?? czy powinny być wtedy zatrzymane?
      przas SIPMA 569/1 farma 2002r prosze o opdpowiedz
    • Przez jozef3
      Mam prośbę jeśli ktoś posiada lub posiadał prasę Sipma 591/1 z przodu walce z tyłu łańcuch, jak taka prasa się sprawuje?
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.