Skocz do zawartości
jakub16

Sipma Farma II owijanie na jeden sznurek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
jakub16    118

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Ostatnio podczas jednego z długich wieczorów wpadłem na pomysł, jak przerobić obwiązywacz pojedynczym sznurkiem, aby podawał 2 sznurki bez zbędnych przeróbek. Byłem dziś u kolegi i patrzyłem na ten cały aparat. Wymyśliłem coś takiego żeby zainstalować drugą przelotkę do sznurka za rolkami trochę wyżej jak ta fabryczna i w odstępie gdzieś 5 cm od niej. W kwestii prowadzenia sznurka do prowadnicy przyspawałbym kawałek blachy z otworem podobnym do prowadnicy również w odstępie około 5 cm. Nie wiem jakby to zadziałało. Oczywiście trzeba by to przetestować jak i również podkręcić szybkość tej prowadnicy bo denerwuje mnie stanie prawie 2 minuty i chlastanie prasy. Co wy na to? Za chwilkę dodam moje szkice w paincie

bez tytułu.JPG | jakub16 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Rzecz nie głupia :lol: Mnie też wkurza to czekanie lecz u mnie nie da sie tego tak łatwo przerobić bo welgerka ma zupełnie inny system wiązania ;(

zetor1111    2

na you tube jest film pokazany jak gościu już to przerobił ;[ Spuźniłeś się :lol: Też nad tym myślałem ale siatkę pewnie dokupię do swojej ;[

Wiadomość z agroFakt.pl

jakub16    118

"spuźniłeś" ?? Gościu w oczy gryzie jak jasne z niebieskim ;[

Siatkę już mamy tylko wiadomo sznurkiem o wiele taniej :lol:

Właśnie obejrzałem ten film no i coś takiego mam w głowie tylko nie wiem czy bez tej drugiej pary rolek by szło ;[

http://www.youtube.com/watch?v=RGiDcL6Yb2Y

wsk125ccm    11

Wszystko fajnie, tylko nadal masz tą samą prędkość przesuwu i dodanie drugiego sznurka w tym przypadku wiele nie zmieni. Musisz też dopasować koło napędu przesuwu sznurka o mniejszej średnicy niż oryginalne, wtedy będzie przesuwać sznurek na boki szybciej. A dorobienie przelotki to prosta sprawa :lol:

jakub16    118

Ale w tej właśnie Sipmie którą chcę przerobić jest takie pokrętło pod klapa do regulacji prędkości posuwu tego mechanizmu. Powiem że w twojej nieźle to leci :lol:

crashi4    0

a gdyby puścić przez oczko od jednego sznurka, sznurek z dwóch rolek na raz i przez koło podające??? może by szły sznurki razem i wiadomo puścić jak najrzadziej ilość sznurka wtedy koło pędzące przyspieszy?? musze spróbować.

tomi382    98
:D Można spróbować sam o tym kiedyś myślałem ale mam już prase na dwa sznurki a jeśli byś kolego wypróbował ten pomysł w praktyce to czekam na rezultaty. Bo wydaje mi się że ta belka szubko się rozpadnie ale to tylko czysta hipoteza

wertus    0

Jeśli to będzie zrobione na tej samej prowadnicy, to efekt nie będzie najlepszy, gdyż albo bela będzie słabo owinięta i będzie się rozpadać podczas załadunku, albo będzie szło 2 razy więcej sznurka, a szybciej nie owinie jak na 1 sznurek. Zresztą posiadacze pras rolujących Warfama z-543 coś o tym wiedzą, więc niech ktoś się wypowie, tam jest możliwość wyboru, a jest jedna prowadnica.

crashi4    0

Prosze dodajcie jakies fotki z aparatami na dwa sznurki ..wspolnie cos podejrzymy i jakos ta wtope sipmy przerobimy.

Henius91    584

zeby dobrze i szybko to dzialalo to trzeba by bylo dolozyc jeszcze jedno kolo na sznurek, druga prowadnice i noz tak zeby jedna prowadnica prowadzila sznurek na jednej polowie a druga na drugiej, tak jak mialem w Krone, tylko mysle ze w sipmie taka przerobka jest raczej nie mozliwa. a jezeli dalej bedzie jedna prowadnica ktora prowadzi sznurek po calej szerokosci to moze byc nawet potrojny sznurek to i tak nic nie zmieni.

crashi4    0

Wiem ale chce dać szybsze obroty na tych prowadnicach, przez co wolnobieg poleci szybciej przez bele tym samym będzie szybciej owijał.

Henius91    584

musialbys zmienic kolko ktore napedza ta prowadnice bo innego sposobu nie widze. prowadnica musiala by sie przesuwac sporo szybciej a ta regulacja pod klapa to da tyle co nic...

crashi4    0

Właśnie tak chcę zrobić..dać polowe mniejsze koło znaczy średnice co spowoduje szybszy obrót listwy, a podwoić ilość sznurka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek299
      Witam, Kupiłem  prasę z590/1 z rotorem i nożami z elektrycznym sterowaniem i chcę wymienić olej przekładniowy, przyglądałem się ale nie zauważyłem śruby kontrolnej. Wiecie ile tam wlać? Jeszcze mam dwa pytania: czy rolki podające siatkę powinno się dać obracać ręką w czasie postoju, bo ten metalowy się kręci a ten gumowy stoi. I jeszcze jedno czy da się jakoś wyjąć rolkę z siatką bo próbowałem tak jak w instrukcji ale nie idzie. widać że te kołki rozporowe w środku się nie schowaly po zluzowaniu tej bocznej śruby przy hamulcu. Pozdrawiam
    • Przez lexiflexi
      Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...
    • Przez wasil
      Witam. Jaką prasoowijarkę wybrać do New Holland t5060?? Zastanawiam się nad tymi dwoma. New Holland ma zwiększoną moc do 116km. Proszę o radę.
    • Przez zetor7745
      Witam posiadam Sipme 279/1 i zamierzam zalozyc do niej aparat na siatke i tu pytanie dla posiadaczy jak on sie sprawuje wymiencie wady i zalety.

Z góry dzieki
      Pozdrawiam Bartek
    • Przez Arturo1610
      Witam wczoraj zauwazyłem ze po prasowaniu sianokiszonki łańcuch ten głowny który zwija balota jest tak gorący ze w niektórym miejscu nie mozna sie go dotknąć. Wcześniej raczej tak nie było. Co moze być problemem w takiej sytuacji ? Dodam ze ostatnio pękło mi pierwsze łożysko odkąd mam prase czy to może łożyska sie koncza i przez to ten łańcuch sie tak grzeje ? Proszę o pomoc