marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

statek    140

glownie chodzi mi o ciagnik do opryskiwacza, siewnika, wałów expomu oraz przede wszystkim wozu paszowego

NH ma skrzynie 24x24 a DF ma 40x40 co tez jest trochę różniące


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

tylko ile z tych 40 biegów jest uzytecznych w pracy? W naszym siwku używamy w polu 3 biegów(1szosowa, 3,4 na średnich) a to za mało ;) No i nie wiadomo jak będzie wytrzymywało sprzęgło w tym DF bo to jednak największy z tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

chodzi mi tylko o brak mocy przy walach, bo maja one 110 koni zapotrzebowania:)

ale moze Rogeryk ma racje, nie bedzie zle z NH


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

No właśnie bo ta skrzynia 40x40 przyda jeśli jest to ciągnik główny a ten jest czysto pomocniczy więc24x24 w Nh styknie ;) A ile półbiegów w Df a ile w NH a w niebieskim electro command czy dual command?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Dual Command 24x24

Electro chyba nie jest nawet dostepna w tym modelu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

najlepiej jak byś sobie sobie sprawdził te ciągniki przy paszowozie czy wogóle sobie z nim poradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

My jak kupowaliśmy DF to ta skrzynia wydawała się niepotrzebna, "bo po co tyle tych biegów" mówił ojczym, ale jak przychodzi teraz czy to kopanie, czy jazda z przyczepą z boku to biegi można idealnie dobrać bez zbędnej różnicy na obrotach, ale jak kto uważa, przecież DF też możesz wziać z mniej rozbudowaną skrzynia... Nie wiem jak NH ale w DF WOM to naprawdę piękna sprawa (w prawdzie ja mam 3 cyl 65KM, ale siła wypada lepiej niż w zetorze 7441 4 cyl 72KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

wcześniej pisałeś że półbiegi i elektrohydrauliczny rewers nie potrzebne, a tu proszę zmiana decyzji i wersja Gs która to właśnie posiada i nic więcej :) DF bez wersji Gs cenowo wyszedł by tak jak napisałeś cenę NH :D

A skrzynia podstawowa do tego agrofarma to 20x20, tyle biegów mysle że bt ci wystarczyło, a rewers mechaniczny :)

Sam pisałeś wcześniej że ci to nie potrzebne bo ciągnik cały rok stoi w oborze, a co do nh to one nie są zbyt zwrotne, ostatnio czytałem w agromechanice(chyba) to model t5050 miał większy promień skrętu niż nh t6020 ;) I spalanie na wom też nie zachwycało porównując ile ten ma km a ile ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Nh jest bardzo skretny w porownaniu do zetora ktorego chce zmienic i porownywalnie do DF

 

W nh jest to samo co w DF za 15 tys mniej wiec dlaczego tego nie wziasc?

 

myslalem nad pelnym mechanicznym ale ciagnik bedzie troche chodzil w polu i ten jeden polbieg bedzie potrzebny, poza tym miejsca jest o wiele mniej w wersji mechanicznej i NH i w DF (DT) a i ja i ojciec jestesmy dośc wysocy (188cm)

 

Rogeryk w wozie Sano 10m3 chodzil u mnie zetor 7211 do 2t ladunku wiec ten NH spokojnie na 540 Eco da rade


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

w df różnica w kabinie między wersją Gs a Dt to chyba tylko to że w dt masz rewers mechaniczny z lewej strony siedzenia a w gs z lewej strony kierownicy :) GS ma 2pół biegi i guzik od sprzegła na dźwigni zmiany biegów ;)

Jak by nie było to w tej kabinie df w 2osoby i tak będzie ciasno, niezależnie od wzrostu :) Siedziałem na targach w sitnie w DF 410 to kabina jest mniejsza niż np. w claas axos 340 z tymi drzwiami otwieranymi jak w df, takie miałem wrażenie że w claas więcej miejsca, a i był axos 320 chyba z tymi drzwiami otwieranymi jak np. w U3514 to też tak jakby miała więcej miejsca niż df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

GS ma jeden polbieg, jest zółw i zajac czy jeden stopien mniej

 

idac Twoim rozumowaniem skrzynia dyna-4 w MF 16x16 mialaby 8 polbiegow


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może SAME SILVER 90 fajny sprzęt 90 km wałek 540,540E i 1000 klima EHR i trochę bajerów....

ale sprzęt niezastąpiony POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wybor padl na NH T5060 24x24 klima, pneumatyka, obciazniki 450kg, haki, mechaniczny podnosnik 2 pary zlacz

 

cena 135 netto, pod koniec lutego ma byc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To bezawaryjności :)

Właśnie niedawno sąsiadowi przywieźli janka 100km z ładowaczem i z pługami chyba unii 4skib, widziałem go z domu jak po rozładowaniu jechał dp domu :P Ale słysząc negocjacje jego w sitnie przy axosie330 na temat axosa 340 to pewnie 6230 lub 6330 premium B) Jak bedę miał jak zrobić fotę to wstawię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

wybor padl na NH T5060 24x24 klima, pneumatyka, obciazniki 450kg, haki, mechaniczny podnosnik 2 pary zlacz

 

cena 135 netto, pod koniec lutego ma byc

Gratuluje wyboru.

Ja z takim samym wyp. dałem dwa lata temu 140 netto.

Oby się dobrze sprawował.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Gratuluję wyboru długiej i bezawaryjnej :o


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Ja obstawiał bym przy Zetorze, w okolicy mają nie miłe wspomnienia po D-F, i wszyscy, którzy mieli większe (pow 80KM) pozamieniali je na NH, znajomy ma Agroplusa i twierdzi że to dobry ciągnik do pryskania i siania nawozów, większe na ciężkiej ziemi nie idą. Zetory to u nas śmigają w dużej ilości.

Sam D-Fa nie miałem i mieć nie będę, piszę to co słyszałem, także trzeba to traktować z przymrużeniem oka. Pozdrawiam

:lol: Ja mam lamborghini r 3 evo 100 to samo co df agrofarm 420 ja w jerzdzam w gline unia pługi 4 po 40 idzie jak burza a zetor nówka proksima power 90 kon unia 4 po 35 stoi w miejscu więc odkręca 1 korpus i nadal stoi w miescu w zioł pługi na podnosnik i to wiecej ślizga sie niż jedzie choc obciazniki przut tył a ja tyko tura mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

SŁUCHAJCIĘ !!!!!!!

JA proponuje mtz 952 którego nowego z klimką za 65 tys na moście krzyżakowym.

Po co mu forterra taki sam silnik i taką samą robotę zrobi,a co przyszpanuję przed sąsiadami że co że stać go na forterrę proszę was NIE KUPUJCIE CIĄGNIKÓW NA POKAZ,TYLKO W POLE


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj