marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EppS    91

Odrzucił MF 4400 a to jest w zasadzie to samo co Valtra A, rozważyłbym jednego z trojaczków SDF lub prosta wersję NH seri T5000 oraz JD 5M. SDF-(przyjmijmy Same Exlorera3 bo jest najtańszy) zwrotny ciągnik z czterema prędkościami WOM i dość ekonomicznym silnikiem Deutza, NH nieco większy od swoich konkurentów przestronna kabina z dobrą widocznością ekonomiczny silnik (oraz subiektywne odczucie bardzo przyjemny grzybek do włączania womu) JD trwały, mocny ale już nie tak ekonomiczny silnik, bardzo dobrze wykonana kabina i w standardzie bodajże najwydajniejsza hydraulika (74l/min). Reszta to porównanie danych technicznych i organoleptyczny test który najbardziej ci przypadnie do gustu.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@adrian300895 kolego chodzi mi o pewien komfort który jest raczej standardem, a w Valtrze sprzęgło pracuje tak jak w C360(cięzko się wciska) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Tak jak w tytule tematu.

 

Gospodarstwo hodowlane, potrzebny jest ciągnik do wozu paszowego, opryskiwacz, rozsiewacz, wiosna byc moze jakis wal, grabiarka. Liczy sie przede wszystkim spalanie i koszty utrzymania gdyż bedzie krecil sporo godzin. DF wypadł ze względu na cene, Farmtrac itp ze wzgledu na za mały silnik.

 

Wymagania jakie stawiam to walek 540Eco oraz klimatyzacja, nie potrzebuje ani EHR ani rewersu elektorhydraulicznego oraz innych elektornicznych bajerów. Ciągnik ma być prosty ze wzgledu na to ze caly rok stoi w oborze.

 

Case JXU 105, walek 540 Eco, skrzynia 20x16 (albo na 12, nie pamietam) wszystko mechaniczne z klimatyzacja 140 tys zł netto do negocjacji

 

Claas Axos 102 km, wszystko jak wyzej 140 netto do negocjacji, blizsza cene bede znał w polowie sierpnia

 

JD 5 M wszystko jak wyzej ale z rewersem hydraulicznym 100 km, 143 netto.

 

 

Bedę wdzięczny za wszystkie opinie

 

NH T5060 lub Case JXU 105 ze skrzynią 12x12 mechaniczną ok 135k netto

DF agrofarm 420 lub 430 ze sk. 15x15 lub 20x20 mechaniczną też w tych granicach cenowych.

http://moto.allegro.pl/item1154436516_fabrycznie_nowy_deutz_fahr_agrofarm_420.html- taki przykład


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dzwonilem wczoraj do rolsadu, cena za 108 mnie pozytwnie zaskoczyla. Mianowicie 135 netto do oddania. Wiec sklaniam sie wlasnie ku Agrofarmie 430. Ale wszystko zalezy od tego gdy przejade sie kazdym z nich.

 

moze ktos sie orientuje w cenie McCormickow?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A jaki model cię interesuję?C-max 100?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

c-max odpada, nie ma walka eco. Wiec bede musial jechac popatrzec JXU, AXOS-a, Agrofarm-a


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

C-MAX ma dwie prędkości wałka - 540 i 540E lub 540 i 1000, tak samo zetor Proxima poże mieć 540 i 540E.

 

@statek a nad ładowarką teleskopową nie myślisz?? ciągnik z ładowaczem nie umywa się do teleskopa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

do zetora jakos nie jestem przekonany, zmieniam ciagnik wlasnie ze wzgledu na nizsze spalanie.

 

Ladowarka odpada ze wzgledu na cene i uniwersalnosc, przeciez do pluga jej nie zapne. Obornika mam niewiele. A ciagnik moim zdaniem jest pewnym zabezpieczeniem w przypadku awarii ktoregos, nawet z ladowaczem moze isc w pole


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

To jest argument przemawiający za traktorkiem z ładowaczem jest jeszcze lepiej bo ma dociążenie.Dalszy sąsiad kupił agrofarma największego z serii i jest głównym traktorem na chyba 80 ha.I chodzi szczegółów nie znam,tylko mnie przeraża mała pojemność,przez to silnik jest mniej żywotny.Postawiłbym na JXU :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Masz 130 krówek, a obornika masz niewiele?

 

Ja bym wybrał coś z rodziny SameDeutzFahr np explorer3 100 bo najladniejszy z rodziny. Mam NH T5060 i wydaje mi sie ze explorer jest troche lepiej dopracowany.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

U mnie pracuje ładowarka, i nie wyobrażam sobie pracy bez niej, a teraz na przyszłość trzeba myśleć o ładowaczu do MF 5425 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ładowarka to piękna sprawa.Ale przy teleskopowych cena powala :D .Znajomy weidmanem( przegubową ładowarką czołową)To 2 pełne przyczepy zboża targał :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

U mnie też jest ładowarka i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Raz jak miała awarie próbowałem wyrzucać gnój z obory NH z ładowaczem to była bardzo męcząca robota. Traktor jest mniej skrętny, jest gorsza widoczność i musi mieć dużo przestrzeni do manewrów. No i jeszcze spalanie ładowarka 3l/h, a traktor 5l/h, przy czym ładowarka wykona robote szybciej!


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz 130 krówek, a obornika masz niewiele?

 

Pewnie ma na kracie :D

 

Wszyscy wiedzą że ładowarka teleskopowa to dobra sprawa,w oborze albo np.przy belach...Ale kolega Statek szuka traktora do paszowozu,a nie ładowarki teleskopowej :D na rynku jest chyba tylko McCornik z tylnym tuzem i wom-em,ale bodajże 540Eco to ona niema...Noi cena o wiele,wiele większa w porównaniu do traktora z turem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie chce żadnej ładowarki, temat wałkowałem nie raz z ojcem i tak wyszlo na to ze wiecej plusow ma traktor z ładowaczem. Specyfika mojego gospodarstwa jest taka a nie inna, nie widze obecnie potrzeby kupna ładowarki. Mam wykorzystane praktycznie 2 wnioski (moj i ojca) PROW i w zadnym ladowarka sie nie zmiesci, podobnie w roznicowaniu z ktorego chce w tej chwili skorzystac. A za cene ładowarki kupie 2 naprawde dobre ciagniki

 

Poza tym wywoz obornika ładowaczem, jest śmieszny bo nie mam żadnych wymagan co do skretu itp, po prostu wjezdzam w "prostokąt" i wywoże, brak słupów. Na oborniku mam tylko 30szt młodych. Reszta na ruszcie.

 

Obecnie mam juz prawie 170 "głow" wiec musze zmienic opis:)

 

Ciągnąc to moze i on ciągnał ale juz wałów expomu nie pociągnie. Jeden rozsiewa, drugi orze, trzeci ładuje i wałuje. Podobnie z moim terenem, jest naprawde gorzysty i ciagnik ma co robic z 1 przyczepa bel sianokiszonki a co dopiero ladowarka.

 

BTW. Ile godzin robią u Was ładowarki, z ciekawości?

 

A wracając do tematu, coraz bardziej przychylam sie do claasa axos-a ze wzgledu na koszty utrzymania


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Axos ma drzwi otwierane do przodu, z blokowaniem i można przejeżdżać przez budynek z otworzonymi drzwiami, zawsze jakiś plus... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

U mnie ładowarka 3,5t 7m wysięgnik robi ponad 1000h rocznie. Wszystkiego bydła nieco ponad 100szt. na głębokiej ściółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Akurat przeglądy do ciagników Claas nie należą do najtańszych... kolega do Celtisa 436 zapłacił za pierwszy 2300 zł u nowego dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to u mnie ladowarka robilaby okolo 500, a ciagnik robi spokojnie 1000:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tak jak w tytule tematu.

 

Gospodarstwo hodowlane, potrzebny jest ciągnik do wozu paszowego, opryskiwacz, rozsiewacz, wiosna byc moze jakis wal, grabiarka. Liczy sie przede wszystkim spalanie i koszty utrzymania gdyż bedzie krecil sporo godzin. DF wypadł ze względu na cene, Farmtrac itp ze wzgledu na za mały silnik.

Wymagania jakie stawiam to walek 540Eco oraz klimatyzacja, nie potrzebuje ani EHR ani rewersu elektorhydraulicznego oraz innych elektornicznych bajerów. Ciągnik ma być prosty ze wzgledu na to ze caly rok stoi w oborze.

 

Case JXU 105, walek 540 Eco, skrzynia 20x16 (albo na 12, nie pamietam) wszystko mechaniczne z klimatyzacja 140 tys zł netto do negocjacji

 

Claas Axos 102 km, wszystko jak wyzej 140 netto do negocjacji, blizsza cene bede znał w polowie sierpnia

 

JD 5 M wszystko jak wyzej ale z rewersem hydraulicznym 100 km, 143 netto.

 

 

Bedę wdzięczny za wszystkie opinie

 

 

Jest jedno "ale" Farmtrac ma ciagnik o mocy 98km. będzię dostępny od września,

"FARMTRAC 7100 DT

 

Jednostką napędową jest 4- cylindrowy oryginalny Perkins 1104D-44T

spełniający normy Euro IIIA, o mocy 72 kW / 98 KM. Układ napędowy ZF, ze

skrzynią biegów o ilości przełożeń 32 +16R (powershift, biegi pełzające)

pozwalającą rozwinąć prędkość 40 km/h. Przednia oś oryginalna Carraro.

Udźwig podnośnika 4.900 kg. W standardzie EHR firmy Bosch. Kabina

komfortowa. Klimatyzacja, przedni WOM,TUZ na życzenie klienta"

 

Silnik perkins mało pali i oczywiście przeglądy by były tańsze jak np. do case ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i pewnie kol.statek ma Twoim zdaniem zaryzykować i zostać betatesterem  ;) nowego "wynalazku" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Szuka ciagnika to mu zaproponowałem, jak nie chce to nie musi go kupować ;) ja mu nie karze

a po 2 to nie jest wynalazek, bo podobno jest to jest to samo co Pronar p5 tylko z innym silnikiem i kabiną, nie wiem ile w tym prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jaro wszystko jest kwestia ceny:) musze zmiescic sie w 200 netto z wałami Expomu Tytan i Rozrzutnikiem

 

jesli zaproponuja dobra cene to ja rozpatrze, z tego co sie orientuje to farmtrac ma 2 lata gwarancji wiec to jest duzym plusem.

 

Fakt ze to wynalazek, ale jesli bedzie kosztowal o 20 tys mniej to naprawde jest roznica


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj