marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

Patryk1222    136

Kompakt z 4 obrotową chyba tylko z jakąś bardzo lekka konstrukcja mam odpowiednik nh T4 85 i jest to ciagnik lekki krótki mały zwinny ale dla niego tylko 3 skiby widzę:) i cena też jest inna znacznie niższa niż za Steyr który nic funkcjonalne go nie oferuje dodatkowo:)
Od siebie polecam jeśli ma to być ciagnik trochę większy model T6 (case maxum) komfort oraz gabaryt znacznie lepszy od tego co oferuję konkurencja w podobnych pieniadzach oraz skrzynia 16/17x16 bardzo wygodna w obsłudze i pracy.
Polecam rozejrzeć się za starą serią gdzie masz jeszcze dodatkowo tylko adblu które jest bezproblemowe.
Claasa osobiście bym nie kupił przez serwis który niestety ale jest jednym z najdroższych a samemu raczej serwisowal go nie będziesz bo to nie c360 że jedzie na byle syfie a awarię są jak tylko mechanika pada...
tych ciągników niestety sprzedaje się mało przez co są mało znane a lepiej kupić coś sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

kewin123

Na pierwszy ciagnik mam JD 6125M. Z plugiem tylko na lekkich ziemiach mialby chodzic drugi ciagnik. 

Jesli chodzi o kwotę to troszke się przeliczylem i musze szukać czegoś do 190tys netto.

Dodam ze dzisiaj ogladalem MF 5712 ale cena ponad 200tys.

Za to Steyr kompakt 4095 miesci sie z pełnym wyposarzeniem w 180tyś.

Case Farmall 95A rowniez udało mi sie obejrzeć i patrząc na cenę wolę Steyr'a.

 

John deere 5100M wydaje mi sie jakby był najmniejszy gabarytowo.

Jutro jade obejrzeć jeszcze DF 5100G choć jeszcze nie pytałem o cene.

 

Co do odległosci dealerów to wszystkie marki jakie wymieniłem na początku mam w okręgu 25km.

 

220 tys a 190 to zdecydowana różnica  -jak posiadasz ciągnik jd 6125m to rób nim wszystkie cięzkie prace a kup mniejszy i oszczedniejszy ciągnik do prac lekkich rozsiewacz opryskiwacz itp -moze zostan przy tej samej marce- jd 5m spokojnie sie w tej cenie wyrobisz  na 5r  moze zbraknąc  -nh t5   w tych pieniądzach to chyba też z jeden z lepszych wyborów -kubota m100 gx też styknie - sam mam podobny dylemat kazdy ma swoje plusy i minusy moim zdaniem ciągniki nh4 czy steyr kompakt są za małe a steyr multi  czy case luuxum za drogie ( najtaniej ok 210-220)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Case Farmall 95A rowniez udało mi sie obejrzeć i patrząc na cenę wolę Steyr'a.

 

 

Możesz spróbować jeszcze poszukać Case Farmalla 95 U Pro, on kosztował około 185-190 tys. zł netto kiedyś (odpowiednik obecnego Case Luxxum). Teraz jak go znajdziesz to tylko gdzieś na placu. Ewentualnie odpowiednika u Steyra, nie pamiętam w tej chwili jakie on miał oznaczenie.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Po co kolejny temat o tej samej tematyce jest tema t na na miarę ciągnika 100km szukaj.

nie interesuje Cię- nie czytaj - tamten temat dosc nie aktualny- zmieniają się normy spalin a co za tym idzie i modele itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak25    0

witam chciałbym was zapytać co sądzicie o zamianie zetorka 8011 na jakiś nowszy taki do 45 tys. jaki waszym zdaniem najlepszy? moc najlepiej 85-105 km i aby się nie psuł i miał dobry dostęp do części xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycek1234    0

Witam, rozmyślam nad zakupem ciągnika takiego ok 100 kucyków żeby najlepiej z turem był ale nie wiem co wybrać :/ niby NH mają wadliwe skrzynie, JD dużo palą, farmtraki czy zetory też raczej szału nie robią i nie wiem na co się zdecydować. Szperałem po forum ale nic szczególnego nie znalazłem więc co byście polecili w cenie do 80-90tysi i rocznikowo 2005? oczwiście wszystkie granice można lekko nagiąć chodzi mi głównie o opinie marek. z góry dziękuję za podpowiedzi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

Ursus 1014,zetor 7340,fendt 309 lsa ,fendt farmer 312 lsa,Belarus 892

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

W tej cenie to proponowałbym jakieś Renault np. Celtis czy Ares, sporo ich sprowadzają i mają dobre opinie z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawdab753    0

Witam.co doradzili byście przy zakupie ciągnika do 110km pod uwagę brane są john deere 6105rc,claas arion 430 i zetor forterra 110hsx,Bądz macie jakies inne propozycje :) dodam ze cecny są bardzo podobne ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałbym chciałbym poprosić was abyście polecili mi jakiś ciągnik 80-110 km cena max to 80 tyś mam 15 hektarowe gospodarstwo i byłby to ciągnik pomocniczy.,w przyszłości bym tura zamontował.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeMon605    0

Witam. Prowadzę ok. 20 ha gospodarstwo, poszukuję ciągnika głównego o mocy 95-110 w 4 garach, traktor pracowałby z pługiem 4 zagonowym, agregatem uprawowo-siewnym 3m, prasą walcową, itp. Ziemie od 3 klasy na glinie do 6. Na ciągnik mam przeznaczone max. 85 tys. Czy warto szukać ciągnika z turem? Podobają mi się Renault Areski, jak za tą cenę są fajnie wyposażone, ale po zapoznaniu się z tematami na forum boję się trochę tej awaryjnej elektroniki. Czy w razie awarii mocno kieszeń zaboli? Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie takiego ciągnika żeby nie wbić się na minę? 

Druga opcja to kupno ciągnika z jak najmniejszą ilością elektroniki. Ale pytanie jakiej marki ciągnika szukać? Ursus i MTZ Belarus odpada ze względu na mizerny komfort pracy. 

Proszę o porady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukiwoj31    0

Mam zamiar zakupić ciągnik o maksymalnej mocy 101 km nie mam pojęcia co wybrać , zastanawiam sie nad new holland t5050. Konieczne wyposażenie to tur . Prosze o propozycje i ceny. Z góry dzięki;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młodyfarm    0

Witam,

Posiadam gospodarstwo 15 hektarowe i zastanawiam się na kupnem ciągnika który będzie u mnie pełnił role jako ciągnik pierwszy. Dwa ciągniki mnie bardzo interesują Kubota M5001 96km oraz nad New Holland t.5.105 i chciałbym się troszkę dowiedzieć jak te ciągniki się prezentują w pracy, wydajności, awaryjności jeśli z was je posiada. Ewentualnie polecicie jakieś inne marki  o takiej mocy i przystępnej cenie w stosunku  do mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Do jakiej ceny maksymalnie szukasz? Rozumiem że ciągnik będzie główny do ciężkich prac?

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiedor31    0

Witam. Szukam ciągnika do 100km. Zastanawiam się nad Zetor Proxima 90 a New Holland td5.95 nie wiem co lepsze a może polecicie coś innego w podobnej cenie ok16000 tys brutto w zależności od wyposażenia. 

Edytowano przez Fiedor31
Zmiana tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieklub    6

Cześć zastanawiam się nad ciągnikiem około 100km na moje gospodarstwo ma to być ciągnik główny do pluga, agregatu, głębosza itp. ... Byłem już u kilku dealerów w moich okolicach i zastanawiam się nad Steyr 4105 kompakt(ewentualnie inny odpowiednik z grupy CNH), massey ferguson 5710 john deere seri 5 też wchodzi w grę lecz byłby pewnie najdroższy. Chciałbym Was podpytać czy któryś z tych ciągników szczególnie polecacie lub nad jakim jeszcze warto się zastanowić? PS. Musi być to ciągnik nowy. 

Edytowano przez krzysieklub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj