marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

Dlatego troche sie obawiam brac pronara cena jest sympatyczna ale mnustwo pierdół sie pojawia a w zachodnim znowu jak cos padnie to trzeba sie grubo za kieszen trzymac 
A może faktycznie coś z Forterr by było wystarczające a częsci w rozsadnych cenach . Ludzie narzekaja na spalanie ale 7745 tez niby paliwożerny a jakos nie placze bo w ciezkiej robocie robi swoje i pali swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Też bym chciał to wiedziec o jaki model chodzi.

Dlatego troche sie obawiam brac pronara cena jest sympatyczna ale mnustwo pierdół sie pojawia a w zachodnim znowu jak cos padnie to trzeba sie grubo za kieszen trzymac 
A może faktycznie coś z Forterr by było wystarczające a częsci w rozsadnych cenach . Ludzie narzekaja na spalanie ale 7745 tez niby paliwożerny a jakos nie placze bo w ciezkiej robocie robi swoje i pali swoje 

 

W Pronarach tych na zachodnich podzespołach najwięcej tych "pierdół" wynikają z montażu i wychodzą w pierwszych kilkuset mth pracy naprawiane przeważnie w okresie gwarancyjnym. W kilkuletnim ciągniku z przebiegiem ponad 1000mth powinno byc już wszystko poprawione i nie sprawiac problemów. A co do ceny częci to tańsze będą te typu szyby, elementy karoserii, wnętrza kabiny itp. wszystkie pozespoły główne (silnik skrzynia mosty) przy naprawie będą kosztowały tyle co w zachodnich bo w końcu sa zachodnie. Ale z takimi przebiegami jak maja te z linków które wrzuciłem przy odpowiedniej obsłudze powinny jeszcze dłuuuugo pochodzic bez potrzeby ingerencji/naprawy. Skrzynia tylny i most jest ten sam co w mniejszych Case CS i Steyr M9000 jak masz kogoś w okolicy kto ma taki ciągnik możesz poptyac jak mu chodzi układ napędowy bo te ciągniki robiono w pierwszej połowie lat 90 tak więc już większości liczniki się przekrciły to juz coś o trwałości można pawiedziec.

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tym 5135 przemawiają dobrej jakości podzespoły
A 100 koników bedzie optymalnie latac w tym sprzecie, masa 5t jest przyzwoita i daje mu stabilność w robocie i by godnie zastąpił zetora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Najlepiej porozmawiaj z ich użytkownikami na AF jest ich kilku czy kilkunastu. Na YouTube też jest ich toche.

I jest jeszcze jedna zaleta co do zakupu ciągnika z Polski (bez względu na markę) o czym zapomniałem napisac wcześniej a w twoim przypadku bedzie istotny element wyposażenia - układ pneumatyczny. Większośc ściąganych z zachodu ciągników nie będzie go posiadało (sporo ofert na rynku jest z Francji czy Holandii) a założenie to też dodatkowy koszt zapewne około 5tyś zł .

Co do spalania to te nowsze silniki nie są jakieś mega oszczędne - normy emisji spalin robią swoje.

 

 

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Lamborghi Premium 1050 . W moim 40 hektarowym gospodarstwie zstąpił on również Zetora 7745 pracuje z maszynami które wcześniej ciągł Zetor i spisuje sie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dokładnie. Najlepiej ściągnij przedstawicieli wszystkich 4 marek obierz jedną wersję wyposażenia i patrz który lepszą ofertę rzuci.

Takie Lamborghini Strike ma całkiem fajną stylistyke(może i ładniejszy niż DF), a biały lakier bedzie z dala się wyróżniał:

19689454416_dc92aa1d23_c.jpg


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Lambo są mniej popularne niż DF i Same w Polsce. W okolicy mam dealera Same/DF i Lambo nie mają. Możliwe, że biały będzie najbardziej się różnić ceną od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

U mnie w regionie jest 2 dealerów DF - jeden ma DF i Same drugi DF i Lambo. W moim regionie wcale mało ich nie jest - głównie tych starszych, rzadziej Same na polach/podwórkach widuje.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

jaki ciągnik proponujecie jako główny o mocy około 90 km z turem do kwoty 200 tyś brutto w miarę dobrze wyposażony no i najważniejsze żeby się nie psuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

My za P5 w prawie pełnym wyposażeniu i z ładowaczem LC-3 zapłacilismy blisko 180 000zł brutto. Dołóż mu komplet osprzetu i wyjdzie blisko 190 000zł brutto z tym że on ma 101KM nominalnie a maksymalnie 106KM czyli ciut wiecej ale wyposażeniem bije na łeb wszystkie ciągniki w tym segmencie cenowym.

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas466    0

Witam.

Tak jak w temacie. 

Potrzebuje porady jaki ciągnik wybrać w przedziale 95-105 km i do 220tys netto.

Dodam ze ciągnik jako drugi, do opryskiwacza, rozsiewacza. Fajnie by bylo gdyby poradzil sobie z agregatem uprawowym i pługiem 4 obrotowa.

Marki jakie mnie interesuja: JH, DF, MF, NH, Case, Steyr.

Chybe ze ktoś coś poleca od siebie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6

może case maxxum 110 110 km podstawowych 130 w bóst na wom posiadam nie jest zły tylko nie ze skrzynią manualna bo przelelozenia jak dla mnie nie pasują ciągach plog 1,8m. agregat 3,60m duża kabina dobre wykonanie mój z adblue ja dałem w grudniu 2012 190 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

ja bym proponował NH T5.105 EC bardzo dobre maszyny ;) sam mam T6 juź 4 rok leci i jestem zadowolony, bezawaryjnie pracuje, a spalanie nie jet az takie kosmiczne jak w ,,niektórych" markach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

ja bym proponował NH T5.105 EC bardzo dobre maszyny ;) sam mam T6 juź 4 rok leci i jestem zadowolony, bezawaryjnie pracuje, a spalanie nie jet az takie kosmiczne jak w ,,niektórych" markach...

nie ma już   tych ciągników więc ich nie polecajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Witam.

Tak jak w temacie. 

Potrzebuje porady jaki ciągnik wybrać w przedziale 95-105 km i do 220tys netto.

Dodam ze ciągnik jako drugi, do opryskiwacza, rozsiewacza. Fajnie by bylo gdyby poradzil sobie z agregatem uprawowym i pługiem 4 obrotowa.

Marki jakie mnie interesuja: JH, DF, MF, NH, Case, Steyr.

Chybe ze ktoś coś poleca od siebie.

Kolego stoję przed podobnym dylematem, ale kwota jaką mogę wydać jest trochę mniejsza.Gdybym miał wydać 220 netto za sam ciągnik o tej mocy co podałeś i miałby on pracować z maszynami które podałeś, szukał bym ciągnika 4-cylindrowego o pojemności powyżej 4 l o odpowiednio dużym rozstawie osi i o wadze powyżej 4.5 t -  wg.mnie kryteria te spełniaja takie ciągniki mf 5611 5710  class arion 410 420 ewentualnie jd 6mc 6rc . takie sa moje propozycje  .Nh od serii 6  to za duża moc a seria 5 do 4 obrotowejj jakos mi nie pasuje(silnik 3.4 l)pytanie jeszcze jakiej marki masz większy ciągniki i co nim robisz skoro ten chcesz do orki? oraz odległości od serwisów ? pozdrawiam sam mam :) podobny ból głowy 

gdyby nie agregat i pług 4 skibowy obrotowyciagnik móglby byc mniejszy np jd 5r 

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

W cenie może się jeszcze zmieścić Valtra N104 mniej więcej w podstawowym wyposażeniu, silnik jak w MF 5700 SL. I może Claas Arion 430 - większy udźwig podnośnika, trochę większy rozstaw osi, trochę większa masa niż u wersji 410-420. Claas ma ciekawy rozkład masy na przednią i tylną oś - po połowie, przyda to się przy zaczepieniu ciężkiej maszyny z tyłu, tym bardziej że rozstaw osi nie jest jakiś specjalnie duży - około 2,5 m. Valtra N104 ma z kolei duży rozstaw osi - 266,5 cm, ale jak dopuszczalna masa całkowita trochę rozczarowuje jak na taki ciągnik - tylko 8 t.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

@kewin123 Są te ciągniki bo cały czas taki stoi u mojego dealera na pla

tylko czy na pewno skrzynia electro czy może dual command? bo to spora różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekt174    11

Claas 420 i Massey 5612 chyba najlepiej wypada podług innych marek, cena pewnie będzie trochę większa np. od NH. JD teraz to takie "popierdółki" robi. Jakich masz blisko siebie dealer'ów ? Porównaj sobie według siebie maszynki, może coś na testy, popytaj o opinię pobliskich rolników, suche dane z tabelek to nie wszystko :)

Edytowano przez maniekt174

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas466    0
kewin123

Na pierwszy ciagnik mam JD 6125M. Z plugiem tylko na lekkich ziemiach mialby chodzic drugi ciagnik. 

Jesli chodzi o kwotę to troszke się przeliczylem i musze szukać czegoś do 190tys netto.

Dodam ze dzisiaj ogladalem MF 5712 ale cena ponad 200tys.

Za to Steyr kompakt 4095 miesci sie z pełnym wyposarzeniem w 180tyś.

Case Farmall 95A rowniez udało mi sie obejrzeć i patrząc na cenę wolę Steyr'a.

 

John deere 5100M wydaje mi sie jakby był najmniejszy gabarytowo.

Jutro jade obejrzeć jeszcze DF 5100G choć jeszcze nie pytałem o cene.

 

Co do odległosci dealerów to wszystkie marki jakie wymieniłem na początku mam w okręgu 25km.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekt174    11

Ja bym celował w tego Steyr'a Kompakt albo Multi. Doposażyć dobrze go i tyle. Chyba będzie to najlepszy kompromis pomiędzy NH, a Massey'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj