marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

BENNY82    242
Karol5555    0

 A jak z skrzynią? Jest to 32x32 czy 16x16 Ponieważ z tego co wiem to wersje z 30 mają taką samą skrzynię.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ładny i pelzajace biegi ma rocznikowo ostatni wypust. za te cene wolałbym 5150. jezeli masz blisko to warto sie przyjzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam ciągnika do mojego małego gospodarstwa na razie mam ok. 3 ha i 2 konie. Ten ciągnik musi być  oszczędny mało wydatkowy i  przede wszystkim potrzebuję  go do transportu ( beczka 3000 litrów,  wóz z słupami) mam zamiar powiększyć swoje gospodarstwo. Ciągnik w przedziale mocy od 60 do 80 km. Max cena to 45 tysięcy. Nie interesują mnie ursusu c360. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1998    30

Witajcie! Planuję zakup ciągnika 80-100 km. Będzie to główny ciągnik i ma być do wszystkiego, orka, uprawa, transport, praca z ładowaczem. Tak jak wspomniałem będzie to ciągnik z ładowaczem, ale nie chcę się ograniczać do ciągników z małym promieniem skrętu, bo będę pracował nim na otwartych powierzchniach, więc skręt nie gra roli. Co do spalania to dobrze by było gdyby za dużo nie palił, ale jeśli dobrze zrobi robotę to może pić ile chce :D Dobrze by było gdyby nie miał DPF, wolał bym DOC, ponieważ martwię się o te wypalanie DPF. Ciągnik ma być używany, jego wiek musi być w granicach 5-10 lat. Rocznie robiłby 350-400 mtg, więc nie za dużo :P Dobrze by było gdyby był mało awaryjny. Moimi faworytami są John Deere 6230/6220 i Fendt 309. Co o nich sądzicie i jakie są wasze propozycje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bukaj03    0

Witam, zastanawiam się nad kupnem ciągnika 90-100 km. Pracowałby on z turem oraz orał pługiem 3 skibowym obrotowym, oraz inne rzeczy. Myślałem nad Case'm, Zetorem i Deutz'em. Chcę, aby ten ciągnik był w miarę prosty i miał prostą skrzynie biegów. 

 

Jak one wychodzą w spalaniu ????

 

W jakiej cenie można je kupić (nowe) ??

 

Z góry dzięki  :)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecil ci  jakiegos jd sa modele ze skrzynia mechaniczna a co do spalania to tez nie ma tragedi a cena to za ladny stan z 2000 lat trzaba dac ok 60k - 70 K 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

kolege interesują nowe ciągniki

 

ja posiadam Proxime 95 ogolnie ciągnik spoko nie mam w nim tura ale sprzęgło już wymieniałem ale drugi raz bym go nie kupił dla mnie jednak za prostacki ciągnik i tandetny w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DearJohn    32

Witam, sprawa jest prosta powiedz ile możesz dać, czy dostałeś coś np Młody rolnik, lub Modernizacja, bo to też zmienia postać rzeczy, czy jesteś Vatowcem, podaj więcej maszyn z jakimi byś ciągnik widział, najlepiej modele, to zobaczymy jaka waga, rozstaw ogólny gabaryt najlepszy dla cb ( pług moze i 500kg ważyć wiecej jak napchasz zebezpieczeń hydraulicznych, krojów, dwa koła przedpłuzki, pogłebiacze itd względem wersji "suchej" ) powiedz jaką masz ziemie, glina piach, może normalna, czy grzęźniesz wiosną itd. Powiedz ile masz miejsca na prace ładowaczem, bo to wiele zmienia, ogólnie mów wszystko co możesz, a bd łatwiej cos pomóc. Pozdrawiam :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy od kasy, jak nie możesz poszaleć to może coś z logo Ursusa ? Jak masz więcej na wydanie to jakiś NH lub Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bukaj03    0

Powiem tak nie jestem vatowcem, ciągnik nie jest brany na młodego rolnika ani na modernizacje, jak wszystkie maszyny w naszym gospodarstwie. Jeśli chodzi o pieniądze to liczę do 200 tyś, ciągnik chce aby był nowy. Pracowałby jak już to z Unią ibis 3+ w miarę szeroko rozstawiony ( jeżeli ciągnik da radę). Praca przy turze, mamy dość sporo świń, Orka tak jak wspominałem, na pewno praca z przyczepami 6,8 t, prasowanie, talerzowanie, możliwie że będzie pracował z kombajnem ziemniaczanym wuhlmaus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DearJohn    32

Kolego, Ja osobiście za te pieniądze wziąłem Johna 6115M ma pełną ramę więc i pod tura dobry, skręt w porządku bo 4 gary, a 115KM drze w polu w zadowalający sposób pług 4, 13 na godzine, powiedz skąd jesteś jeszcze, i jak coś to pytaj smiało bo w tych pieniądzach to piękną maszynę będziesz miał. :D Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Jak chcesz żeby ciągnik był prosty i nie potrzebujesz dużo elektroniki itp. to najlepsza będzie Valtra N na przekładni HiTech.

Prosta skrzynia (Jak na powershift) i produkują ją już od lat 90 i montują nawet do ciągników 190 km gdzie obciążenia są dużo większe jak przy 100 km więc wszystko jest już sprawdzone i dopracowane.

Za dopłatą można wziąć sprzęgło hydrokinetyczne które wytrzyma przy turze dużo więcej tylko nie wiem czy kupisz Valtre do 200 tyś.

Jak chcesz coś tańszego to warto rozważyć ciągniki McCormick i Landini,jeśli nadal montują w nich układy napędowe ZF to nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DearJohn    32

co do valtry to ok, ale landini i cormic odradzam, uzytkownicy nie zachwalają, a znam kilku z landinim i 2 z cormickami, John deere tez jest bardzo prosty, rozwiązania w podstawie są takie same jak te w serii xx10 czyli jeszcze przed 2000r. sam mam jednego z turem juz 13 lat i sprzegło dalej delikatne jak policzki gimnazjalisty :D, oczywiscie mozna wziac drozsze wersje z pełną elektroniką, ale nie widze takiej potrzeby, wygoda juz w wersji gołej jest rewelacyjna jedyne co doradze to lepszy fotel operatora bo wtedy to juz bajka nie praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Jeśli miałbym wybierać to Zetor Forterra 110 HSX.

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Powiem tak nie jestem vatowcem, ciągnik nie jest brany na młodego rolnika ani na modernizacje, jak wszystkie maszyny w naszym gospodarstwie. Jeśli chodzi o pieniądze to liczę do 200 tyś, ciągnik chce aby był nowy. Pracowałby jak już to z Unią ibis 3+ w miarę szeroko rozstawiony ( jeżeli ciągnik da radę). Praca przy turze, mamy dość sporo świń, Orka tak jak wspominałem, na pewno praca z przyczepami 6,8 t, prasowanie, talerzowanie, możliwie że będzie pracował z kombajnem ziemniaczanym wuhlmaus.

200 tyś ale netto czy brutto i cena za sam ciągnik czy z ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bukaj03    0

 

 

Ale ten John 6115m to w jakiej cenie ??
 
mikcom20 najlepiej to brutto z ładowaczem
 
Edytowano przez bukaj03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bukaj03    0

Nie no faktury nie potrzebuję ale co lokalizacji to wielkopolska. okolice Poznania, 3.4 klasa ziem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj