marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Wszystko zależy jak się trafi. Jednemu fendt bedzie sie psuł a drugi będzie zadowolony z ursusa. Nie wiem ale trzeba mieć trochę farta do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

renault w mechanicznej skrzyni z silnikiem MWM z serii 1**,54 od liczby przed przecinkiem nalezy odjąc 10 konii mechanicznych i masz rzeczywista moc . moge polecic case 5130 ze skrzynią powershift badz mechaniczna o ile kupisz nie zajechany egzemplarz i bedziesz wymieniał oleje na czas to bedziesz sie cieszyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Kup wszystko co najlepiej zadbane będzie. W używanych maszynach  nie ma czegoś takiego jak najmniej awaryjny itp. Kup to co Ci przypasuje i będzie miało ręce i nogi i nie 20 tys mth. Z tych co podałeś unikałbym jedynie Zetora no i Ursusa... Konstrukcje przestarzałe, psujące się i sporo palące... Co do modelu to tutaj można poczytać:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22900-jaki-ci%C4%85gnik-80-100-km/page-17

 

Ode mnie polecę:

Renault 103.54

Massey Ferguson 3070/3075

Case 5120

A Massey Ferguson nie ma problemu z skrzyniami itd.?

 

I jeszcze jedno, lepiej kupić od rolnika czy od handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

W moim bezproblemowo, ale ja mam tylko 68KM a w calej seri 3000 skrzynie byly jednakowe wiec u mnie nie jest wysilona. Jednak przy kupnie trzeba sie dobrze przyjrzec czy wszystko z biegami jest OK, bo lewarki do biegow sa wyjatkowo dlugie zatem sila operatora wieksza. Jesli ktos traktuje ja ostro to podejrzewam ze stosonkowo latwo mozna cos zepsuc. Ja osobiscie wolalbym model 375 ale nie moglem wtedy znalezc w zadowalajacym mnie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

Nie ma reguły, zależy to od zadbania maszyny i ilości przepracowanych godzin jak i operatora maszyny. 

Z doświadczenia mogę polecić mechaniczną Renault 110.54. Mocny traktor, dobry podnośnik, skrzynia 16/16, komfort i ergonomia niezłe. 

Najlepiej szukaj ciągnika z klimą, mają bardziej zadbane wnętrza. Unikaj traktorów picowanych na siłę, malowanych na szybko itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

80rolnik80 na tym fendzie to dobrze lakier jeszcze nie wysechl :D Mi osobiście renault szostka nie przypasowala ze względu na gabaryty. Jest po prostu wielka. Z szostek to mf lub case bo sa jakby to napisać zwięzłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Słyszałem od znajomego taką opinię o case 5140 że podniósł agregat uprawowo-siewny i coś się urwało tylko nie pamiętam co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1

80rolnik80 na tym fendzie to dobrze lakier jeszcze nie wysechl :D Mi osobiście renault szostka nie przypasowala ze względu na gabaryty. Jest po prostu wielka. Z szostek to mf lub case bo sa jakby to napisać zwięzłe

Ten diler w to się nie bawi uwierz mi.

Jest to autoryzowany diler Valtry i nie tylko  w Stawiskach Czyli Agrotrafiły

 

http://www.agrotechnik.com.pl/

Mają naprawdę bardzo dobry sprzęt używany.

Ciągnik u nich przechodzi jak trzeba gruntowne remonty różnych podzespołów tylko na oryginalnych częściach. I dla tego są u nich bardzo drogie maszyny używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Hmm to będę się rozglądał za case oraz mf. A słyszeliście coś o Landini ?
PS. Na co mam zwracać przy kupnie ciagnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

No to jeszcze napisze cos o case bo uzytkuje sam 5140. Silnik 6 cylindrowy cummins przy regularnych wymianach oleju i filtrow kreca licznik 2-3 razy na luzie, bardzo zwrotny silna hydraulika o ile pompa jest wporzadku na to trzeba zwrocic uwage czy pompa nie halasuje ale jesli nie pracowal w turze to na plus, co do skrzyni to niby najwiekszy problem bo uszczelnicze z czsem sie zuzywaja na koszach spada cisnienie i zuzywaja sie tarczki dodam ze koszy jest 7 ogolem o ile dobrze pamietam. Jestem po remoncie skrzyni i wyniosl mnie 1100 zl moglem zamknac koszty w 400zl bo po rozebraniu stwierdzilem brak uszczelniacza na walku 1i3 polowki ale na dwoch polowkach zaoralem i zasialem 30 ha. A podejrzenia padaly na pompe a tu taki drobiazg. Remont mozna zrobic samemu wystarczy wozek do silnika nie potrzeba specjalistycznych narzedzi ani kalibracji itp. Komfort i ergonomia bardzo dobre czesto maja klimy moj ma. Moj jest z francji i minusem jest skrzynia 30km/h tam sa takie ograniczenia dla ciagnikow a przynajmniej byly, drugi minus to brak pneumatyki ale sam ciagnik ma taka mase i hamulce ze w transporcie o lacznej masie 16t wtaz z przyczepami nie ma problemow z zatrzymaniem.. Co donkupna od handlarza czy rolnika to nie ma reguly bo mozna sie naciac i tu i tam. Ale jezeli ciagnik jest ok to watpie aby rolnik sie pozbywal bo to naprawde dobre ciagniki wszechstronne wiec cos musi byc na rzeczy warto sie przyjrzec skrzyni i pompie a u handlarza loteria jak ogladam ogloszenia to niektore maja podejrzanie niskie ceny sam rozgladam sie za 5150 a mam jeszcze mtz 82 ale nie w glowie mi sprzedac case ani mtza bo obydwa robia robote, aha dodam cos o spalaniu, jak na 6 cylindrow pala malo w orce plug 4 obrorowa agro masz ustawiona na 180 spala 13-14 litrow podwarunkiem ze nie przekraczasz 1800 obrotow to maks.dodam taka ciekawostke kupilem swego case od handlarza wozkow widlowych supet warsztat na miejscu itp nie picowany zle wygladal zewnatrz,byl tez soltysem i kupil case do pluga aby rownac piaskowe drogi ponoc takie obowiazki ma no lae odmalowal mi go za tysiaka i wyglada jak milion ale z czasem zauwazylem ze brak mu mocy nie wiedzialem o co kakan zapowieyrzal sie itp. Przyczynabrownie blaha jak ze skrzynia w baku w metalowej rurce utkwila polowa gumowej podkladki bak byl czysciutki ta nkuje przez lejek z sitkiem. Problem ustapil i ciagnik nie do porowniania. No ale sie rozpisalem. Inne ciagniki tezbdobre ale kto co lubi. Renie dobre tez ale tak jak ktosbnapisal gabaryty ma potezne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

zalozyles już jeden temat o zetorze i landini i po co zakładać kolejny gdzie jest moderator


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mod. trochę przysnął i wolność zapanowała  czego skutki widać :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

No to jeszcze napisze cos o case bo uzytkuje sam 5140. Silnik 6 cylindrowy cummins przy regularnych wymianach oleju i filtrow kreca licznik 2-3 razy na luzie, bardzo zwrotny silna hydraulika o ile pompa jest wporzadku na to trzeba zwrocic uwage czy pompa nie halasuje ale jesli nie pracowal w turze to na plus, co do skrzyni to niby najwiekszy problem bo uszczelnicze z czsem sie zuzywaja na koszach spada cisnienie i zuzywaja sie tarczki dodam ze koszy jest 7 ogolem o ile dobrze pamietam. Jestem po remoncie skrzyni i wyniosl mnie 1100 zl moglem zamknac koszty w 400zl bo po rozebraniu stwierdzilem brak uszczelniacza na walku 1i3 polowki ale na dwoch polowkach zaoralem i zasialem 30 ha. A podejrzenia padaly na pompe a tu taki drobiazg. Remont mozna zrobic samemu wystarczy wozek do silnika nie potrzeba specjalistycznych narzedzi ani kalibracji itp. Komfort i ergonomia bardzo dobre czesto maja klimy moj ma. Moj jest z francji i minusem jest skrzynia 30km/h tam sa takie ograniczenia dla ciagnikow a przynajmniej byly, drugi minus to brak pneumatyki ale sam ciagnik ma taka mase i hamulce ze w transporcie o lacznej masie 16t wtaz z przyczepami nie ma problemow z zatrzymaniem.. Co donkupna od handlarza czy rolnika to nie ma reguly bo mozna sie naciac i tu i tam. Ale jezeli ciagnik jest ok to watpie aby rolnik sie pozbywal bo to naprawde dobre ciagniki wszechstronne wiec cos musi byc na rzeczy warto sie przyjrzec skrzyni i pompie a u handlarza loteria jak ogladam ogloszenia to niektore maja podejrzanie niskie ceny sam rozgladam sie za 5150 a mam jeszcze mtz 82 ale nie w glowie mi sprzedac case ani mtza bo obydwa robia robote, aha dodam cos o spalaniu, jak na 6 cylindrow pala malo w orce plug 4 obrorowa agro masz ustawiona na 180 spala 13-14 litrow podwarunkiem ze nie przekraczasz 1800 obrotow to maks.dodam taka ciekawostke kupilem swego case od handlarza wozkow widlowych supet warsztat na miejscu itp nie picowany zle wygladal zewnatrz,byl tez soltysem i kupil case do pluga aby rownac piaskowe drogi ponoc takie obowiazki ma no lae odmalowal mi go za tysiaka i wyglada jak milion ale z czasem zauwazylem ze brak mu mocy nie wiedzialem o co kakan zapowieyrzal sie itp. Przyczynabrownie blaha jak ze skrzynia w baku w metalowej rurce utkwila polowa gumowej podkladki bak byl czysciutki ta nkuje przez lejek z sitkiem. Problem ustapil i ciagnik nie do porowniania. No ale sie rozpisalem. Inne ciagniki tezbdobre ale kto co lubi. Renie dobre tez ale tak jak ktosbnapisal gabaryty ma potezne.

Dziękuję bardzo za Pana recenzje. Już wiem więcej na temat tej marki i będę zwracał uwagę ile razy zostały wymienione filtry oraz na pompę :D

PS. bylem oglądać tego MF byłem w szoku, ciągnik w idealnym stanie, bez przecieków, wszystko miał sprawne!

 

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-mf-3070-3060-3080-CID757-IDbswrx.html

 

Co o nim sądzicie? A może inne aukcje mi polecicie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

 Ja  moge polecic case 5150, uzytkuje od ok. 300 mth. i zadnej awari gdzie ciagnik musialby stac na wartsztacie. Moj ma zrobione 10 tys mth o ile nie byl cofany. Poza tym po 9999 mierzy mth od 0 wiec teoretycznie moze miec i 20 tys mth. Ogolnie unikaj zwyklych skrzyń w serii 51 z polbiegami zalaczanymi sprzeglem.. dlaczego?   ktos zaraz napisze ze to w pelni mechaniczna skrzynia, bez zadnych tarczek itp itd. Mialem 5130 na zwyklej skrzyni bez powershift 30 km/h i po przesiadce na 5150 z ps 40 km/h calkiem inna robota, spalanie, uzytkowanie. Kolega benny82 napisał jakie miał koszta remontu skrzyni. Te serwisy nauczyły sie kasowac x5 nie wiadomo za co....

Moj w spalaniu wychodzi 16-22l w 4*45 z tym ze są gory i glina

Nie bierz picowanych ,niezaleznie jaka marka, niech bedzie brudny, bardziej obskurny.. odswiezyc zawsze mozna we wlasnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Ja moge polecic case 5150, uzytkuje od ok. 300 mth. i zadnej awari gdzie ciagnik musialby stac na wartsztacie. Moj ma zrobione 10 tys mth o ile nie byl cofany. Poza tym po 9999 mierzy mth od 0 wiec teoretycznie moze miec i 20 tys mth. Ogolnie unikaj zwyklych skrzyń w serii 51 z polbiegami zalaczanymi sprzeglem.. dlaczego? ktos zaraz napisze ze to w pelni mechaniczna skrzynia, bez zadnych tarczek itp itd. Mialem 5130 na zwyklej skrzyni bez powershift 30 km/h i po przesiadce na 5150 z ps 40 km/h calkiem inna robota, spalanie, uzytkowanie. Kolega benny82 napisał jakie miał koszta remontu skrzyni. Te serwisy nauczyły sie kasowac x5 nie wiadomo za co....

Moj w spalaniu wychodzi 16-22l w 4*45 z tym ze są gory i glina

Nie bierz picowanych ,niezaleznie jaka marka, niech bedzie brudny, bardziej obskurny.. odswiezyc zawsze mozna we wlasnym zakresie.

Fajny jest ten Case no ale 125km to za DUŻY, mi wystarczy już w zupełności nawet 100km. Ale również dziękuję za radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ja polecam MF 3080, sam mam 3085 i jestem bardzo zadowolony i kupisz go w cenie 3070 a 6 garów już robi swoje, poza tym u mnie siedzi ta prostsza skrzynia tzn. 16x16 i zero problemów a słyszałem, że ta 32x32 więcej problemów sprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie te starsze do około 2000roku sa o wiele lepsze maja normalniejsaze konstrukcje dzisiejsze maszyny sa produkowane specjalnie szyfrowo to znaczy tylko pod serwisy wiele gorzej i specjalnie żeby sie psuły brak kluczy w sprzedarzy specjalne klucze śruby i nie do sprzedarzy tylko posiada serwis dla siebie i takie tam .

czym bardziej prosty tym lepiej i taniej te skąplikowane to są dla rolników 500h w zwyż.oni maja pieniądze na drodie naprawy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

Ja polecam MF 3080, sam mam 3085 i jestem bardzo zadowolony i kupisz go w cenie 3070 a 6 garów już robi swoje, poza tym u mnie siedzi ta prostsza skrzynia tzn. 16x16 i zero problemów a słyszałem, że ta 32x32 więcej problemów sprawia.

A ile spali w orce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

<Oraz do ilu patrzeć mth?>   :rolleyes:   Patrz na mth przy zakupie to bedziesz mial skarbonke na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5555    0

<Oraz do ilu patrzeć mth?> :rolleyes: Patrz na mth przy zakupie to bedziesz mial skarbonke na lata.

Czyli jak odnieść? :) że np.może mieć mało mth i być kiepski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj