marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

gseries    0

@Marcin349

Co do DF to powiem Ci, że jest wart uwagi, a z czym dokładnie miałby współpracować? Bardzo dobrze sprawuje się w turze a mocy też mu nie brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Rozwalił mnie ten film ale tu coś musiało być nie równo bo fendt większe gumy, tur, i moc też większą bo o 40km aż mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tez tak myślałem ale ogladałem inne filmiki i to jest możliwe .. fandt szału nie robi ;D


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Witam

Zastanawiam się nad wyborem ciągnika o mocy od 80KM do 100KM, będzie on głównie pracował w lesie przy przyczepie leśnej, nie może być szerszy niż 2,15m, musi mieć biegi z boku,napęd 4x4, spory prześwit(im większy tym lepszy),musi byś dobra widoczność z kabiny, w miarę komfortową kabinę (koniecznie z ogrzewaniem ) hydraulikę o wydajności co najmniej 30l/min. Najlepiej aby było jak najmniej elektroniki, bo w lesie zaraz by siadła. Najlepiej aby był jak najbardziej oszczędny, i silnik był wolnossący(bez turba) bo w lesie rzadko kiedy by się załączało,lecz z turbiną też mogą być. :)

Cena max 37 000zł

 

Zastanawiałem się nad Renault lub Belarusem(mam już Belarusa i jest bardzo dobry do przyczepy, tylko ta hydraulika w nim mnie zaczyna wkurzać)

 

Połączone

Edytowano przez razor275

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko Belarusa, nic innego do lasu nie szukaj. Z hydrauliką można sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co do hydrauliki pompa wiekasza i da rade ze wszystkim


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Belarusem jest taki problem że jak założyłem pompę 63l/min to uszczelnienia nie wytrzymują ,ale to najmniejszy problem bo teraz przyczepa jest zasilana z hydrauliki zewnętrznej(z WOM) i hydraulika jest używana tylko do skrętnego dyszla.

Belarus już mi się trochę znudził chciał bym co innego, a jeśli belarus musi być na szerokiej oponie bo ta wąska to z przyczepą jeszcze gorzej pogrąża a taki jest już dogi :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Ja polacam pronara 5236 jest to naprawdę dobry ciągnik mam go już 6 lat i nie było w nim awarii oprócz peknietej chłodnicy olejowej a tak jest dobry silnik z iveco nie psuje się spalanie jest w granicach normy hydraulika wydajna podnośnik tylny 5, 5 tony. Faj ktoś zechce mogę dodać filmik w ciężkich pracach jak pracuje ten ciagniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

jaki ciągnik do 120-130k taki żeby w tur dawał radę i jako główny na hodowli, areał mały ale czasu też mało a niekiedy dużo trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

120-130 tys brutto wiele nie wymagam, ma być prosty, wygodny (żeby chociaż radio było słychać) i dawać radę z prasą walcową z rotorem, kosiarki, przyczepa zbierajaka jakaś 8-10t, no i rozrzutnik 6t na tandemie. tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja bym sie rozejzał nad nowym ursusem teraz mi sie bardzo podobają a i cena zła nie jest


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

To ma być nowy czy używany? ^^

Apropo Ursusów to jak one się spisują? Też rozważałem taką opcje, ale padło na MF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHT5040    0

-- połączono --

 

Witam poszukuje uzywanego ciagnika w przedziale mocy od 85 do 95 km i ceny 100 tys zl.W gre wchodza zachodnie marki takie np jak New holland i inne.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Witam.

Mama problem w wyborze ciągnika. Ciągnik ma być jako pomocniczy do opryskiwacza i rozsiewacza - wybór padnie na mf 5410 73 km (mam już 5445 i jestem z niego zadowolony) lub landini 5h 83 km.

Za mf przemawia skrzynia dyna 4.

Za landinim ostatni nadbieg (przy transporcie osiąga prędkość max. przy 1800 obrotów).

Wyposażenie obu jest bardzo zbliżone - cena również ok. 152 tys. netto za ciągniki powystawowe.

Który z nich będzie bardziej ekonomiczny - proszę o opinie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

z tych 2 to MF, może landini nie jest złym ciągnikiem ale jednak jest ich zbyt mało na naszym rynku co może stważać problemy zpóźniejszym serwisowaniem tych maszyn, MF jest znacznie dłużej na polskim rynku i ma dobry dostep do części zamiennych jak i serwisu więc w tym porównaniu stawiam na mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Tak jak pisałem mam już mf-a i jest to bardzo dobry ciągnik ale jestem ciekaw ile mniej będzie spalał mf 73 km od 100 km. Przy Landini jest nadbieg pozwalający zaoszczędzić paliwo w transporcie. Druga rzecz to, że przy tej samej cenie mam 10 km mocniejszy ciągnik - przy tej mocy to już sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Zapomniałem dodać, że biorę jeszcze pod uwagę NH t4 85 km również w cenie ok. 150 tys. netto - jeździłem nim po placu - bardzo mi się spodobał bo był najbardziej zwrotny z całej trójki lecz boję się tej marki ze względu na opinię jaką mają NH. T4 jest też najmniejszy, ma najmniejszy udźwig na podnośniku i najmniejszy silnik bo tylko 3.4 oraz dpf (landini i mf bez dpf). Może ktoś ma w/w ciągniki i mógłby o nich coś napisać?

 

Zapomniałem dodać, że biorę jeszcze pod uwagę NH t4 85 km również w cenie ok. 150 tys. netto - jeździłem nim po placu - bardzo mi się spodobał bo był najbardziej zwrotny z całej trójki lecz boję się tej marki ze względu na opinię jaką mają NH. T4 jest też najmniejszy, ma najmniejszy udźwig na podnośniku i najmniejszy silnik bo tylko 3.4 oraz dpf (landini i mf bez dpf). Może ktoś ma w/w ciągniki i mógłby o nich coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHT5040    0

Witam poszukuje ciagnika w przedziale mocy 80-100km i ceny 100tys zl, W gre wchodza marki zachodnie

Edytowano przez NHT5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vader93    0

Witam i ja pozwolę podpiąć sie do tematu. Od dłuższego czasu przymieżam się do kupna "ciężkiego" ciągnika również w przedziale 80-110 km. I tu zaczynają się schody mianowicie co było by lepsze, MF 3070 (4T) czy też 3080 (6cyl.) ? Jak będzie ze spalaniem i awaryjnością ? Jakie jest wasze zdanie o MF'ach z tej serii? Cena MF max 45 tys.

Rozważam również i coraz bardziej sie do niego przekonuję Fendt'a 309 LSA. Co według was będzie lepsze, Fendt czy MF ?

Prawde mówiąc mam już na oku Fendt'a 309 LSA z 1990r z fabrycznym turem i tuz'em i ERH 10 tys mtg. za 60 tys. zastanawiam sie czy warto za tą cenę ale fakt ciągnik jest w świetnym stanie mimo tego to 60 tys. a nie 40. :D

Proszę o opinie doradę i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Vader93, MF 3070 czy 3080 awaryjne są tak samo. Tyle że 3080 jest trochę mocniejszy ale może troszkę więcej spalić. Za Fendta to płaci się półowe kasy za nazwę Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Lepszy jest mf 3080 bo 7km mocniejszy, 300kg cięższy, i z 25cm dłuższy (o tyle większy rozstaw osi) no i silnik zamiast 3.9 to 5.8 to też jest różnica (w c-360 jest 3.2 a mf 255 2.5) więc im większa pojemność tym hm.. lepsza jazda bo ruszyć c-360 z 3 z ciężarem a mfem z 1 (podobne ciężary) to mf spadnie dużo z obr a c-360 spokojnie ruszy i to z niższych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj