marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

Jak starczy ci kasy to bierz 95 z rozrzutnikiem na mokrym terenie bądzie miał lżej.. A w przyszłości będziesz mógł kupić jakiś 70km.. Bo 80km to się ani na główny ciągnik nienadaje ani na pomocnika

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

W przyszłosci planuje zakup Farmtracka wraz z turem ( zastepca mojego zetora ) ale to w dalekiej przyszłosci ;P 3-4 lata. A wiecie moze po ile chodzą TD5.95 ? ktoś miał doczynienia z tym ciagnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jesli masz rozrzutnik przystosowany do 80KM to raczej 85KM bedzie na styk i lepiej miec rezerwe mocy jakby co. Ubiegłe lata pokazuja ze jest róznie w jednym roku mokro a w drugim za sucho i tak zle i tak nie dobrze a ciagnik z miejszym silnikiem bedzie miał po prostu ciezej a na styk to sobie mozna tylko liczyc bo w rzeczywistoci zawsze wychodzi inaczej a zapas mocy paru KM nie zaszkodzi a wiec jak Cie stać kup 95KM wszsytko w miare mozliwosci

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Dziękuje za pomoc ;) Tereny mam pagórkowate wiec łatwo by z rozrzutnikiem nie miał ;) A wiecie moze po ile chodzą TD5.95 ? taka full wersja ? bo o takim mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

A co radzicie do orki, agregatu uprawowo siewnego, transportu na gł. ciągnik z przedziału 85-100km. Belarusy tanie ale się psują, Farmery czy Pronary też, zastanawiam się nad Farmtrakiem 690DT, Ursusem 10014H, NH 95km, Case 95km, DF Agrofarm 85km i 100 km i odpowiedniki Same i Lamborghini i jeszcze Zetory Proxima, Proxima + i Power, czytam czytam i to nie dobre i tamto tez nie dobre. Mam 13ha i pracuję poza gospodarstwem, w używkę nie chcę się pakować bo krucho u mnie w okolicy o mechaników, jeszcze do 330 czy 360 się znajdzie do naprawy ale do innych sprzętów to już nie. Chciałbym wydać mało i mieć ... 100 konnego DF - marzenia :DDDDD .

Są jeszcze Masseye McCormiki i inne co polecacie poza Belarusami i chcińszczyzną. Mam ok 150 tyś brutto, chcę przejść na vat i jeszcze za te resztki dokupić jeszcze sprzętu - pług, agregat siewnik, kultywator ścierniskowy, rozsiewacz, przyczepę niemkę 6 lub 8 t, ale to w przyszłości.

Co radzicie.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Belarusa nie polecam , dziadek ma i po roku użytkowania ciezko wchodzą biegi. Pronar to coś podobnego. A jesli chodzi o Case albo NH to ja tez chce kupic :) własnie 95 KM, na DF raczej ci nie starczy , nawet napewno bo trzeba dac 170 tyś. A na jaki areał ten ciagnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia    0

pomóżcie mi dobrać ciągnik do danych:

1. pojemność silnika min. 3dm

2. 4 cylindry

3. turbo intercooler

4. moc znamionowa 64-100 KM

5. ogrzewacz powietrza wlotowego

6. przedni napęd załączany hydraulicznie lub elektrohydraulicznie

7. skrzynia biegów min. 38 km/h

8. sprzęgło wielotarczowe mokre

9. konstrukcja podwozia półramowa

10. przednia oś hamowana

11. wydatek pompy hydraulicznej min. 70 l

12. dodatkowa pompa wspomagania o wydatku min. 24 l/min

13. tylny TUZ sterowany mechanicznie

14. stabilizatory cięgieł teleskopowe

 

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

A co radzicie do orki, agregatu uprawowo siewnego, transportu na gł. ciągnik z przedziału 85-100km. Belarusy tanie ale się psują, Farmery czy Pronary też, zastanawiam się nad Farmtrakiem 690DT, Ursusem 10014H, NH 95km, Case 95km, DF Agrofarm 85km i 100 km i odpowiedniki Same i Lamborghini i jeszcze Zetory Proxima, Proxima + i Power, czytam czytam i to nie dobre i tamto tez nie dobre. Mam 13ha i pracuję poza gospodarstwem, w używkę nie chcę się pakować bo krucho u mnie w okolicy o mechaników, jeszcze do 330 czy 360 się znajdzie do naprawy ale do innych sprzętów to już nie. Chciałbym wydać mało i mieć ... 100 konnego DF - marzenia :DDDDD .

Są jeszcze Masseye McCormiki i inne co polecacie poza Belarusami i chcińszczyzną. Mam ok 150 tyś brutto, chcę przejść na vat i jeszcze za te resztki dokupić jeszcze sprzętu - pług, agregat siewnik, kultywator ścierniskowy, rozsiewacz, przyczepę niemkę 6 lub 8 t, ale to w przyszłości.

Co radzicie.

 

Ten Ursus 10014h wygląda ciekawie jeżeli chodzi o podzespoły. Prosty perkins, bez żadnych filtrów itd. Masywne spody, duży udźwig, bardzo duży uciąg i nie mała masa. Tyle, że jakieś podwyżki były w ursusie i nie wiem ile on teraz kosztuje. Jak się ktoś orientuje to niech da znać (tak z ciekawości pytam)

 

A jak nie to NH / CASE też niegłupi wybór. U nas w okolicy sporo tego jeździ i raczej większych problemów nikt nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Witam Panowie doradzicie mi jaki ciągnik wybrać. Mam 30ha III-IV klasa i górki spore (sudety) w cenowo żeby nie był za drogi za tani tylko taki w sam raz. Zastanawiam sie nad Claasem Axos 320-340. ciagnik bedzie jako główny na gosp.

prosze o rady i propozycje ciągników.

z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli masz spore górki to proponuje austryjaka .. one są do tego przystosowane .. cenowo atrakcyjne a i komfortu nie brakuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Jeśli masz spore górki to proponuje austryjaka .. one są do tego przystosowane .. cenowo atrakcyjne a i komfortu nie brakuje

 

austryjaka czyli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek9833    18

jaki ciagnik wybrać 90-100km były to pomocniczy traktor na 70ha do prac lekkich prasa belująca rozrzutnik 8t siewnik 3m wał 6m i czasami agregat unii ares 3m itp max kwota to 170 tyś netto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castrol12    0

Osobiście bym proponował ci Pronara 82 tsa naprawde bardzo dobry ciagnik wytrzymały,tani i przedwszystkim oszczędny :) jest to cignik z turbiną już o mocy 90km wiec spokojnie daje rade w cieższych robotach :D mam takiego samego i jestem bardzo z niego zadowolony i jak najbardziej polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banitasnk    0

Mam ciągnik case jx 80 i powiem, że mam go 2,5 roku, ma 2560 h pracy i już robiłem w nim sprzęgło, i przeciwwagi, które są w misce olejowej. Rozsypały się tryby i musiałem wymienić na nowe, a i jeszcze łożysko na osi od wiatraka się posypało i wiatrak uszkodził chłodnice, naszczęście skleiłem, bo nowa 2700 zł. straszna lipa ten case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ja po głębszych przemyśleniach i po przeczytaniu 2 testów ciągników skłaniam się ku Zetorowi Proximie Plus, tanie części, oszczędne i spod jednego młotka ... niby:) Jest klika silników do wyboru od 80 do 107 km.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Co sądzicie o df agroplus 320 jako takim ciągnikiem co przy uprawach się nie narobi jakiś mały pług i agregacik a reszta to kosiareczki grabiareczki itd no ogólnie do hodowli no więc pasuje żeby kompaktowy był ale i oszczędny w lekkiej pracy żeby zastępować c-360 w większości. Chodzi mi o wersję ecoline bo chyba tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj