marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

zbigi1985    0

właśnie oglądałem te traktorki w kielcach na agrotech i dosyć ciekawie wyglądały i w dobrej cenie, wydaje się to prosty ciagnik, nie chce nic skomplikowanego bo później wiecej problemow jest a masz kolego moze takiego farmtraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Szwagier mój ma z ładowaczem,poprzednik 675DT tj. 80-4WD.Miałam okazje nim porobić pomijając drobne niedociągnięcia typu wykonanie kabiny to przyczepić się nie ma do czego...ma ponad 1000mtg i jest ok nic się nie dzieje żadnych wycieków itp.Byłem w ub Niedzielę i przy okazji se go jeszcze obejrzałem.Bardzo lekko pali w zimę chociaż aku już miał wymieniony bo stary siadł(ale to raczej standard-dają lipne żeby koszty obniżyć). Piszę o tych wyższych modelach bo myślę,że chociaż ten 675DT to dobry ciągnik to jednak warto dołożyć i mieć lepszą hydraulikę,skrzynię i mocniejszy silnik.Jak już to bierz 690 bo wydaje mi się,że oni moc to w ISO podają(jak większość producentów zresztą) czyli z tych 88KM na kołach wyjdzie Ci jakieś 80.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi1985    0

aha, no tak ale przy tej cenie to taka kabina mi wystarczy, tak właśnie jak patrzyłem to na 690 bo jednak troche mocniejsza. a jaki ładowacz byś polecał? muszę się wybrać do dilera gdzieś w mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi89    0

witam, ja mam 675dt z turem, rewelacja sprzęt, zadowolony w 100% jestem, fakt kabina szału nie robi, no ale za ta kase trudno wymagac, gdybym dzisiaj go kupował to dorzucił bym żeby miał klime, jednak przydałaby się. Jak potrzebujesz 90km to zgadzam się z kolega zeby brać Farmtraca 690, słyszałem ze fajny sprzet. Ja brałem od Kazimierskiego w Mrozach, uczciwy facet, no i serwis u niego tanio mnie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskaro1014    0

No ja szukam cos w roczniku 1995-2000 r . Myślałem nad Fendtem 309C lub JD coś z serii 6000

 

Igor110 ale jaki masz ciągnik ? Mós sąsiad ma 4.2 m na szerokich łapach i ciągnie fendtem 309C i idzie jak przecinak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

oskaro1014@ Mam dla ciebie porządną maszynę JD 6210 + tur mailleux 98r. Ze 100-wy jeszcze ci zostanie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

Witam,

 

nosze sie z zamiarem kupna ciagnika nie upieram sie przy nowym mam do wydania 200tys, warunek konieczny musi byc tur i bedize to ciagnik glowny w nieduzym gospodarstwie pług, agregat, bele, sianokiszonka, obornik, transport itp. nie jestem zwolennikiem zadnej marki. na ciagniku mi zalezy zeby robil swoje bez zajakniecia. nie zalezy mi na niewiadomo jakiej elektronice. to jest maszyna do ciezkiej pracy a nie laptop. liczy sie optymalne spalanie i skutecznosc. oczywiscie moc tak jak w temacie ale sklanialbym sie blizej 100KM zeby za kilka lat gdy gospodarstwo sie rozrosnie nie zabraklo mocy.

 

co byscie dla mnie polecili?

Edytowano przez prowpek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W takim wypadku skłaniał bym sie pod marke sdf ... agrofarm deutz . evo lamborghini .alebo same to praktycznie to samo a srebrny wychodzi najtaniej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

poczytalem forum o sdf i widac ze maja dobra opinie wsrod uztkownikow ale jest steasznie malo o spalaniu wsyzscy ogolnikowo nikt nie powie jakie wyniki osaiagal w jakiej pracy zbey miec chociaz mniej wiecej rozeznanie bo wiaodmo ze wiele zalezy od operatora ale michal powiedz czy ty rowniez jestes uzytkownikiem ktorejs z marek? jezlei tka to ajkiej i jak sobie chwalisz badz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adammaniek    0

A nie myślałeś o Farmerze Seria TE (76-86 km) bądź Seria F 2 (80 -84 km) ?- bo mój sąsiad się nad nim zastanawia. Jutro wybiera się serwisu ze swoim Ursusem, do Master Płodowscy i wspólnicy i myślę, że też tam coś mu doradzą. U nas tam się akurat zaopatrujemy w sprzęt - sprawdzeni. Ale będę wdzieczny za opinie, może ktoś ma ... wiadomo wlasne doswiadczenia najlepsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

Wiesz nie ma wokol mnie wlascicieli farmerow stad tez nie mam jak zaciagnac opini albo zoabczyc go w akcji. Dzis bylem u dilera case'a i zaproponowal mi farmalla A 95 km za 140 netto klima prosta skrzynia elektrohydrauliczny rewers i obciazniki do tylu na podnosnik w cenie. co sadzicie o tej ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

A ja dla odmiany :) szukam czegoś używanego do 40tyś i oszczędnego w spalaniu. Wiem, że ciągnik pali różnie w różnych pracach, ale mi chodzi o taki, który w transporcie nie żłopie za bardzo. To ma być coś około 90' rocznika i z przedziału mocy 80-100 z naciskiem na 90 KM. Będzie pracował z pługiem 4x40 i agregatem upr-siewnym 3m no i przy innych takich drobniejszych pracach. I zaznaczam, że wschodnia technika z tamtych lat mnie nie interesuje, a raczej szukam czegoś zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

ty chyba nie czytałeś co napisałem, bo twoja odpowiedź ma się nijak do mojego zapytania. Ani cena się nie zgadza, ani rocznika, ani oszczędność w transporcie po prostu wszystko na opak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

no i zetor nie jest zachodnia maszyna. Z tego co wiem to starsze fendty mało pala. Rozejzyj się trochę może coś znajdziesz ciekawego. Chocia w tej cenie to pewnie nie kupisz. Może jednak jakiś wschodni traktor :P mtz są oszczędne tanie w eksploatacji i mało pala

 

tylko nie zapominajmy ze trochę będzie napraw w ciągu roku przy wmiare intensywnej pracy.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Czemu nie znajdę w tej cenie? Roczniki 88 do 93 mniej więcej tak chodzą np deutz czy MF czy case. A co do mtz to odpada, bo sąsiad ma i wiem jak ta technologia się spisuje w poważnej robocie. Ja chce do agregatu uprawowo-siewnego 3m więc mtz 82 nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0

ZETOR Proxima Plus 100 rocznik 2013

 

Ciągnik dodatkowo posiada:

- siedzenie Grammer

- podgrzewacz płynu

- zew. sterowanie podnosnikiem Cena 151.000zł brutto

Silnik :

Zetor 1005 TIER III A

Moc nominalna przy prędkości 2200 obr/min - 70,4/96 kW/KM

Typ - Turbodoładowany z intercoolerem

Ilość cylindrów – 4

Filtr powietrza dwustopniowy

Mocowanie tłumika przy kabinie

Sprężarka

 

Skrzynia biegów:

16 do przodu/ 16 do tyłu (z rewersem)

Skrzynia biegów synchronizowana

Skrzynia biegów synchronizowana

Jednostopniowy wzmacniacz momentu

Sterowanie wzmacniaczem - Elektrohydrauliczne

Prędkość - 40 km/h

 

Hydraulika :

Typ - mechaniczna

Regulacja podnośnika - Siłowa, polowa, mieszana

Rozdzielacz obiegu wewnętrznego - dwusekcyjny (4+1)

Udźwig podnośnika - 42 kN

Wydatek podnośnika hydraulicznego - 50 l/min

Filtr oleju hydrauliki

 

Wałek odbioru mocy :

540/1000 obr./min

Typ sprzęgła - Tarczowe mokre

 

Tylny most napędowy :

Hamulce dyskowe mokre

Blokada mechanizmu różnicowego - Załączana elektropneumatyczne

 

Tylny TUZ :

Dolne ramiona kategorii II z hakami ( CBM )

Zaczep przesuwny sterowany

 

Instalacja elektryczna :

12 V

Akumulator 165 Ah

Alternator 95 Ah

Deska rozdzielcza :

Wskaźnik obrotów z licznikiem Mth

Wskaźnik paliwa, temperatury płynu chłodniczego

Wskaźnik ciśnienia oleju z kontrolką

 

Oświetlenie :

2 główne światła drogowe

2 główne, przeciwmgielne światła drogowe

2 reflektory robocze z przodu

3 reflektory robocze z tyłu

Kierunkowskazy

 

Przednia oś napędowa :

Załączana elektropneumatycznie

Hamulce przednie

Mechanizm różnicowy z redukcją poślizgu

 

Przednie koła :

13,6 R 24

 

Tylne koła :

16,9 R 34

Regulowany rozstaw kół

 

Układ kierowniczy :

Hydrostatyczny

 

Pozostałe :

Zbiornik paliwa l – 150

Błotniki przednie

Siedzenie kierowcy

Kabina – przyciemniane szyby

Przednia i tylna wycieraczka

Spryskiwacz przedniej szyby

Kabina komfortowa z ogrzewaniem i wentylacją

Szyberdach

Siedzenie pasażera

 

Informacje o rozmiarach i wadze:

Długość - 4067-4827 mm

Szerokość - 1890-2319 mm

Wysokość - 2638-2738 mm

Rozstaw osi - 2328 mm

Prześwit - 443 mm

Waga - 4054-4600 kg

 

http://img09.allegro...98/3197409896_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

O co chodzi z tym zetorem? Reklamujesz się czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A może pomyśl nad jakąś renówką. Od niedawna w sumie posiadam ten ciągnik ale jestem z niego bardzo zadowolony. Co najważniejsze to mało palą i posiadają te starsze silnik MWM. I do 40tyś. spokojnie kupisz i to w bardzo dobrym stanie :).


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Rozważam renówkę, ale brakuje im oddzielnej hydrauliki zewnętrznej. Po za tym szału cenowego nie ma, a nawet bym powiedział, że są drogi. Marzy mi się deutz fahr DX 4.70, ale ciężko trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Wiesz nie ma wokol mnie wlascicieli farmerow stad tez nie mam jak zaciagnac opini albo zoabczyc go w akcji. Dzis bylem u dilera case'a i zaproponowal mi farmalla A 95 km za 140 netto klima prosta skrzynia elektrohydrauliczny rewers i obciazniki do tylu na podnosnik w cenie. co sadzicie o tej ofercie?

 

W tej cenie masz coś jeszcze oprócz klimy i rewersu el-hydr ??? Bo jak nie to u nas w okolicy taki ciągnik taniej chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0

O co chodzi z tym zetorem? Reklamujesz się czy co?

Nie bo kolega powyżej chce ciągnik 100km do 200tyś więc dałem tutaj zetorka :)

 

A nie myślałeś o Farmerze Seria TE (76-86 km) bądź Seria F 2 (80 -84 km) ?- bo mój sąsiad się nad nim zastanawia. Jutro wybiera się serwisu ze swoim Ursusem, do Master Płodowscy i wspólnicy i myślę, że też tam coś mu doradzą. U nas tam się akurat zaopatrujemy w sprzęt - sprawdzeni. Ale będę wdzieczny za opinie, może ktoś ma ... wiadomo wlasne doswiadczenia najlepsze....

Powiem tylko tyle u mnie na wiosce jest farmer ma coś koło 1000mth właściciel mówi że to jest straszny szajs właśnie zakupił on case mx135 na jego miejsce.A co do farmera był już rozpołowiany 2 razy, praktycznie rąbie się coś co 50-120mth.Jego funkcje teraz pełni rusek 82km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Lepsza większa pojemność bo silnik mniej wyżyłowany, bardziej elastyczny. No ja bym radził wysilić budżet i kupić z rewersem hydraulicznym bo to duża wygoda że tylko ruszasz dźwignią a nie hamulcem i sprzęgłem jeszcze. Dużych różnic nie ma oprócz 100kg, no i standardowego ogumienia. http://agriculture.newholland.com/italy/it/Products/Tractors/TD5full/Pages/products_techinfo.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj