marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

rromek    0

Witam po świętach ;)

Mam gospodarstwo 25 ha, gleba gł. IV klasa. Będę chciał pozyskać finans na modernizację gospodarstwa z programu, ESU mam wręcz idealne... Planuję zakupić przede wszystkim nowy ciągnik o mocy ok. 80 KM. Podpowiedźcie jaką wybrać markę, lub dilera...

Na razie się napaliłem na JD5083E - znalazłem za 110000 netto ...

Edytowano przez rromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Popatrz na ten ciągnik i jego parametry, szczególnie podnośnik tylko 2100 kg, to raczej słabo do agregatu z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor6748    0

Planuje zakup ciągnika o mocy w przedziale 80-90 KM będzie pracował jako głowny ciagnik transport zboza z pola / orka / kultywator 3.1 m / prasa rolująca. I tu nasuwa sie pytanie jaki ? taki odpowiedni dla mnie, mam mało a 25 ha ale mamy zamiar sie rozwijac i dokupic kilka ha ziemi , prowadzimy produkcje mleka czyli duzo pracy z prasą dzierżawy itp :) przechodząc do konkretów przepraszam ze zakladam nowy temat , czytałem duzo ale nic nieznalazłem co mnie interesuje. Poluje na Case JX 80 / NH TD5030 albo zetora 80/85 KM prosze mi napisac jaki ciagnik dla mnie najlepszy chodzi o spalanie wydajnosc i moc z którym w polu niezgine :) mam 2 ciagniki starsze Zetora 6748 oraz C330,Ciągnik ma byc bez tura. Prosze o opinie Cena ma byc nie wieksza niz 140 tyś brutto

 

Prosze o nieusuwanie tego postu te informacje mi bardzo pomoga z góry dziekuje :)

Edytowano przez Zetor6748

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Myślisz że za tyle kupisz nowe ciągniki ? Ja też w tamtym roku chciałem kupić ciągnik 90 km i wybrałem proxime 90 teraz pomimo małych problemów ale to głównie z serwisem nie zamieniłbym go na żadnego z Twoich wymienionych i niech Ci nie mydlą oczu że Zetor więcej pali jak przyciśniesz case czy hollendra to więcej zjedzą niż mój. Poza tym ma silny przedni most i lepszy niż oba wymienione przez Ciebie. U mnie stawiałem na tur nie ma problemu dobrze sobie radzi ale to Twój wybór a taka jest prawda że każdy będzie Ci zachwalać swój ciągnik !!! :)

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

ja bym wybrał raczej jakiegoś MF 3060-3070 lub case 5230 do tago jakiś tur i elegancko mało palą ale swoje zrobią są za nieduże pieniądze i wmiare wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

jeżeli nie był by to problem to mógłbyś wziąć coś podchodzącego pod 100 km 80 koni nie poradzi sobie za mocno w 4 zagonowym a o obrotach nie ma co mówić mówisz ze chcesz sie rozwijać to ja na twoim miejscu wziął bym większego bo możesz wziąć większe maszyny ten podorywkowy rozrzutnik aktywny 2,5 m spokojnie 100 km może być pod te maszyny może jakaś prasa z rotorem i nożami itp jeśli jest możliwość bierz większego oczywiście mówię tu o używce

Edytowano przez kendzior15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

ja polecam CI case jx80, jeśli będzie Ci brakowało mocy to po roku możesz sobie spokojnie zwiększyć do 95KM, tylko że z turem to w 140tys brutto to się nie zmieścisz, oczywiście jak uda Ci się jeszcze gdzieś ten ciągnik u dealera znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rromek    0

@rromek ile masz kasy przeznaczone na ciągnik i masz już jakieś ciągniki w gospodarstwie ?

 

kasy mam ok 150000 zł. mam też wiekowego MF 255 i 60-kę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za tyle mozna chyba kupic Zetora Proxime Power 90 - wg mnie najepiej wyposażony za te pieniadze ( Rewers EH, 3 stopniowy PowerShift z trybem automatycznym, sprzęgło w przycisku itp.)

http://otomoto.pl/zetor-proxima-power-90-A228075.html

 

Chyba że Ci na czymś prostym(w jeszcze bardziej mechanicznym) zalezy wtedy mozna wyberac w tych pieniądzach ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jesli trafisz dobrego dealera to mozesz natwe trafic john deere seri M za te pieniadze ... bo na deutza chyba nie wystarczy kasy . nh seri byłej td jest ok tylko agregat uprawowo siewny go buja . z drugiej strony case jx 80 ciagnie agregat uprawowo siewny 3 m i daje sobie spokojnie rade.


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zalezy do czego ma słuzyc - sprecyzuj swoje oczekiwania!


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rromek    0

rzeczywiście, ten CASE zapowiada sie obiecująco,

Czyli JD odpada. zostaje mi zetorek i CASE JX 80: http://invest.agro.pl/case_jx80.html Wycenili mi go przyzwoicie: 137760 brutto ;) a czemu nie CASE JX 70 - maja takie same silniki a 10 koni mniej... ? Ma ktoś doświadczenie z tym CASE??

Namierzyłem jeszcze coś takiego: http://www.ursus-sal...l/menu/ciagniki co wy na to??

Edytowano przez rromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Case ma troche slaby podnosnik chociaz z siewnikiem nadbudowanym plus s4oo dobrze sobie radzi .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

NH agregat buja a JX sobie radzi a to....ciekawe :lol: przecież one różnią się praktycznie tylko kolorem.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nh nie miał obciazników a case miał dodatkowo dorobione jeszcze 150 kg do standardowych


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

Witam! Z góry chciałbym podziękować za podpowiedzi i rady (bo i na nie nie ukrywam że liczę :) ). Otóż mam w planach nie wiem czy najbliższych ale w każdym bądź razie je mam :) kupić ciągnik z turem w mniej więcej w tym przedziale mocy... Tak jak mówiłem mniej więcej czyli ze moc nieznacznie moze odbiegać od podanej ale raczej w te mocniejszą stronę :) . Bardzo poważnie myśle o zetorku majorze 80(tej nowości) poniewaz mam dwa zetory i nie narzekam na awaryjność czy jakieś problemy techniczne... Takze uważam że to bardzo dobra marka... myśle o kubocie 9540 bądź 8540 (małe spalanie ale to podobno takze wiecie jak to jest :) ) i na względzie posiadam takze usrsusa 9014H... Nie ograniczam się do tych ciagników czekam na jakieś propozycje i doświadczenia z tymi ciagnikami jak i innymi... Najlepiej gdybyście pisali ceny bo na tym generalnie w tym temacie mi zależy... Marki turów i specyfikacje też piszcie... :) Pozdrawiam gigi1235 .

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zetor ok fajny zgrabny Ciagnik tylko powiem szczeze jesli chodzi o zwykłą proxime to ja nie wiem za co oni tyle kasy chcą 80 km w podstawie 101 tys netto wyprzedaz rocznika.

Kubota lepsza niz proxima lepsze wyposazenie ale sporo drozsza nie wiem dokładnie ile ale pewnie sporo.

Ursus nie wiem do konca czy to jest ten ursus co kiedys był no ale nazwa jest cena za 90km 150 tys brutto ( to juz lepiej proxima wyjdzie z dodatkami tylko 10 km mniej ) ale silnik prekins bardzo dobryi oszczedny .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

hmm... już nie planuje kupic ciągnika wykorzystam te pieniądze w lepszy jak dla mnie sposób... Dzięki:P


Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT1997    0

Jaki ciągnik 100KM, będzie służył jako główny koń pociągowy... Orka, siew nawozy oprysk podorywka transport ziarna. Cena do około 200tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj