marekha80

Jaki ciągnik 90-100 KM

Polecane posty

MARAKAM    64

Powiem ci, że nawet w nim siedziałem (dokładnie u tego dealera), ale według mnie jakość wykonania jak dla mnie porażka, wystające prawie z każdego otworu materiałowe maty wygłuszające, otwory porobione jakby szlifierka kątową, jak dla chyba nie, blokada tylnych kół taka jak w sześćdziesiątce. Naprawdę zanaleźć ciągnik z tego pułapu cenowego i mocy jest trudno. Podsumowują moje miesięczne poszukiwania to najlepiej według mnie wypadł patrząc całościowo na ciągnik URSUS h 9014, mały mninus to jak sie stanie przy ciągniku i porusza sie maska to o wiele bardziej ona sie rusza na boki niż w inych markach i pytanie do właścicieli czy to w czyś przeszkadza? Jak się jeszcze znajdzie model w starej cenie to wychodzi nie najdrożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witam

Po wielu miesiącach namyślanie czy kupno nowego czy starego i zdecydowałem sie na zakup używki prawdopodobnie ze stajni Renault tylko zbytnio nie wiem jaki model wybrać ale raczej napewno bedzie to jakiś z XXX.14. a cena do ok. 35tys +/-3tys.

a co bedzie ciagał to tak jak narazie beda to: ścierniskowiec Unia kos 3m , talerzówke Uni Ares podajrze 2rzedy poziome talerzy zabezpieczne inwidualnie a za nim wał i jakiś pług 4 badz 5 skib. Spytacie sie dlaczego chcem kupić używke a nie nowego a wiec nie mam sprzetu do niego i takze musze go kupic / w/w bede równiez kupywał/

A co do ziemi mam ok. 15ha ornego (mam zamiar zwiekszyc areał) i jakies 30ha użytków zielonych.

Ziemie rózne od cieżkiej gliny orałem tam 360 na 2skiby PORAŻKA i ziemie takie gdzie jak na 3skiby wiec róznica jest kolosalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Witam

Chciałbym kupić traktor z przedziału mocy 80-110KM (najlepiej 90-100KM) używki oglądałem, ale mam obawy bo przy używanych to zawsze jest loteria na co się trafi.

Dlatego bardziej interesują mnie nowe ciągniki. Najtańsze są chińczyki ale … no cóż ja dziękujęJ, Belarusy i Pronary wiem ile to mniej więcej kosztuje i jakiej jakości jest i brałbym w ostateczności. Co polecacie do 160 000 brutto – może być taniejJ , drożej to raczej nie. I prosiłbym o ceny jak znacie za polecane modele.

Rozglądałem się za :

Farmerami 84km MMZ lub 86 km John Derre lub Iveco 97km

, Farmtrackami 685/690/7100 DT

, Polmotami-Ursusami 80/90/10014h

Zetorami

 

Są jeszcze Pronary składane z zachodnich części.

 

 

Czy kupi się w tej cenie coś zachodniego:

New Holland/Case

Deutz Fahr Agrofarm 85/Lamborghini/Samme

Valtra

MF

Johna Deera i Fendta oczywiście ;DDDDD

Traktor głównie do orki, agregatu uprawowo-siewnego najlepiej 3m, transport, prasa belowa, tur w przyszłości. Za poradę dzięki, kiedyś dziabniemy po kielonku:DDD

 

Dzięki

Pozdrawiam

ZPB


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Witam

Chciałbym kupić traktor z przedziału mocy 80-110KM (najlepiej 90-100KM) używki oglądałem, ale mam obawy bo przy używanych to zawsze jest loteria na co się trafi.

Dlatego bardziej interesują mnie nowe ciągniki. Najtańsze są chińczyki ale … no cóż ja dziękujęJ, Belarusy i Pronary wiem ile to mniej więcej kosztuje i jakiej jakości jest i brałbym w ostateczności. Co polecacie do 160 000 brutto – może być taniejJ , drożej to raczej nie. I prosiłbym o ceny jak znacie za polecane modele.

Rozglądałem się za :

Farmerami 84km MMZ lub 86 km John Derre lub Iveco 97km

, Farmtrackami 685/690/7100 DT

, Polmotami-Ursusami 80/90/10014h

Zetorami

 

Są jeszcze Pronary składane z zachodnich części.

 

 

Czy kupi się w tej cenie coś zachodniego:

New Holland/Case

Deutz Fahr Agrofarm 85/Lamborghini/Samme

Valtra

MF

Johna Deera i Fendta oczywiście ;DDDDD

Traktor głównie do orki, agregatu uprawowo-siewnego najlepiej 3m, transport, prasa belowa, tur w przyszłości. Za poradę dzięki, kiedyś dziabniemy po kielonku:DDD

 

Dzięki

Pozdrawiam

ZPB

 

Polecam Case JX jeżeli jeszcze gdzieś znajdziesz jakieś ostatnie sztuki u dealera, to jest bardzo tani i prosty ciągnik. Nie sprawia problemów (przynajmniej mi). Polecam bo nie wiele pali, a naprawy nie będą takie drogie jak w przypadku bardziej nowoczesnych konstrukcji. Jeżeli nigdzie nie znajdziesz JX to bliźniaczym modelem jest Farmall A, to samo co JX , tyle że silnik spełnia nowe normy spalin, a przez to na pewno będzie droższy i podobno oszczędniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czym wiecej modeli i firm tym gorzej bo na koncu juz nic sie nie wie ;D


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Powoli myślę o wymianie mojego NH na jakąś nowszą solidniejszą trochę mocniejszą konstrukcję.Po głowie chodzą mi:

Fandt 309 Vario

John Deere 5090R

Massey Ferguson 5430

Valtra N93/N92

Deutz Fahr Agrofarm

 

Ciągnik ma pracować jako drugi w gospodarstwie głównie z przyczepami kosiarką dyskową, przewracarką, zgrabiarką, beczkowóz itd. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby użytkownicy wypowiedzieli się na temat spalania, awaryjności ogólnie wskazali ich wady i zalety. Byłbym również bardzo wdzięczny za informację o cenach.

 

Nie Z góry dziękuję też za posty typu "Kup to" czy "Sąsiad ma i sobie chwali". Nie interesują mnie też inne marki niż wyżej wymienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Witam

Chciałbym kupić traktor z przedziału mocy 80-110KM (najlepiej 90-100KM) używki oglądałem, ale mam obawy bo przy używanych to zawsze jest loteria na co się trafi.

Dlatego bardziej interesują mnie nowe ciągniki. Najtańsze są chińczyki ale … no cóż ja dziękujęJ, Belarusy i Pronary wiem ile to mniej więcej kosztuje i jakiej jakości jest i brałbym w ostateczności. Co polecacie do 160 000 brutto – może być taniejJ , drożej to raczej nie. I prosiłbym o ceny jak znacie za polecane modele.

Rozglądałem się za :

Farmerami 84km MMZ lub 86 km John Derre lub Iveco 97km

, Farmtrackami 685/690/7100 DT

, Polmotami-Ursusami 80/90/10014h

Zetorami

 

Są jeszcze Pronary składane z zachodnich części.

 

 

Czy kupi się w tej cenie coś zachodniego:

New Holland/Case

Deutz Fahr Agrofarm 85/Lamborghini/Samme

Valtra

MF

Johna Deera i Fendta oczywiście ;DDDDD

Traktor głównie do orki, agregatu uprawowo-siewnego najlepiej 3m, transport, prasa belowa, tur w przyszłości. Za poradę dzięki, kiedyś dziabniemy po kielonku:DDD

 

Dzięki

Pozdrawiam

ZPB

 

 

Za tą cene możesz mieć fajnego Case Jx , New Hollanda TD( można jeszcze gdzieś dorwać w dobrej cenie takiego), Zetor Proxima. Jakie masz gleby ? bo 90 koni przy 3 metrowym agregacie uprawowo-siewnym to słabo widzę,a jak będzie bardziej mokry rok to już wgl męczarnia będzie. A może John Deere z serii 5M?. Musisz to dokładnie przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jest duży wybór ciągników w tej cenie a czy chcesz 80 czy 100km to też jest moim zdaniem różnica i to w poszczególnych modelach dość duża bo musisz zdecydować czy chcesz ciężki mocny ciągnik do pola czy jakiś 90km w lekkim wydaniu dzięki temu spalanie w lekkich pracach będzie fajne, na pewni nie polecał bym jakichś składaków czy wynalazków bierz coś z zachodnich marek sprawdzony model nie stać cię na złudnie tańszą tandete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Powoli myślę o wymianie mojego NH na jakąś nowszą solidniejszą trochę mocniejszą konstrukcję.Po głowie chodzą mi:

Fandt 309 Vario

John Deere 5090R

Massey Ferguson 5430

Valtra N93/N92

Deutz Fahr Agrofarm

 

Ciągnik ma pracować jako drugi w gospodarstwie głównie z przyczepami kosiarką dyskową, przewracarką, zgrabiarką, beczkowóz itd. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby użytkownicy wypowiedzieli się na temat spalania, awaryjności ogólnie wskazali ich wady i zalety. Byłbym również bardzo wdzięczny za informację o cenach.

 

Nie Z góry dziękuję też za posty typu "Kup to" czy "Sąsiad ma i sobie chwali". Nie interesują mnie też inne marki niż wyżej wymienione.

 

Ile kasy możesz przeznaczyć na ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Ile kasy możesz przeznaczyć na ten ciągnik?

 

 

Powiem tak nastawiony byłem na zakup Fendta 309 Vario jednak centa trochę mnie przeraziła i tak myślę nad jakąś alternatywą. Budżet ok 300tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0515    5

Za 300 tys i teraz z promocją na Fendta to kupisz 309 Vario tylko musiałbyś się pospieszyć bo są już ostatnie sztuki bez SCRU i do tego podobno jakieś finansowanie fabryczne mają z dopłatą do oprocentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Za 300tyś powinieneś wyrwać Valtre, z tego co wiem to lux sprzęt. Na pokazach przy testowaniu w środku było bardzo przjemnie :) Najlepiej porozmawiaj z uzytkownikami tych sprzętów i sam pojeździj pooglądaj podotykaj i dopiero wtedy wybierz ;) A jeśli to możliwe to weź na testy;]

Edytowano przez gseries

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

 

proszę o pomoc przy dokonaniu wyboru CASE 95KM czy MF 95KM (mowa tu o nowym).

Ciągnik będzie pracował głownie z ładowaczem czołowym.

A jeśli CASE to poradźcie jakie wyposażenie wziąc.

 

 

 

Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Nie chcę się śpieszyć i potem narzekać wolę poczekać trochę i najwyżej dopłacić a być w 100% pewnym zakupu.

Co do Valtry to zainteresował mnie ten ciągnik ale jak w okolicy jest 5 sztuk to wszystko więc nawet nie ma z kim porozmawiać normalnie i poważnie o tych ciągnikach a słuchać jakiś historii wyssanych z palca też nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

za 300to juz maszc ałą palete ciagników mozesz wybierac i przeierac jak tylko chcesz .. moim zdaniem fendt to jest bardzo drogi no ale bardzo dobry nie ma co sie oszukiwac . john deere tez jest ok tylko duza palą. co do waltry tez sa lakome na paliwo . massey ferguson i fendt to prawie to samo a ferguson z tyna 4 fajny zwinny skubaniec . tylko czesci bardzo drogie kostka do zmiany biegłow i połbiegow to koszt około 4 tys . ja wybrał bym fendta vario to super sprawa a i marka i renoma tez w nim jest .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

. massey ferguson i fendt to prawie to samo

 

Co w nich jest takie same :blink: Inne silniki, przekładnie, kabiny :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Witam,

 

proszę o pomoc przy dokonaniu wyboru CASE 95KM czy MF 95KM (mowa tu o nowym).

Ciągnik będzie pracował głownie z ładowaczem czołowym.

A jeśli CASE to poradźcie jakie wyposażenie wziąc.

 

 

 

Proszę o radę.

 

Napisz ile kasy możesz przeznaczyć, i jakie modele masz na mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeden kocnern umasumarum przyjzyj sie reszcie to w 50 % sa te same czesci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Napisz ile kasy możesz przeznaczyć, i jakie modele masz na mysli :)

 

 

200 tys brutto, myślę o CASEie jx 95km.

 

czego nie powiniem pominąc przy doborze wyposażenia ??

podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zaczepu transportowego do przyczep automatycznego, minimum jeden półbieg, klima, to dla mnie podstawa. Reszta według uznania.Rewers EH, obciążniki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak sie sprawuje case jx 95km z turem, daje rade? bo plotki krąża ze ma słaba przednia oś jak do tura... a u mnie głownie będzie pracował z ładowaczem czołowym. Ile Wam spala ??

Edytowano przez aaaurelia007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

napiszce czym różni sie case farmall a od jx a ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Używaj opcji edytuj,

Seria jx nie jest już w produkcji tylko moedele zamowione u dealera chyba i nie mozna zamawiac i farmal jest to nastepca jx'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj