Adrianos

Kolory fendta

Polecane posty

kosti68    17

No napewno nie jestem zadnym konserwatysta :) ...ale nie widze sensu podniecania sie kolorem bo to akurat jest malo wazne.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

dla ciebie może kolor nie jest instotny dla innych tak, a dla tych wszystkich indywidualistów bardzo ważny


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Ja tak to widze i nic na to ie poradze. Dla mnie ciagnik jest narzedziem pracy i zarabiania pieniedzy, tak jak w kazdym zawodzie kazdy ma swoje narzędzie pracy. Oczywiscie ciagnik jest drogim narzedziem i nie zmienia sie go co rok, ale wlasnie dlatego wazniejsze od koloru sa jakosc, funkcjonalnosc i oszczednosc.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ładnie to napisałeś i podpisuje sie pod tym, ale fendt z swoim czarnym kolerem jest adresowany do tych ktorzy chcą się czuć lepiej od tech co mają "zwykłe fendty" i to też trzeba zrozumieć, a każdy się podnieca jak widzi czarnego bo jest ich mało. a odnośnie tych co mają te "zwykłe fendty" oni i tak czują prestiż bo maja pożądny ciągnik


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

dla ciebie może kolor nie jest instotny dla innych tak, a dla tych wszystkich indywidualistów bardzo ważny

 

i właśnie do tego służy ta emota "wink.gif ", żebyś nie brał dosłownie tego co przed nią piszę :)

A co do Twego wywodu, to masz rację, ale Ty patrzysz na ciągnik wyłącznie jak na narzędzie, a inni jak na np. samochód - czyli niejednokrotnie pupila :)


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Chcesz nie chcesz to jest jednak narzedzie, nie porownywal bym tego do samochodu...chyba ze jezdzisz swoim ciagnikiem na zakupy i na urlop. :)


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

widzisz dla Ciebie kolor nie gra roli a dla mnie tak... jestem na etapie wyboru między JD a fendtem i chcę się dowiedzieć co i jak gdyż są to duże pieniądze i nie można popełnić błędu a jak już płace grube pieniądze to dlaczego nie mogę sobie zamówić czarnego koloru?? myśle że te 2tyś euro są to pieniądze które ostatecznie można wyłożyć i zapłącić gdyż ten ciągnik pozostanie w gospodarstwie na lata no i mimo wszystko lepiej będzie mi się pracowało ciągnikiem który mi się podoba i dobrze się w nim czuje i jak już tu ktoś pisał kwestia gustu!! Myślicie że jakby wszyscy rolnicy wiedzieli że można sobie fendta wziąść w innym malowaniu niż zielone to nie kożystali by z tej opcji?? ja jestem pewien że znalazło by się kilku takich rolników


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Chcesz nie chcesz to jest jednak narzedzie, nie porownywal bym tego do samochodu...chyba ze jezdzisz swoim ciagnikiem na zakupy i na urlop. wink.gif

 

Znam takich co do pracy przyjeżdżali, albo do kościoła. A ja pisałem o autach służbowych.

 

Czyli powolii dochodzimy do rozwiązania tematu. Kolega dowiedział się czy można, a reszta przekonała się, że co do słuszności zmiany koloru są zdania podzielone, co wynika jedynie z gustu smile.gif, a ten nie podlega dyskusjiwink.gif

 

(Lektor)

"Był to odcinek pierwszy, ostatni.

Czytała Krystyna Czubówna." biggrin.gif


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie- czy tylko seria 9** jest robiona w czarnym odcieniu? Bo kiedyś weszłem na stronę fendt.de i tam była 7-setka Black Beauty. Więc jak to jest?

 

Apropo- kolor to nie wszystko. Mówicie że BB nie różni się niczym od normalnej 900, ale zauważcie że BB ma chromowane stopnie, wydech, halogeny i inne bajery.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

popa na pierwszy post na tej stronie i jeszcze raz powiedz czy uwazamy, ze BB to tylko lakier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

nie znalazłem na forum żadych info na ten temat... więc zakładam nowy temat, chodzi o to że są fendty czarne srebrne wiśniowe i żółte(takie ja widziałem) jeżeli są inne to poprosze o wklejanie zdjęć. I teraz jeszcze jedno zasadnicze pytanie czy np fendta serii 400 chodzi o 414 vario można zamówić w kolorze czarnym?? lub innym. no i najważniejsze ile taka przyjemność będzie nas kosztowała

 

a o to:

 

w kolorze czarnym:

Fendt-936-338259.jpg

 

w kolorze żółtym:

295020-200-vario-fendt.jpg

 

w kolorze wiśniowym:

10420258_1_B.jpg

 

w kolorze niebieskim:

EIMA_1163_News.jpg

 

w kolorze białym:

Bulgarien3.JPG

zaraz poszukam jak będzie więcej to wrzucę

 

 

Ten fendt 211 nie jest w kolorze zółtym, tylko ma kolor złoty.

 

Ja uważam, że kient płacąc ma prawo wymagać, nawet jeśli chodzi o kolor. Producent powiniem uszanować wolę klienta i zaoferować mu to, co on sobie zażyczy. Na specjalne zamówienie np. Watykan dostał ciągnik New Holland pomalowany na biało z papieskim logo na masce, potrzebny do obsługi papieskich pielgrzymek. I nie rozumiem dlaczego trzeba w ogóle dopłacać za lakier w innym kolorze. Przecież tutaj nie ma czegoś "dodatkowo", ani "czegoś za coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

i tak i nie ;)

w samochodach, sukienkach czy kanapach sam dobierasz kolor bo o to chodzi, ale nie mozesz dostac coca-coli w oliwkowej butelce, normalnie jest ona przezroczysta, plyn w niej czarny, po to by dobrze kontrastowac z czerwonym tlem na nalepce i jeszcze bardziej uwypuklac bialy napis. to wszystko tworzy logo marki i okresla jej sile, przywiazanie klienta i inne tego typu bzdury. jednak czasem np. na igrzyska olimpijkie producent wypuszcza limitowana serie srebrnych puszek i czesc klientow moze zrealizowac swoje fantazje kupujac taki produkt. fendt zrobil to samo i o tym sie mowi (my jestesmy najlepszym przykladem), podczas gdy w valtrze mozna wybierac kolory do woli i bez doplat, jednak nie to przyciaga i nie intryguje klienta.

 

podsumowujac, nie oceniam czy to dobrze czy nie, ze raczej nie mamy mozliwosci wyborow koloru, chce tylko zauwazyc, ze fendt ma cholernie dobry marketing i wie jak subtelnie wplywac na podswiadomosc klienta. fendt jest produktem niszowym, wsrod rolnikow jest czesto pożądany i daje wyobrazenie o potedze gospodarstwa, w ten sposob fendt przypieczetowuje swoje dokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego brzozak nie wierze co napisałeś... jak ładnie o tych fendtach... brawo...i podpisuje się pod tym...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na specjalne zamówienie np. Watykan dostał ciągnik New Holland pomalowany na biało z papieskim logo na masce, potrzebny do obsługi papieskich pielgrzymek.

Wiesz,od rolnika do papieża to trochę daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że traktor to nie znaczy ze musi być do roboty. Przecież są jeszcze firmy komunalne, drogowe, lub te co się zajmują pracami leśnymi.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ten 211 to wersja powiedzmy demo raczej na pokazy więc nie wiem czy taki będzie do kupienia co do marketingu zgadzam się poza tym mysle, ze skoro są klienci którzy za kolor sąskłonni doplacic kilka tys euro to czemu nie byc może niedługo przyjdą czasy że można będzie wybrac kolor tapicerki w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ten 211 Vario jest na złoto bo to jubileuszowy model o numerze 100 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

podobno pomysłodawcą czarnego F byl gośc który robił stylistykę pronara 1025a :) ta marka kojarzy mi się z zielenią po za tym myj czarnego :)

 

 

(ps ale niczego nie dam sobie za to uciąc a ja mam c355 orange i nie jest komunalna )


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

tak w ogóle to pronar i fendt to prawie to samo. Różni się co prawda kilkoma szczegółami, a największ różnicą jest oczywiście cena.HaHaHa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj