Skocz do zawartości
kasek

co byście polecili w góry

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Góry
kasek    7

zastanawiałem sie nad :bizon Z050 lub Z056 Super, no i jeszcze może jakiś forsznit E-512,E514.pięniądze do wydania to 20tyś zł no jak by dobrze poszło noto nawet 23tyś.prosze o konkretne i przemyślaane wypowiedzi i refleksje z waszej strony :lol:

Taurus83    160

ja mam przerobione w swoim z050 i w miare chamuje.

u mnie na parafii jeden koleś ma z56(ok 100 ornego i troche usług) i mają też 512 i 514 na jednym gospodarstwie (ok 40 ornego) z tego co gadałem z nimi to fortschrit mniej się psują ale też mniej koszą. części do fortschrita są w ząbkowicach i świdnicy bodajże.

nie polecam zo50 bo sam mam takiego :lol: ;[ ;[

wszystko zależy od tego w jakim stanie jest dany egzemplarz. trzeba jeżdzić i oglądać

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    491

Sprawa wyglada mniej więcej tak, że za tą kase dostajesz przeciętnego supra, o rekordzie nie masz co marzyc, albo najlepszą E-512 i zostaje Ci jakieś 5 tyś na przygotowanie do sezonu, albo szukasz wytrwale E-514 i za tą cene możesz już coś wyrwac, ale raczej będzie to kombajn który będzie wymagał wkładu finansowego. Nie wiem jak z Bizonami, ale u nas w E-512 mamy brzytwy nie hamulce, chociaż ostatnio się zapowietrzyły :rolleyes:

KS Falubaz

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kombajn na górzysty teren powinien być mocnej konstrukcji z szeroką podstawą. Ja proponuję aby zmieścić się w cenie do 20 000 PLN MF-206 lub MF-307. Kombajny te są najmniejsze z linii MF-206 - MF-507. Posiadają zespoły wspólne dla całej serii, a więc wytrzymują obciążenia dla największego modelu, w mniejszych mają spory zapas wytrzymałości. Są też szerokie. Bizon jest to przeróbka z mniejszego kombajnu (Z040) na większy (Z056) przy wykorzystaniu podstawowych podzespołów, takich jak np. skrzynia biegów i stąd problemy. Podobną logikę jak dla MF należy zastosować przy wyborze innej marki kombajnu.

Ja mam mały kombajn z tej serii i jestem zadowolony pomimo, że kupiłem go w stanie tragicznym. Remont zrobiłem bardzo solidnie i w żniwa (skosił 30 ha) miał tylko jedną awarię, której usunięcie trwało mniej niż minutę (odkręciła się śruba). Zmieściłem się w 20 000 PLN (z remontem).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hubert24
      Poszukuję kombajnu nowego niezbyt dużego nieużywanego do 350 tyś dla gospodarstwa 20ha w gre wchodzą także usługi
    • Przez domel27
      witam
      Planuje zakupic kombajn i pod uwagę biore john deere 1075 i nh tx32? jakie macie zdanie o tych kombajnach (wady zalety)
      pozdrawiam 
    • Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez MixhaL
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie 2 kombajny, Dronningborg D7500 i Class Mercator 75. Oba łącznie obrabiają 200ha własnego i 50-70ha na zarobku( D7500).
      O ile w tamtym roku żniwa przebiegły bezawaryjnie to w tym roku spadło jakieś fatum i kombajny awaryjnością nadrabiają za kilka lat wstecz :\
      Chcemy wymienić starego Mercatora na coś większego i wydajniejszego żeby awaria jednego kombajnu nie była taka odczuwalna.
      Co polecacie? JD  1075 czy NH 8060? 
      Kwota to około 60tys, kombajny do koszenia mają głównie owies i żyto, dronningborg również rzepak.

Trochę zgłębiłem temat i:
      John Deere:
      + prosta budowa
      - duże spalanie 
      - nie docina wieczorem ( wilgoć )
      - drogie części
      - awaryjne silniki
      - może łamać wytrząsacze

New Holland:
      + małe spalanie
      + prosta budowa
      + tanie części ( część pasuje bezpośrednio od bizona)
      + bardzo dobrze kosi wieczorem
      - awaryjna skrzynia 3 biegowa, polecana 4 biegowa
      - awaryjne silniki Ford, polecane Fiat
      - ryzyko pęknięcia tylnej półośki 

Co byście wybrali?
      Od razu mówię że class odpada. Z plusów i minusów wychodzi że NH co nie znaczy że tak jest. \Który jest mniej awaryjny i bardziej wydajny?
      Kawałki mamy u nas o malej powierzchni, głównie 1-2ha.

Polecam

• Przez Waco78
      Witam, noszę się z zamiarem kupna kombajnu rotorowego, kombajn miałby służyc wyłącznie do zbioru kukurydzy, wiele czytałem i dowiedziałem sie że maszyny z tym właśnie systemem omłotowym są najlepsze do kukurydzy, budżet jaki moge przeznaczyć na ten zakup to gdzieś max 90tys, w gre wchodzą następujące modele:

-New Holland TF 42-44
      -Case 1660-1680
      -Claas Commandor

Dodam że areał wynosi jakieś 100 ha + co najmniej 40ha usług
      Cenowo najlepiej wychodzi New Holland, ale jak z nim jest z awaryjnością i częściami ?
      O kombajnach Case wiem bardzo niewiele, a o Classie Commandor słyszałem sporo złych opinii.
      Prosze o opinie na temat tych modeli :rolleyes:

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.