saszeta

jaki pług do zetora 50super?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

nie znalazłem nic na ten temat.jaki pług do takiego antyka?bo niby oryginalnie 3x30.ale to ma klasę uciągu c385 pomimo że tylko 50 koni.bo myślę nad 3 obrotową lub 4 zagonową.da radę?u mnie są piachy 5klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

W obrót bym się nie pchał i w 4 też nie, pamiętajmy że to jest jak napisałeś antyk i hydraulika jest raczej słaba a na pewno nie warto jej nadwyrężać także najbardziej optymalną wersją według mnie to jakiś 3 skiby biorący jakieś 40-45cm na skibę.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym się trzymał 3x30, na większy nie pozwoli moc ciągnika(tzn będzie jechał ale bardzo wolno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znam możliwości ciągników o mocy 50 KM... Od napisu "Zetor" na masce mocy mu nie przybędzie. Idąc tą drogą Ursus C-45 powinien ciągnąć 4x40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego lepiej trafic nie mogłeś!! mam to czego szukasz Pług 3 skibowy TUR 3+ (856635433) - Aukcje internetowe Allegro co do ceny możemy się dogadać, pług ma 4 lata, zabezpieczenie kołkowe, mało używany


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Znam możliwości ciągników o mocy 50 KM... Od napisu "Zetor" na masce mocy mu nie przybędzie. Idąc tą drogą Ursus C-45 powinien ciągnąć 4x40.

Poszperaj trochę w internecie, jego uciąg jest porównywalna z ursusem 385.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

ja bym radził zwykłą 4

 

 

+10% za post bez uzasadnienia

Edytowano przez lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poszperaj trochę w internecie, jego uciąg jest porównywalna z ursusem 385.

Bardzo możliwe, ale żeby pociągnąć jakąś maszynę z zadaną prędkością oprócz uciągu potrzeba odpowiedniej mocy, i tego się nie przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Uciąg uciągiem, ale to mu km nie doda. 50km to trochę mało jak na 4 skiby. Chyba że będziesz orać wolnym biegiem.... Lub orać na 10cm. Robota powinna być zrobiona porządnie a przeciążając możliwości ciągnika to tego nie widzę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

niestety jeszcze mnie nie stać na dobry pług.myślałem raczej o obrotówce mechanicznej lub starszej 4.ja często zostawiam traktory w polu.kiedyś widziałem na agrofoto w galerii komentarz że 4x40 może być.u mnie kolega orze 3 obrotową 360.tylko podnośnik często siada.a super ma większy udźwig.a w zagonie co lepsze 3x40 czy 4x30?głębiej jak 20 cm nie mogę zaorać bo żywy piach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Lepszy oczywiście 3*40 bo łatwiej pole doprowadzić do ładu w uprawie i stawia mniejszy opór. Czekam na wypowiedz @igorass może On was przekona że ten traktor może dużo więcej niż zwykłe 50km




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Uciąg uciągiem, ale to mu km nie doda. 50km to trochę mało jak na 4 skiby. Chyba że będziesz orać wolnym biegiem.... Lub orać na 10cm. Robota powinna być zrobiona porządnie a przeciążając możliwości ciągnika to tego nie widzę.

Człowieku widziałeś kiedyś Supra w pracy???bo chyba nie wiesz o czym mówisz.Znajomy miał takiego zetorka to z pługiem 4x40cm szedł normalnie w głębokiej orce bez problemu na 4klasie ziemi.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a ta trójka z 5320 jak szeroko bierze?mi zawsze mówili że mniejszy opór jak węższe skiby.ja do teraz orałem podorywką 7 skibową tak na 18 cm głęboko.tylko że to nie za dobrze obraca(bo za wąska skiba 25cm).a orze zawsze na wiosne bo mam poplony z żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Człowieku widziałeś kiedyś Supra w pracy???bo chyba nie wiesz o czym mówisz.Znajomy miał takiego zetorka to z pługiem 4x40cm szedł normalnie w głębokiej orce bez problemu na 4klasie ziemi.

Nie widziałem. Tylko mowie o tym że te 50 km może być mało na 4 skiby. Bo wiesz nawet C-360 widziałem w 4 skibach a ze orał na 3 polowej to 2 sprawa... Bo mam na myśli orkę nie tylko głęboką(w miarę możliwości) tylko tez z odpowiednia prędkością itp.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a ta trójka z 5320 jak szeroko bierze?mi zawsze mówili że mniejszy opór jak węższe skiby.ja do teraz orałem podorywką 7 skibową tak na 18 cm głęboko.tylko że to nie za dobrze obraca(bo za wąska skiba 25cm).a orze zawsze na wiosne bo mam poplony z żyta.

 

3*35cm. ładnie kryje, zetorek daje rade beż żadnych problemów. powiem wiecej kiedyś miałęm tą zwykłą, starą, polską trójkę i w niej miał ciężej, te szerokie gumowe kółko sporo daje, pług jaknajbardziej polecam


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

super to maszyna:) jęsli masz taki piach to zwykłe 5 skib ci pociągnie:)sąsiad mojego wuja suprem ciągał 5 zwykłych skip i nie było to wolno i nie płytko:) a kupił c-385 i ciąga 4 skiby ten sam pług tylko musiał odkręcic jedną skibe bo się kopał lałem z tego jak to widziałem:) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Zetor super50 on nie ma 50 km tylko coś ok 70km... :rolleyes: wiem bo miałem takiego zetora i 3 pługi to na niego pestka. Z 3 to bez problemu jeździł z góry czy pod gore to nie było różnicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Podaj jakieś dowody ze ma 70km bowiem nie znalazłem takich danych. Wszędzie spotkałem się ze ma 50 km.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Nie sugeruj się tym ze jest w nazwie 50 . On ma serio coś koło 70 km. Wiem bo u mnie ma taki jeden 3 lub 4 supry on jest mechanikiem < zna go jak własną kieszeń i on mi to mówił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor50    0

Wszystko zależy od ustawienia pompy wtryskowej. Według instrukcji obsługi Zetor 50 Super przy fabrycznych nastawach pompy ma prędkość maksymalną tylko 26,6 km/h na 4 biegu przy maksymalnych obrotach 1650 obr/min. i 50KM przy 1650 obr/min. Po przeregulowaniu pompy mógł mieć i 70KM. Prędkość 40km/h osiągnie przy 2400obr/min. Inna sprawa, że taki masywny silnik (pojemność 4160 ccm) starej konstrukcji wytrzymywał takie manipulacje. Przez 10 lat orałem takim zetorem z 4 skibowym ciągnionym pługiem 4x30cm + kolczatka na 22 hektarach ziem klasy 4-6 bez żadnych problemów. Znajomy orał takim samym pługiem ciągnikiem Białoruś 50 bez przedniego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj