adamj24

Dutz 85KM czy Lamborghini 110KM

Polecane posty

adamj24    8

Dylemat, stoję przed wyborem ciągnika pomocniczego, po wielu oględzinach wybór padł na deutz lub lamborghini za stosunek ceny do jakości, markę, wyposażenie itd. Mam ofertę na agrofarma 410 za 127 tys netto wyposażenie skrzynia 20/20, klima, szyberdach, 3 pary hydrauliki,haki, rewers mechaniczny,biegi pełzające, oraz na lmborghini R3 evo 110 z wyposażeniem jak w deutzu tylko bez szyberdachu i klima w garbie na dachu co wygląda nieciekawie oraz mocniejszy silnik z intercoolerem oraz mocniejszy tylny most i udźwig. i mam dylemat co wybrać. Czy dopłacać do większego czy nie, ciągnik pomocniczy do opryskiwacza 3000l ciągany, rozsiewacza nawozów 3t ciągany lub 1 tona zaczepiany, trochę do transportu głównie z pola do silosów,może czasami z pługiem 3 obrotowa do wykończenia poprzeczniaków, więc tego zapasu mocy mogę nie wykorzystać i wydam tylko więcej kasy. Do ciężkiej pacy mam drugi ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Ja bym brał tego Deutza . Po co płacić więcej jak ten Deutz spokojnie sobie poradzi w tych pracach co pisałeś , jedynie z pługiem na cięższej ziemi byłby problem , ale tak to bym brał mniejszego . Mniejsze spalanie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Z tego opisu wynika że 110 km raczej nie będzie wykorzystane w tych maszynach (zagadka pozostaje jedynie transport, jeśli byłby to dość duży ładunek może warto dopłacić), czy ta cena jest już po negocjacji i wiesz ile kosztowałby elektrohydrauliczny rewers?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Mój ojciec ma 5720 (80KM) to z pełniutką przyczepą zboża zasuwa jak dziki (40km/h) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Ja bym wziął większego... Kupujesz go na fundusze? Jak tak to nie będzie wielkiej różnicy po zwrocie. My jak braliśmy siwka też nam doradzali bierzcie 130KM a my wzieliśmy 106 a później trzeba było większy kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Ale ciągnik pomocniczy ! ;[ Z tych prac co wymienił spokojnie da rade sobie 80 KM , a w razie czego ma jeszcze inny (mocniejszy) ciągnik :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Podstawowe pytanie z jaka przyczepą i jakie jest u ciebie ukształtowanie terenu?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Teren płaski, przyczepy to najwieksza 12 ton, z jedną pojedzie bez problemu jak będzie trzeba to mam 160 KM, Co do dofinansowania to zostało mi tylko 50 tys i wydatek powyżej 100 tys finansuję z własnej kieszeni w 100 procentach, dlatego też zastanawim się czy jest sens dopłacać. ceny po negocjacjach ale nigdy nie wiadomo gdzie jest koniec tych negocjacji i ile jeszcze można urwać z ceny. Rewers elektrohydrauliczny to już inna skrzynia z półbiegami i cena ponad 150 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

W tym Deutz'u kabina lepsza a może kiedyś będziesz chciał tura założyć. A większy model DF 420 to nie jest czasami już z tym mocniejszym tylnym mostem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Zdecydowanie ten mniejszy . Nie ma sensu dopłacać bez dofinansowania , a jeżeli weźmiesz mniejszy i się trochę potargujesz to nie wiele będzie ponad 100 tyś. PLN . 80 KM spokojnie ogarnie te prace co napisałeś , a jak jakaś większa przyczepa to masz większy ciągnik :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

df 420 ma już mocniejszy most i cena 144 tys. Mi też sie ta kabina w deutzu bardziej podoba ten garb w lamborghini jest nieciekawy i dach ma szeroki rant z przodu, z drugiej strony to tylko ciągnik na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

deutz wesi i taniej i mniejsze spalanie lambo by był nie wykorzystany w tych bracach a w trzy obrotowej 85km do rade a w lambo niema klimy a bez klimy to sie udusisz w kabinie wiec biez deutz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam przepraszam ze się dołączę ale mam taki podobny problem. czy może ktoś wypowiedzieć się na temat jaka dokładnie jest różnica w tych mostach pomiędzy 410 a 420


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Spokojnie wystarczy 410 wiem co ten silnik potrafi i co jak co problemów z mocą nie będzie turbina robi swoje a spalanie ma naprawde niskie, tylny most może i mocniejszy w większych ale przednie ośki to chyba te same są ;) weź tylko konkretny obciążnik na przód lub przedni tuz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj