1014tojestto

co wy robicie w ursusach ????

Polecane posty

Radar    0

w moim ursusie 3 lata temu zostala kupiona nowa kabina. Zostala pomalowana rowniez maska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja Przy ciapku zrobiłem dodatkowe nacięcie na wałku wom aby nie było potrzeby odkręcać koszyczka (niestety opryskiwacz jest na koszyk :D ). Mam jeszcze założono lampe od malucha (u góry) oraz kolanko 1 1/4" na kominie :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Tuningować to my za bardzo nie tuningujemy swoich Ursusów tylko robimy drobne przeróbki np: sprzęgło, przedni most, biegi, podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Ostatnio do mojego C-328 zamontowałem alternator z Audi - rewelacja, ładowanie 14,4 V. Dzięki ,,elektrotech" za schematy instalacji.

Potem chciałem zmienić pierścienie okazało się, że są popękane a rowek w tłoku jest szerszy o 0,5mm.Na tokarce poszerzyłem rowek na dwa pierścionki i teraz mam 6 szt. na tłoku,oczywiście pierścienie chromowane górne. Mocy nabrał jestem ciekawy czy ktoś już coś takiego tworzył. Oczywiście poszerzenie wykonałem w górę i w dół tak aby wyrównać wyrobienia po pękniętych pierścieniach, a tuleje niestety musiałem szlifować ręcznie , chodzi o punkt górny do którego dochodzi pierścień, bez tego to dalej by popękały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

2 lata temu jechalem pod galeziami 360-3p jedna gałąź zaczepila za tlumnik i sie skrzywi na strone kabinny. teraz fajnie wyglada jak sie z boku potrzy na 3p :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Witam.

wlasnie sie zarejestrowalem i pragne sieprzywitac. CZESC

 

 

To moj pierwszy post tutaj.

 

Ale do rzeczy :rolleyes:

 

Wszyscy pisza co tammaja w traktorach. Ja nie bede wiele pisal tylko pokaze :rolleyes:

 

http://my.opera.com/karola44-81/albums/show.dml?id=379362

 

Pod zdjeciami sa krotkie opisy.

Z nowosci jakich tam nie przedstawilem to zalozone przekazniki na reflektory i zarowki H4. I 1x akumulator Centra futura 65Ah.

To tyle.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

my w naszym Ferdku założyliśmy lampy Halogenowe Helli nagrzewnice od dużego fiata webasto od stara radio było na gałki ale sie popsuło a tak pozatym to przedłużyło sie wajchy od biegów od WOM i hydrauliki obciążniki od C-330 na tylne koła

niektóre żeczy to z AgroFoto sie przyczaiło hehe dzięki chłopaki fotki może wrzyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

ja w swoim ursusie ma wstawione szerokie podwójne opony specjalnie do bronowania opony ursus 1212 mam go na sprzedaz za 21 tyś polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ja mam radio w Ursusie ale w kabinie jest tak głośno, że prawie nic nie słychać... Na wolnych obrotach trochę i na postoju to fajny bajer! Ludzie się patrzą, że w Ursusie radio. Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja mam w c330 wzmocniony podnosnik poprzez założone dodatkowe tłoczki, i resorowaną przednią oś!

w mf255 zamontowaną sprężarke z c330 i dorobione koło pasowe z możliwoscią wył. sprężarki

u1214 dorobiony przedni tuz :rolleyes:

 

nio to chyba wszystko pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja myśle żeby w c-330 zrobić metalowy dach wyciszany od środka z szyberdachem i pułeczką na radio i pzełączniki od halogenów. Mam już dwa światła robocze z tyłu tarez kupuje na przód. A lepszy szyber otwierany do przodu czy do tyłu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

my z bratem ciotecznymw ubieglum roku w jego c330m zamontowalismy siedzenie od malucha i zrobilismy nowa kratke z przodu maski bo stara byla juz pogieta. na te wakacje planujemy zrobienie remontu,malowanie,zalozenie kabiny i moze jak sie uda to zamontujemy radyjko :D


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordson    0

W 1014 przerobilem skrzynie biegow na to niby 35 ale jest szybszy.W okolicy jest 4 330 z silnikami 3p,dwie ma miekki przod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

igor 03 założenie turba do 914 to nie taka prosta sprawa. Miałem zetora z dokładaną turbiną też z przodkiem siłe to ma potężną niesamowitą. LA wymaga mase przeróbek to robił gościu od którego kupiłem wim że chłodnice przerabiał, tłoki, więc naprawde musi być dobry fachowiec żeby wiedział o co chodzi


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj