1014tojestto

co wy robicie w ursusach ????

Polecane posty

Rozpoczynam ten temat bo napewno wielu z was zmienia cos w swoich ursusach po to aby wygladały lepiej lub po to zeby lepiej sie jezdziło :blink: . Ja osobiscie wymieniałem tapicerke w 1014 :D Załozyłem dodatkowe oswietlenie którego nie powstydziłby sie zaden inny ciagnik no i załozyłem koguta i to wszystko sprawiło ze wyglada lepiej a wy moze zakładacie jakies czesci które zwiekszaja ursuskom osiagi ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

my mamy U1634 nic przy nim nie robilismy bo nie ma takiej potrzeby, tankuje sie tylko do pelna i w pole :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

ja w swoim założyłem ksenony i sportowy wydech a w środku lampy stroposkopowe i nocą mam jak w dyskotece :blink: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym sie nie zdziwił jak by sie okazało ze włodek ma c330 i 4 hektary do obrobienia :blink: bo tacy zazwyczaj sie tak zachowuja ze nic nie maja i próbuja byc kims i moze w ten sposób próbujesz zapomniec ze jestes bab..olem :D z jakiejs małej wioski hehhe a tak przy okazji to w c 330 takie oswietlenie nic by nie dało bo bys go nie właczył jak bys zapalił te swiatła i instalacja w tym ciagniku by sie popaliła :D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam zamiar w moim MF 255 zrobić maskę podnoszoną do góry (jednoczęsciową), zrobić izolowanie kabiny (uszczelnic i ocieplić), tylko nie wiem czy ojciec się zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Ja mam zamiar w moim MF 255 zrobić maskę podnoszoną do góry (jednoczęsciową), zrobić izolowanie kabiny (uszczelnic i ocieplić), tylko nie wiem czy ojciec się zgodzi.

przedstaw konkrety-jak mu bedzie ciepło ..wtedy przyzna ci rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja porobiłem światła na kombajnie od buraków:) bo często w nocy kopie i teraz jest jak w dzień:blink: w c330 tez zrobiłem dodatkowe swiatła z tyłu, a w mf255 tez dodatkowe z przodu i tyłu do kopania buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja chce załozyc radio tylko najpierw musze jakies skołowac a póżniej jakos podłaczyc :blink: a te swiatła by sie bardzo przydały w nocy całkiem madry pomysł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

ja w swoim 1614 przerobilem szyberdach zeby otwieral sie do przodu (glownie chodzilo o wyglad ale i jak ktos sie zapomni to dachu nie zdejmie o np. galezie ), wiecej oswietlenia z przodu 4 halogeny i lampy pozyja/kierunkowskaz przelozone z blotnikow na wysiegnik znajdujacy sie na slupku kabiny... z tylu 3 halogeny... dla zmiejszenia awaryjnosci wyrzucilismy zólw zajac czyli wzmacniacz momentu... oczywiscie radio tez sie znajdzie w moim traktorze....


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

u mnie w 360 byłop najpierw cb radio, potem normalne radio teraz sie rozsypało wiec je zdjąłem, ale za to jest popielniczka :lol: :o chociarz niepalacy jestem ;)


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
, ale za to jest popielniczka :lol: :) chociarz niepalacy jestem :)

popiół to za okno się rzuca ;):o hehe


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

z powodu przymusu mam opony 16,9-28 z sieczkarni polskiej {w sumie promocja :lol:} i zwolnice od 4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
dla zmiejszenia awaryjnosci wyrzucilismy zólw zajac czyli wzmacniacz momentu...

heh 20 lat temu to w pgr'ach tak robili, ale jesli masz we wlasnym gospodarstwie ciagnik to po co tak zrobiles???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

popielniczka jest z przykrywką więc popiołu nie rozrzuca ;) , a w żniwa przez okno :lol: kiepa rzucić to troszkę niebezpieczne zrobie jej foty i wstawie do galeri


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
Napisano (edytowany)

ja w swoim ursusie 1224 oczywiście zamontowałem radio i trzymak na piwo który odkręciłem od roweru. bo wcześniej to cały czas musiałem puszki w ręku trzymać

Edytowano przez tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

jamam w c360 3p uszczelniona kabine skrzynie tylny most dach calosc oklejona matami bitumicznymi i jest cicho z przodu przed kierownica jest nagrzewnica z autosana wstawiony szyber dach z boku radio alpine 4*40w dwa glosniki u gory(zrobiona polka) z tylu na laweczce tyba basowa i dwa glosniki pod siedzeniem na dachu kabiny sa z przody 4 reflektory 20w a z tyly 2 z przodu w atrapie zamontowane swiatla od malucha a migacze nie na blotnikach tylko z przodu felgi sa polerowane szczotka druciana na wiertarce swieca sie kabina siwa maska czarna z boku kogut opony standard no i to chyba wszystko a teraz jestem w trakcie montowania turbosprezarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
jamam w c360 3p uszczelniona kabine skrzynie tylny most dach calosc oklejona matami bitumicznymi i jest cicho z przodu przed kierownica jest nagrzewnica z autosana wstawiony szyber dach z boku radio alpine 4*40w dwa glosniki u gory(zrobiona polka) z tylu na laweczce tyba basowa i dwa glosniki pod siedzeniem na dachu kabiny sa z przody 4 reflektory 20w a z tyly 2 z przodu w atrapie zamontowane swiatla od malucha a migacze nie na blotnikach tylko z przodu felgi sa polerowane szczotka druciana na wiertarce swieca sie kabina siwa maska czarna z boku kogut opony standard no i to chyba wszystko a teraz jestem w trakcie montowania turbosprezarki

to drwina??? hmmm piszesz tak jakby to miala byc prawde, jesli tak to wstaw zdjecia, chociaz z tymi tubami to chyba jednak ironia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1witek1    2

kiedys zajomy zamontował do c360 turbinke i miał mocy ze hoho ale długo nie potrzymał silnik i jeb*** ;) wogule to Witam

wszystkich :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

A ja mam alternator z maluszka ładuje o niebo lepiej od prądnice:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

niestety predkosc nieta nie pozwqala mi na wrzucenie fotek juz dawno chcialem chcesz to mozesz wpasc i obejrzec nawtci sie przejechac dam he he a jak wyjade na wies to caly czas sie scigam z takim jednym dzieciakiem co jezdzi skuterem he he kilka razy go wzielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

No sorry bardzo ale zdjęcie nie waży 100 mega żeby prędkość neta była przeszkodą na jeo wrzucenie do galerii, wystarczy zmienić forat zdjęcia troszke przyciąć i zdjęcie nie waży nawet półmega ;] Następnym razem wymyśl lepszą ścieme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj