Skocz do zawartości
Konrad2277

New Holland 1530-Lepszy silnik Deutz czy Ford ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Konrad2277    0

Witam :lol:
Czy ktoś może mi pomóc z wyborem silnika??
postanowilem zakupić NH 1530 tylko nie wiem z jakim silnikiem :D
Czy deutz będzie się mocno grzał??
Jakie spalanie??
Prosze o niezamykanie tematu :D bo mało kto na stare tematy wchodzi a dobór jest dla mnie bardzo ważny :D
Prosze o szybkie odpowiedzi
Z góry dzięki :D

szczewko    31

Zakup NH 1530 w twojej sytuacji to madra decyzja ale musisz znaleźć na prawde godny egzemplarz bo potem bedziesz sobie w brode pluł. Z silnikami to nie ma reguły i nawet Ford moze Ci sie grzac jak bedzie zajechany.Silniki DF sa chłodzone powietrzem lecz odpowiednio traktowane i czyszczone słuza przez długie lata.Ja osobiscie w swoim 1520 mam silnik Forda i nie mam powodów do narzekan.Ktos kiedys pisał ze ponoc silniki Forda nie nadaja sie na gorzyste tereny bo maja smok w takim miejscu w misce ze olej sie przelewa na pochyleniach i potrafi zgubic cisnienie,lecz ja tego nigdy nie doswiadczyłem.

Edytowano przez krolikNH

focus07    1

Ja bym polecił silnik deutza , bo sprawdza sie nawet w najtrudniejszych warunkach,jest mocny ,wytrzymały i ma niewielkie zużycie paliwa, ale tak jak juz kolega powiedział jak bedziesz dbał o niego to Ci posłuzy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.
    • Przez madas_szab
      Jak w temacie kupujecie oryginalne filtry i oleje czy stosujecie zamienniki ??