yacenty

Dokładanie klimatyzacji do ciągnika

Polecane posty

yacenty    3838

Hej, orientujecie się może jaki jest koszt dołożenia klimatyzacji do ciągnika który miał ją w opcji a poprzedni właściciel jej nie wybrał zamawiając ciągnik? Jest sens kupić w miare nowy ciągnik bez klimy? Nie zakurzy się i nie za brudzi elektronika? Ktos z was ma w miare nowy ciągnik bez klimy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam -żyję biggrin.gif -ale u mnie to dłuższa historia z tym brakiem klimy-tak właściwie to z pełną premedytacją wziąłem...

Dobra-sam widzę że post mało treściwy jakiś taki biggrin.gif -więc tak -koszt klimy to myślę tak 5-8 tys.Mam całkiem niezłe wentylatory więc w kabinie jest w miarę "bezkurzowo"-żadna elektronika mi nie zaszwankowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

oryginalna klima to może i 7 tys kosztować chyba że na jakiś zamiennikach samochodowych może taniej coś wyjść co do elektroniki to jeśli nie mam jej zbyt dużo czyli tylko niezbędne przyciski to nawet i bez klimy może być tylko ci się mocno nakurzy bo będziesz musiał mieć jakąś szybę otwartą bo się można ugotować.Ale teraz to już ciężko bez klimy jeżdzić takim nowszym ciągnikiem niestety do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no właśnie aż dziw bierze ze młody traktor, porządna seria, a klimy brak :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem jak Yacenty u Ciebie ale u mnie posiadanie klimy w ciągniku skończyłoby się jej awarią w ciągu bardzo krótkiego czasu (ulubioną rozrywką mojego Starszego jest jazda autem z włączoną klimą i pootwieranymi oknami biggrin.gif ) tyle że autem jeździ raczej w krótkie trasy a ciągnikiem czasem cały dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja mam DF Agrofarma bez klimy. Żal mi było kasy i w tym ciągniku z taką kabiną jak moja to klima jest w formie takiego "grzybka" nad dachem (beznadziejnie wygląda i podwyższa traktor co czasami może przeszkadzać). Niestety najczęściej jeździ nim mój tata i otwiera drzwi, więc zakurzony jest strasznie w środku. Jak na razie (ma 700 mth) nic nie wysiadło tylko, że w tam traktorze elektrohydraulicznie włącza się tylko WOM i blokadę mostów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

inna klasa ciagnik 80 a inna 130-150


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja sobie nie wyobrażam w moim MF latem bez klimy bo jak słońce grzeje a tu sa prawie same szyby to jak w saunie się siedzi tylko musimy zamiast otwartej tylnej szyby przewody os sterowania prasą puścić prze taki trójkąt i będzie ganz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Myślę że nie ma co brać ciągnika 130-150km bez klimatyzacji taki ciągnik musi już troche pracować więc sporo czasu się w nim spędza a w naszym klimacie większość prac to pora w miare ciepła więc jakoś trzba sobie umilać ten czas kiedy inni leżą nad jeziorkim. A dokładanie klimy to napewno droga sprawa.


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile może kosztowac załorzenie klimy do pronara 1025a? jak się sprawuje w tych ciągnikach i jak jest z awaryjnościa? ma ktoś klime w takich ciągnikach? dużo jest teraz przerubki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w MF bez kilmy nie da sie wyrobić, raz że sie przez szyby mocno nagrzewa, dwa ciepło mocno bije od skrzyni i otwierając tylna szybę dostajemy jeszcze bardziej...

 

elektronice od samego kurzu nic nie będzie, wilgoć bedzie gorsza...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Rozglądam się za klimą do forterry, też przy zakupie niestety nie dostałem klimy... Co powiecie na skompletowanie instalacji od osobówki ? dałoby sie coś zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najprościej, to wstawić klimatyzację dachową. :) Najszybsza instalacja i brak problemów z doborem części. :) Pytanie czy chcesz mieć nadmuch nad głową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Co powiecie na skompletowanie instalacji od osobówki ? dałoby sie coś zrobić ?

Duża rzeźba... Największy problem to wpasowanie parownika w fabryczny nadmuch i przedłużenie przewodów. Reszta niby banalna ale zawsze są jakieś problemy montażowe, napęd sprężarki, miejsce na skraplacz, bla bla... Dołożenie fabrycznej to duży koszt? W sensie części, bo poskładać to można samemu jak się już ma co trzeba. Czemu nie zamówiłeś sobie od razu przy kupnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A czym się różni sprężarka klimy w ciągniku a samochodzie osobowym, moim zdaniem niczym, kwestia mocowań itd. A co do ciągników jak w opcji jest możliwość to dołożyć napewno się da tak jak to jest w oryginale, kwestia sprawdzenia katalogu części zamówienia potrzebnych części i można montować, najprościej to radzę zadzwonić do dealera u którego się kupowało i niech powie ile kosztuje klima do tego zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No też ten skraplacz mi sie po głowie plącze, cięzko by było, co do przewodów to problemu by nie było, gumowe by sie zarobiło. Nie brałem klimy bo był mi na marzec potrzebny ciagnik a jak chciałem dołozyc to byłby na czerwiec.... Fabryczna z założeniem 7200 na dzień dzisiejszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Ja nie chciałem klimatyzacji a dostałem. Tak naprawdę to o niej nie myślałem ale trafił się fuks bo gość miał wpłaconą zaliczkę na taki traktor a nie dostał kredytu (2005r)i znajomy sprzedawca zrobił że przeskoczyłem w kolejce o 3 miesiące. Całe dodatkowe wyposażenie poszło jako upust i dziś nie wiem jak bym bez klimki wyrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@dyczkowski popytaj w firmach, co naprawiają/zakładają klimy ile by chcieli za taką kompletną do twojego ciągnika, podejrzewam że za połowę ceny by to zrobili albo chociaż koło 4-4,5tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Heh, byłem, koles mi zaśpiewał 8 tys za to :) Myślałem zeby dopisać klime do fakturki jakiejś maszynki jak będe coś na prow brał, przejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To już lepiej kupić taką od ciężarówki montowaną w szyberdach za ok 4-5 tys. Hmm to bym samemu pokombinował oczywiście montując samemu na częściach od zetora ewentualnie dorabiając niektóre rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

patrząc na ceny to tak orientacyjnie kompresor 1-1,5 tys, chłodnica 300zł, skraplacz 150zł, parownik 300zł to daje 1750-2250zł + przewody, sterowanie i nabicie. Więc skąd oni takie ceny biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Widzę @dawidg2 że montaż klimy to dla Ciebie kaszka z mleczkiem, sprężarkę się da z osobówki, napędzi pończochą do wentylatora, a parownik powiesi się na druciku w kabinie i przyklei doń wentylatorek na 12V :) Poszukaj jeszcze przynajmniej dwóch elementów o których tu zapomniałeś. Chłodnica i skraplacz to jest to samo jak coś :)

 

Zależy ile z tych 7200 to montaż, kupno dedykowanego zestawu to najlepsze wyjście, chyba że ktoś lubi rzeźbić w kupie to powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja różnicy w sprężarkach nie widzę. Pasek to koszt kilkunastu zł więc go nie liczyłem. http://www.allegro.pl/item1036453723_osuszacz_skraplacz_klimatyzacji_audi_a4_b5.html raczej nie to samo co chłodnica. Wentylator masz ten sam co do ogrzewania. Jeszcze co to jedynie filtr przeciwpyłkowy, ale teraz to nawet na samym ogrzewaniu go zakładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

panowie a co byscie powiedzieli na przenosny klimatyzator pokojowy . wystarczy postawic i przymocowac na podlodze no i kupic przetwornice z 12/230V

jak myslicie sprawdzilo by sie to bo tak chcem zrobic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj