Zaloguj się, aby obserwować  
maly166

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

Polecane posty

maly166    0

(Jeżeli taki temat jest na forum, bądź znajduje się nie w tym dziale proszę o ewentualne przeniesienie)

 

Witam wszystkich,

Chciał bym posłuchać waszych opinij dotyczących maszyn do produkcji kiszonki kukurydzy.A mianowicie,jakie maszyny (zaczynając od sieczkarni kończąc na pługach itp.) są niezbędne do produkcji kiszonki na kukurydzę.Zaznaczam że kukurydza będzie produkowana jako surowiec biogazowy do biogazowni rolniczej i będzie zasiewany na ok.200h ziemi średniej jakości.

Proszę o podanie typu maszyny oraz ilości(np.ciągników potrzeba więcej niż 1szt.)

Oczywiście ceny maszyn mają być w miarę przyzwoite;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Jeśli masz 1mln to lub więcej to możesz jeszcze cos zdziałać ale wątpje chyba że firmę będziesz najmował a póżniej Dorobisz się swojego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jeżeli to mają być nowe maszyny to milion mało, same ciągniki i sieczkarnia, a no i to bez żadnych rewelacji:P za te pieniądze

 

a gdzie:

przyczepy do odwozu zielonki

pług/pługi

jakieś brony tależowe/agregaty uprawowe

rozsiewacze nawozów

siewnik punktowy do QQ

 

masa sprzętu


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

No ja liczyłem 5 ciągnikuw Takich 150KM sieczkarnie i 3 przyczepy takie 40m3 a zapomniałem o wielu rzeczach no to 2mln powinieneś się zmieścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A jakby ziemie bezorkowo uprawiać? To do uprawy starczył by 1 ciągnik taki ok 180-220KM, uprawił by zasiał w mulch i po robocie. z opryskami też by mógł chodzić ewentualnie jakiś drugi około 120KM co by do transportu był też kukurydzy. A do transportu to zależy jaka odległość zawsze można nająć kilka ciągników.

 

Napisz coś więcej jak to wygląda jak zyski czy co miesiąc itd, bo i tak pewnie będziesz leasing patrzył albo kredyt jakiś więc raty co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

No właśnie używki Takie lepsze znaczy nowsze. Ale 2 ciągniki to za mało dwa na pryzmie Np.Jakieś dwa Zetory 16245 lub polskie ursusy do transportu co najmniej trzy 150 ze szybkimi skrzyniami potrzeba żeby luźno było i sieczkarnia po zatym siewnik to już nowy i dobry to tak około 100 kafli Pług i agregat uprawowy chyba że bezorkową no to jedne 150 zastąpić większym ale to i tak trzeba agregat jakiś dobry że by się nie pogioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przecież te ciągniki będą większość czasu stały więc po co je kupywać nie lepiej wynająć na te kilka dni co będzie zakiszanie? Tylko ten jeden albo dwa do uprawy.

 

Niech autor tematu nam trochę przybliży jak to ma wyglądać taka uprawa. Wogóle to sam jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

popieram przedmówcę. trzeba policzyć czy czasem wynając nie będzie taniej.

 

moim zdaniem 1 czy 2 ciągniki powinieneś sobie kupić. jakiś siewnik do qq i do nawozów tez bo to na 200 ha raczej się zwróci. ale nad nową sieczkarnią i dużymi przyczepami bym się zastanowił.

 

wszytsko polecam dokładnie policzyć jaki bedzie koszt i kiedy to się zwróci i od tego zacząć całą sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Po co do nawozu lepiej Siewnik do QQ z aplikatorem nawozu ale wynająć to nie będzie kilka dni tylko cały tydzień jeśli sprzęt w dzień 30ha połuknie chyba że 50 ha no to cztery ale zawsze swoim sprzętem może na usługi pojechac i dodatkowy zarobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wynająć to tylko ciągniki do zwózki, ugniatania(choć tu można większą ładowarke też) i sieczkarnie. reszta swojego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bo czytając jak się robi biogaz z QQ pisze że trzeba ją zakisić jak normalną pasze dla krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

Jak już napisałem kiszonka ma być przeznaczona jako główny produkt do biogazowni.Jak napisał przedmówca kukurydza musi być kiszona ponieważ w biogazowni następuje taki sam proces co w żołądkach krów;d

Podsunęliście mi dobry pomysł z tym by wypożyczać ciągniki w czasie gdy kuku będzie zakiszana ale jednak do zasiewu i zbioru będą mi potrzebne własne sprzęty.

Oczywiście nie chcę nawet by były to nowe maszyny,po porostu chce się wyrobić w jak najkorzystniejszej sumie zakupu (najlepiej poniżej 1mln).

Jeżeli chodzi o spłatę to oczywiście będzie to kredyt.

 

Mam jedną naczepę na myśli (objętościowa) natomiast nie mogę jej zaleźć nigdzie w internecie, jak znajdę to pokażę.

 

Prosił bym o dokładne typy sprzętu jakie preferujecie a ja to wszystko podliczę i sprawdzę ile to będzie kosztować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

Nad tym również się zastanawiałem,gdyby wózek nie był tak drogi to był by to bardzo dobry pomysł.

 

Ta naczepa o którą mi chodzi nie musi mieć takiej "podpinki".I nie jest to fabryczna naczepa tylko przerabiana.

Jest bardzo duża i (jak napisali) bardzo dobrze sprawdza się przy transporcie kiszonki.

Jestem pewny że niebawem pojawi się na aukcjach allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No ale nie wiem czy by nie było problemu ujechać tym po polu z pełną QQ jakby było mokro. A ta biogazownie już masz czy dopiero budujesz? czy będziesz sprzedawał tą QQ? Jest dużo przyczep objętościowych nawet możesz te samozbierające poprzerabiać do wożenia akurat tutaj przyczepy to najmniejszy problem. A jaką techniką chcesz uprawiać? tradycyjny pług (moim zdaniem marnotrastwo czasu i paliwa) czy bezorkowo? Do bezorki potrzebujesz takie coś AMAZONE - Centaur niekoniecznie tej firmy i siewnik punktowy ale nie wiem czy nim można w mulcz siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ucze sie w technikum rolniczym i nauczyciele zachwalają technikę trdycyjną czyli z pługiem (podobno lepiej wpływa na glebe, rośliny rozwijają lepszy system korzeniowy itd)

 

ale wg gazet i szkoleń wynika ze technika tradycyjna odchodzi do lamusa bo jest energo- i czasochłonna jak już ktoś wspominał.

 

moim zdaniem trzeba zaufać nowym technologiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

Wydaje mi się że najlepszym wyjściem będzie uprawianie ziemi bezorkowo.

 

Drodzy forumowicze odchodzimy trochę od tematu.

Czekam na dalsze propozycje.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

Jeżeli chodzi o ciągniki i sieczkarnie to mam na oku:

 

Ciągniki:

Massey Ferguson 8250- 200km ok.4500-5000h 2000-2002r.cena:ok.150 000zł

Zetor 16245 -160km ok.4500-500h 1994-1996r.cena:ok.50 000zł

lub w zamian za MF

DEUTZ-FAHR AGROTRON 200 DT- 205KM (nowy)cena:315 000 ZŁ-w tym przypadku liczył bym na dofinansowanie 50%.

 

Do tego posiadam już URSUSA C-360 i MC D324,i kiedy przyjdzie czas kiszenia będę wypożyczał ze 2 silniejsze ciągniki.

 

Sieczkarnia:

John Deere 6850 ok.3000-4000h 1999-2002r.cena:155 000-165 000zł.

 

Czekam na komentarze i szukam kolejnych maszyn.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ziemie masz już? A czym chcesz to uprawiać tzn jakie maszyny do ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Do ruchomej podłogi musi mieś duży zapas oleju, bo tam olej idzie przez cały czas rozładunku. Do biogazowni to i na sprzęt powinieneś dotację dostać i to dobrą więc zrób rozeznanie czy nie opłaci ci się bardziej kupić nowego bo wyjdzie tyle samo albo niewiele drożej. Jak najmiesz firmę z sieczkarnią to powinna i dwa ciągniki ze sobą przytargać.

dodatkowo do bez orkowej polecam Vaderstad Top Down lub Horsch Tiger MT na 200km to 3m agregatu to max ale jak ładnie ziemia przerobiona :)

Jak już ją uruchomisz to daj znać bo też mnie interesuje biogazownia

Pozdrawiam

Edit> ort


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj