rzeznik13

Zetor Proxima Plus 8541 czy Farmtrak 685

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rzeznik13    287

główny ciągnik w gospodarstwie na 16 hektarów pług agregat wywóz obornika

co możecie powiedziec na ich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor - dobry ciągnik ale nie miałem z nim tak dużej styczności jak z farmtracem

farmtrac 685 - silnik PERKINS 1104 D-44T spełniający normy emisji spalin Euro IIIA , skrzynia biegów 24+24 z rewersem , 4wd , hamulce mokre-tarczowe , podnośnik mita udzwig 3100 , układ przeniesienia napędu - carraro , 82,3KM , opony : pzród 11,2-24 , tył 16,9-30 , zbiornik paliwa - 84 l , 3980 - masa ciągnika bez obciążników , a pozaty ciągnik prosty , oszczędny , zwrotny , ładnie współpracuje z turem , oczywiście można zamówić coś dadatkowego , dedykowany przedni tuz i wom


Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Farmtrac mniej pali i ma lepszą skrzynie, ale zetor troche więcej waży.

To będzie trudny wybór przed tobą, najlepiej się przejedź zetorem i farmtrac'iem i wybierzesz tego który Ci będzie lepiej odpowiadał.

Tak to ciągniki są równe sobie, jednak FT by o wiele mniej palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Według mnie Farmtrac nie nadaje się na główny ciągnik do ładowacza czołowego owszem... Jest za lekki... Ale na pweno mniej pali a nie wiem jak jest z awaryjnością... Ja za proksime plus dałem 124.tys brutto ze skrzynią 40km/h jeśli ale wg mnie powinienieś zdecydować się na farmtracka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale tutaj jest porównywany farmtrac 686dt a nie pospolity :lol: 675dt he, nie chce mi się sprawdzać ale coś mi się wydaje że i rozstaw osi ma większy i masę od proximy też troche większą, tylko koła 18,4/30 i 12,4/24 to jak na 82km to troche małe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

chłopie bierz ZETORA napewno nie będziesz narzekał bo nie wiem jak z Farmttrakami ale u nas gościu kupił no i mówi że lipa ale za to drugi mówi że dobry traktorek...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Według mnie Farmtrac nie nadaje się na główny ciągnik do ładowacza czołowego owszem... Jest za lekki... Ale na pweno mniej pali a nie wiem jak jest z awaryjnością... Ja za proksime plus dałem 124.tys brutto ze skrzynią 40km/h jeśli ale wg mnie powinienieś zdecydować się na farmtracka....

 

A sprawdzałeś ile waży ten Farmtrac, że piszesz takie głupoty ?

Dla porównania

Farmtrac bez obciążników - 3980 kg.

Proxima bez obciążników - 4054 kg.

Różnica tylko 74 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

a ty masz farmtraca???

a co do ceny to koleś powiedział bez negocjacji za niego 120 tyśięcy brutto

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No to jeszcze coś utargujesz z 120 tys a proxima 85 plus kosztuje tak jak napisał Maciej93 tzn 124 tys z tym że teraz jest skrzynia 40km/h w standardzie. Ja wybrałem zetora i jak na razie radzi sobie dobrze.

W farmtracku jest wzmacniacz momentu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Mam nowy cennik zetora, Proxima Plus 85 standard kosztuje od nowego roku 133 tyś brutto, a power 85 143 tysiące, myślę że warto dołożyć te 10 tysięcy i mamy 3 sekcyjną hydraulikę zewnętrzną, rewers elektrohydrauliczny bez sprzęgła, skrzynia 24/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Jeśli ciągnik ma być brany na PROW to zdecydowałbym się na proksime power tak jak mówi kolega yarecki12 lepiej dołożyć pare tysięcy i mięć rewers elektrohydrauliczny i hydraulike... Ja iestety nie miałem takiej możliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Farmtrac mniej pali i ma lepszą skrzynie, ale zetor troche więcej waży.

To będzie trudny wybór przed tobą, najlepiej się przejedź zetorem i farmtrac'iem i wybierzesz tego który Ci będzie lepiej odpowiadał.

Tak to ciągniki są równe sobie, jednak FT by o wiele mniej palił

 

W czym ta skrzynia w FT jest lepsza, chyba tylko w ilości biegów. W Plusie mamy już standardowo rewers podobnie jak w FT, a nawet powershift jednostopniowy. WOM jest sterowany poprzez sprzęgło wielotarczowe mokre a jak jest w FT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

Ferdek co za takie pieniądze można.........na tyle go stac i za tyle kupuje może nie ma tyle kasy żeby 300 tyś za JD położyc...( sory ale jakoś takie wypowiedzi mnie drażnią) myśle ze pronar lepiej od zetora nie wypadnie a o NH tych TD też dobrych opinni nie słyszałem mam znajomego który przeklina ten traktor cały czas jakieś awarie a to chamulce a to mu sie gdzieś olej przelał a to mi zaczoł białym dymem kopcic...załuje że Zetora nie wzioł a za NH z serii T to już trzeba troche zabulic


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ale koleś mi powiedział że teraz na jeden hektar pola należy się 4 konie mechaniczne więc zetor się nie zmieści a koleś mówił że z farmtarkiem o tej mocy łatwiejh dostać

na prow nie pisałem ale spróbuje

co do zetora proximy power to strasznie na faszerowany elektroniką ale nie wiem czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Jakie nafaszerowanie? Jedynie co to rewers masz elektrohydrauliczny, półbiegi chyba są włączane pneumatycznie jak w forterrach, ale nie jestem pewien czy czasem nie zrobili włączania elektrohydraulicznego. Przedni most, wałek i blokada włączane są elektropneumatycznie, tak jak i w proximie plus i w zwykłej proxie. Podnośnik w proximie power masz dalej mechaniczny, w silniku też pompa mechaniczne. Jedyna różnica w elektronice ze zwykłymi proximami to ten rewers i półbiegi ale z tym nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek co za takie pieniądze można.........na tyle go stac i za tyle kupuje może nie ma tyle kasy żeby 300 tyś za JD położyc...( sory ale jakoś takie wypowiedzi mnie drażnią) myśle ze pronar lepiej od zetora nie wypadnie a o NH tych TD też dobrych opinni nie słyszałem mam znajomego który przeklina ten traktor cały czas jakieś awarie a to chamulce a to mu sie gdzieś olej przelał a to mi zaczoł białym dymem kopcic...załuje że Zetora nie wzioł a za NH z serii T to już trzeba troche zabulic

Chodziło mi o coś zupełnie innego, podczas gdy opłacalność w rolnictwie spada (żeby chociaż była na stałym niskim poziomie, ale nie - ciągle spada, to ceny ciągników ciągle rosną, a podwyżki cen ciągników to tylko i wyłącznie polityka marketingowa, bo w tym roku wpłyną 40% większe dopłaty, większa premia dla młodego rolnika, to można podnieść ani farmtrac ani zetor nie produkuje ani nowoczesnych ani wysokiej jakości maszyn i za taki bardzo przeciętny produkt ceni 120kilka tyś zł, to dlaczego biedni rolnicy kupują JD? wcale nie dlatego że jest najlepszy czy chcą dźgać w oczy sąsiadom, ale w jd można było dostać ładowacz w cenie ciągnika, czy duży rabat przy zakupie ciągnika z prasą, cena jest naliczana po niższym kursie euro i tak jak kolega wspomiał 300 tyś to może mniej ale ponad 200 napewno mamy porządny ciągnik z nowoczesną ergonomią bajerami bzdetami fabrycznym turem i wszystkim na wysokim poziomie, a kupując farmtracka czy zetora jak zaczną doliczać wszystko co jest w opcji i doliczy się ładowacz to cena szokuje, potem wiszą takie na allegro po rok i dłużej, nawet w farmerze zaczeli trochę myśleć i dają tura za 2 tyś, ale totalnym szczytem wszystkiego są ceny nowych modeli ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

No ja jak kupowałem ciągnik ok. pół roku temu też byłem napalony na model ursusa 5714 ale jak usłyszałem cene 107.tys brutto wolałem dołożyć na zetora... Nie wiem jak ma się cena modelu 6024 ale coś pewnie koło 130 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

wcale nie musi byc te 4 km na 1 ha...można troche z nimi ponegocjowac np że gospodarstwo w najbliższym czasie będzie sie powiększac i taki traktor będzie potrzebny,także dobrą wymówką jest produkcja zwierzęca czy np hodowla bydła mlecznego zawsze jest więcej sprzętu potrzebnego i większy może sie przydac...jest dużo sposobów żeby te ich przepisy przełamac ale nie będe ich zdradzał...tak zrobił mój wujek i ja chyba też tak zrobie mam 3 nowe traktory jeszcze jeden by sie przydał no i chowam bydło mleczne to tym sie będe podpierał że maszyny są potrzebne w tej produkcji i będe kombinował z nimi i oni sie nie patrzą na hektary tylko na zapotrzebowanie w gospodarstwie...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ja kolesiowi mówiłem

zę mam 5 macior

i 20 byków

koleś mówił zę ia tak nie dostane więksego kredytu

a na prow skaładać czy nie bo jestem w kropce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj