zamiar

Schemat skrzyni biegów

Polecane posty

zamiar    0

okazalo sie ze jutro mam smigac URSUSem c -385 ale nawet niewiem jak go odpalic i nieznam sie na biegach a nim wiem ze ma dwie dzwignie jedna do biegow a druga ?? pomocy Z gory dzieki

Aaa i jeszcze jak by ktos znal schemat skrzyni biefow do MTZ 52 to tez bym prosil :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Luz możesz wbijać w dwojaki sposób, albo z lewej strony jak kolega wyżej napisał, albo z prawej strony dajesz luz na tej dźwigni co masz na niej 4 biegi główne.

Odpalić to trzeba dać na luz, wcisnąć sprzęgło, wcisnąć kluczyk, dodać gazu i nacisnąć starter, ustawić gaz ręczny aby nie zgasł, gasi się poprzez ujęcie gazu ręcznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartizi00m    0

Z tym to jest różnie u mnie jest w prawym górnym rogu taki duży biały, a u znajomego to jest koło dźwigni gazu ręcznego. Musisz popatrzec i poszukac tego startera ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

U mojego jednego sasiada to przekręca się kluczyk i pali, a u drugiego jak pierwszy raz wsiadłem to naciskałem wszystko pokolei :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

dobra chyba dam rade wstanie wczesnie i powciskam wszystkie, reszta bedzie spala to sobie przypalu nie narobie :lol::D a z biegami niepowinno byc problemu :D dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

w mtz powinno być tak

 

I 4/7..9.. 1/2

+--+---+---+

II 5/8 3/6 R1/R2

 

Na I Masz 1, 3, 4, 5, 9 i R1

na II Masz 2, 6, 7, 8, 9 i R2

 

pustym powinien z 6 ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

no i dalem rade :lol: nie niekupilem (niestety) wujas zostawil go u mnie a ja mialem go odwiesc do niego... pierwszy raz jechalem c-385 i umsze powiedziec ze maszyna zaje***ta ... :D a MTZ sprawdze puzniej :D Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak samo jak w innych.Prawa dźwignia cztery biegi, lewa do zmieniania kierunku jazdy przód-tył-terenowe.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Jeśli ktoś nie wie jak tam są biegi,i zakłada do tego nowy temat to chyba nie sobie jaja robi a nie traktor kupuje...

  • Like 1

Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra sam sie dowiem bo widze ze to jest duzy problem dla Pect0r-a więc nie było tematu i tyle zeby taki to był problem normalnie nie wiem co powiedziec ja nie pytam sie o skrzynie do ursusa c330 bo wiem ale jak ktos cos ma jakis problem to ja dziekuje ten ursus jest 3 biegowy i sorry że wam nie powiedzałem

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Locke, patrz, a u mnie jest odwrotnie. Nie dość że mam 3-biegową to jeszcze obydwie dźwignie mam po prawej stronie siedzenia i wybór między szosowymi-polowymi-reduktorem mam po prawej, a 1-2-3 mam po lewej. Tak w 1634 bywało, Ty pewnie pomyliłeś się z 1614 gdzie takiego ustawienia nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No w nowszych było tak jak mówisz.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radiosiek    0

Idę do jednego człowieka co ma taki ciągnik i chcę zaświecić że wiem takie rzeczy, a w necie nie mogę znaleźć.

Prosiłbym o schemat do tych dwóch gałek, bo biegi zmienia obydwiema gałkami (najczęściej przy manewrze cofania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radiosiek    0

Serdeczne dzięki ;)

 

u niego niema takiej rozpiski

Edytowano przez Radiosiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj