Skocz do zawartości
zamiar

Schemat skrzyni biegów

Polecane posty

Szymon2801    0

Witam serdecznie. Jak się zmienia biegi w ursusie 1614? Wiem, że jeden drążek jest do biegów, a drugi do jazdy, i chodzi mi o ten drugi. Są na nim trzy znaki "R" "I" "II" Do czego służy 1 a do czego 2? w którym momencie zmienic z 1 na 2?

cyprian1219    364

Na 1 wolniejsze 4 przełożenia a na 2 szybsze 4 przełożenia, to coś podobnego jak reduktor... skrzynia 8x4 czyli na r 4 przełożenia do tyłu

tomrolnik    111

I to polowe II to szosowe R wsteczny , z 1 na 2 nie zmieniasz podczas jazdy tylko druga wajha przebijasz

Wiadomość z agroFakt.pl

leszekd    80

I - polowe 

II - szosowe

R-wsteczny 

Wszystko jasne??

Wsteczny dodam że masz na każdym biegu z prawej dźwigni. 

Kupisz traktor to zobaczysz jak to działa.

Pod kierownicą masz dodatkową wajchę od wzmacniacza momentów taki nieodzowny gadżet w tym ciągniku bez którego jazda jest co najmniej uciążliwa.

XMK13    365

Tylko że zmiana z I (polowe) na II (szosowe) może być dokonana tylko na postoju! 4 podstawowe biegi normalnie się zmienia podczas jazdy dźwignią po prawej stronie.

Dźwigni po lewo używasz tylko na postoju. Podczas zwykłej jazdy jeździsz tylko na II zakresie reduktora. Do tego jest właśnie wzmacniacz momentu (żółw - zając) przy kierownicy. jego obsługuje się bez sprzęgła. Po prostu dźwignię przesuwasz do oporu w jedną, lub drugą stronę.

wojtal24    164

nietłumaczcie dzieciakowi bo jeszcze wypadek spowoduje albo krzywdę komuś zrobi niech mu ojciec pokarze jak sie jeździ a nie na forum

Edytowano przez wojtal24

Szymon2801    0

Po pierwsze nie jestem dzieckiem, po drugie nie posiadam takie ciągnika, ani nie planuje go kupić. Po trzecie, pytam sie dlatego gdyż widziałem, na zdjęciach, dwie dzwignie i sie tym zainteresowałem

Edytowano przez Szymon2801

wojtal24    164

@szymon to po co zakładać głupi temat można było zapytać w innym temacie nie rozumie ludzi którzy sie zaloguja pierwszy raz nie poczytaja ani regulaminu, ani nie zapoznaja sie z tematami które są na forum tylko zakładaja nowy temat gdzie sa moderatorzy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się