Zaloguj się, aby obserwować  
maniek10

założenie działalności poza rolniczej

Polecane posty

maniek10    0

szukam i nie mogę nic znaleść na ten temat.zastanawiam się nad otworzeniem od nowego roku firmy takiej remontowo budowlanej.obecnie jestem na krusie czy orientuje się ktoś czy jakieś dofinansowanie będzie mi przysługiwało czy nic.będę na początku sam albo 1pracownika bede miał.

kamil900830    5

Witam moja siostra pracuje Urzędzie Pracy i wiem bo mi kiedyś wspominała,żę jest 18tyś,(w zależności od powiatu)jest to pomoc na załorzenie działalnośći gospodarczej.Musisz być osobą bezrobotną,i mieć jakieś doświadczenie lub w tym kierunku skończoną szkołe.Przez pierwszy rok płacisz ZUS najmniejszą stawkę chyba 300zł na miecha.I musisz kupić za tą kase sprzęt (np.betoniarka,rusztowanie,drabina itp.)Niestety :lol: Jak chcesz więcej informacji skontaktuj się z najbliższym Urzędem Pracy. :D

Wiadomość z agroFakt.pl

adamj24    8

A czy mozna zameldować zespół muzyczny na krusie??

Pewnie że można najłatwiej jak będzie to jednoosobowy zespół (posiadacza ziemi) nie musisz jej nawet uprawiać, lub jak wszyscy członkowie zespołu będą posiadaczmi ziemi. Mamy w KRUS-ie setki taryfiarzy, przedsiębiorców, prawników to czemu nie można mieć muzyków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez rolnik1020
      Witam, wujek będzie schodził w grudniu na emeryturę, kiedy będzie mógł mi przepisać gospodarstwo i czy będę mógł pobierać dopłaty ? 
    • Przez przemoxx90
      Witam,
      Dzierżawię, 2ha pola od Tadeusza S. Umowa skończyła się 03.03.2015 czyli dwa tygodnie temu. Dzierżawa była na okres 10 lat gdyż Tadeusz S przeszedł na rentę strukturalną (umowa opieczętowana pieczątkami agencji, urzędu gminy itd.). Dziś Kamil K (osoba która podobno kupiła) przyjeżdża do mnie i mówi że kupiła ten grunt.... Kuźwa ja też bym kupił ale ewidentnie Tadeusz S poleciał w kulki. Bo wspominał coś o sprzedaży ale tylko między wierszami i że sprzeda to za 35tys zł. Ja mówię że 35tys nie dam ale jak zejdzie z ceny to kupie. On na to że ma kupca na 35 tys. (grunt klasa VI). A tu dziś Kamil K mówi że kupił ten grunt za 24tys zł. Tadeusz S specjalnie powiedział mi tą cenę abym tego nie kupił. I tu moje pytanie: nie zostałem powiadomiony o sprzedaży a należało mi się prawo pierwokupu czy idzie jakoś to "wyrwać" (te ziemię) i obalić akt notarialny podobno dziś to przepisali. Wiem, że to nieetyczne i chamskie z mojej strony (właściciel powinien mieć prawo sprzedać komu chce) ale chłop nie przyjdzie szczerze nie powie o co mu chodzi rok temu było dogadane że sprzedaje mi a od kilku miesięcy zaczęło mu ewidentnie coś nie pasować tu się nie odzywał tu miał problemy o jakieś pierdoły itp. Jak postąpić najlepiej w tej sytuacji nawet jeżeli byłoby to niestosowne ale zgodne z prawem...
    • Przez Pcheella
      Cześć wszystkim chciałem zapytać czy ktoś się orientuje ile można dostać za przekop działki i położenie linii energetycznej? Mam kilka działek i w październiku przyjedzie przedstawiciel omówić przebieg linii i wysokość odszkodowania tylko ja nie mam pojęcia ile za takie coś cenić. Proszę o pomoc może ktoś miał podobną sytuację bądź zna jakieś przepisy które mówią o takich pracach.
      Pozdrawiam

• Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj