Krystianrolnik

Remont przyczepy

Polecane posty

Słuchajcie ja bede kupował od kumpla co zajmuje sie pisakowaniem malowaniem itp. wiec on sie zna to mi chyba cos doradzi hehe mam nadzieje :lol: A co do twojego pytania o te pneumatyke to wejdz na strone grene tam maja tego spoko ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

byłem tylko mi sie liczyć wszystkiego sie chciało :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam 3km od siebie agrome ale w niej dwóch pijaków sprzedaje i na czym sie tylko da zawyżają zeby na flaszkę nazbierac, a 20km dalej nie chce mnie sie jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam dobze bo w odległości ok 500 m mam sklep z częsciami a w promieniu 5 km ode mnie to jest z 5 takich sklepów w tym Agroma wiec jest w czym wybierac heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten pistolet nie jest przeznaczony do malowania, a do ropowania i konserwacji podwozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja tym malowałem c330, to fakt ze zacieki były, a farby to mi wzięło 1l na maskę i błotniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

o to się nieźle namachasz, no i efektu nie będzie jak jak po pistolecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

kupiłem w kwietniu przyczepę 9ton czeską za 5000tyś do remontu podłoga koła pleumatyka elektryka burty malowanie burty zrobiłem 120 cm wysokie z blachy ocynkowanej kwadratu 80x40x2 i 3 mm otwierane normalnie i z dołu jak pronar [z niej brałem wzór ] wszystko kupiłem w sklepach nowe wyszła mnie 12000tyś bruto zł robiłem ją 6 tygodni sam ale teraz chcę zmienić koła z 18 na 22,5 ale felgi są po 400 neto a opony po 300 używane bo ona musi mieć niskie bo zawadzają haki od kipru tną opony ładuje na nią 12ton rzepaku na niemke wchodzi 12,5 tony jet dłuższa o 10cm

ee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Opryskiwacz też ma dyszę rozpylającą, to może nim pomaluj. Pistolet do lakierowania drobniej rozpyla i można w nim regulować szerokość strumienia, ukierunkowanie strumienia , ilośc powietrza, max. otwarcie dyszy. Więc dobierasz strumień lakieru do miejsca lakierowania, grubości powłoki jaką chcesz położyć i wielu innych czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

kupiłem w kwietniu przyczepę 9ton czeską za 5000tyś do remontu podłoga koła pleumatyka elektryka burty malowanie burty zrobiłem 120 cm wysokie z blachy ocynkowanej kwadratu 80x40x2 i 3 mm otwierane normalnie i z dołu jak pronar [z niej brałem wzór ] wszystko kupiłem w sklepach nowe wyszła mnie 12000tyś bruto zł robiłem ją 6 tygodni sam ale teraz chcę zmienić koła z 18 na 22,5 ale felgi są po 400 neto a opony po 300 używane bo ona musi mieć niskie bo zawadzają haki od kipru tną opony ładuje na nią 12ton rzepaku na niemke wchodzi 12,5 tony jet dłuższa o 10cm

ee

 

tomek jedynie co możesz z zrobić z tymi kołami to bezdętkowe 19,5 nisko profilowe te co chcesz 22,5 nie wejdą wieszani od kipra będziesz darł oponę. Są one trochę rzadkie i drogie bo ok 700zł szt. ale lepsze to niż dać za nową oponę 12,5-18 600zł. I jeszcze obowiązkowo muszą być wstawione odboje z hl 8 ton i nawet tak dane żeby resor trochę podnosiło. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

z tira ma ok 105 cm wysokości ale widziałem że są 90cm i one są po 300 zł ma też ładne 17,5 z lawety 40tonowej ale skąd felgi ale naj szypciej będą nowe 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak.

Czyszczę z błota myjką ciśnieniową.

Rdza- szczotka druciana na wiertarkę lub szlifierkę kątową( obowiązkowo okulary ochronne)

Odtłuszczam benz. ekstrakcyjną lub nitro ( czasem wlewam w pistolet i psikam po elementach)

Zamalowuję pędzlem rdzę farbą CORINA NA RDZĘ rozcięczoną z denaturatem.

Maluje pistoletem farbą podkładową- matuje (matą do matowania) ona zostawia malutkie rysy na powierzchni podkładu.

I na finał chlorokauczuk płaciłem w brico marche coś ok. 25 zł za litr ale uważam że to jest dobra farba na nasze maszyny.( do tej farby jest specjalny rozcienczalnik - ona musi być rzadka bo nie przeleci przez pistolet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

kupiłem dzisiaj opony 12x18 michelin z przyczepy z wyglądu tiroskie dałem 800 zł z założeniem za 4 szt 90cm wysokie 28cm szerokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Odświeżam. Wie ktoś ile orientacyjnie może kosztować piaskowanie i malowanie całej (rama i skrzynia) przyczepy hl 8011?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj