walkol

Ile kosztuje nowy TC5050 i TC5060?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
walkol    34

???

 

gdzie można kupić najtaniej ?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

W NH jest taki system że najtaniej kombajn można kupić zamawiając do końca października a później stopniowo cena rośnie. W tym roku przedłużono promocję i taniej można kupić przy zamówieniu do końca grudnia. Ile teraz dokładnie kosztuje to Ci nie powiem ale nie wiele więcej, na jesieni tc5050 około 330 tys z hederem 3,90 i to jest kombajn z napędem hydro, tc5060(mechanik) z hederem 4,5 bez separatora około 370, z separatorem jakieś 390, ceny brutto. Tc5070 ok 420 brutto( hydro, większy silnik-200km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Ostatnio dowiadywałem się o ceny niektórych modeli z serii TC. I tak za NH TC 5060 bez separatora rotacyjnego, bez sieczkarni, heder 4,57 w podstawie powiedziano mi cenę 350tys brutto. NH TC 5070 również bez sieczkarni i separatora,heder 4,57 390tys brutto. NH TC 5040 heder 4,57 bez sieczkarni 300tys brutto. O ceny pytałem w Adler-Agro Białystok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

czyli bez sieczkarni ,separatora z hederem 3,9 5060 wcale by drogo nie wyszedł a wydajność pewnie dużo większa niż 5050

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

5060 z hederem 4,5 metra trzeba brać, ale 5050 jest hydro a 5060 mechanic, 5060 ma 5 wytrząsaczy i taki silnik jak 5050 i 5040 170 km, natomiast 5070 ma taki sam system omłotu ale silnik 200km, u nas na jesieni za 360 można było kupić 5060 z sieczkarnią bez separatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Za 5070 z stołem sieczkarnią, separatorem, hydrostatem liczą sobie 437brutto a za 5060 jakieś 410tyś.Cena dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

TC5050 dokładnie 332000zł brutto z hederem 3,90 i sieczkarnią, cena do końca roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

u jednego dilera za 5050 bez sieczkarni krzyknal 310000 brutto


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

kolego to daje ok 272 tys netto to dośc niska cena jak na grudzień i na tc5050

u nas cena 309tys netto 5050 heder 4,5m (różnica w cenie ok 3,5tys w stosunku do 3,9) do tego stól ok 15tyś i wózek ok 5 tyś (ceny netto) czyli 272 + 3,5+ 15+5 =295,5 ok za taka cenę nie kupisz na grudzień jeśli kombajn ma byc 2010.

ten kombajn u was posiada wózek?

 

ps walkol jeśli od 5060 odejmiesz separator to szału nie zrobisz samo hydro z 5050 nadrobi ci jeden wytrząsacz i szersze sito, szersza gardziel

jeśli decydujesz się na 5060 to tylko z rotorem bo tak to nie warto ale to moje zdanie .


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

netto wychodzi 255 bez wozka i stolu a nie 272

kolego black08 w koncu nie kumam czy lepszy 5050 czy 5060


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ja liczyłem cenę karola do twojej należy doliczyc sieczkarnie czyli te ok 20 tys jak ktoś mówił.

 

jak znasz budowę kombajnu to coś najpierw musi wydostac ziarno z kłosa (te ok 90%) 5060 bez separatora czyli bez klepiska pod odrzutnikiem oraz dodatkowego rotora z klepiskiem będzie miało niewiele większa powierzchnie omłotu (sama młocarnia 5060 jest szersza o ok 26cm od 5050) natomiast jesli doliczysz separator to wygląda już inaczej. także moim zdaniem jeśli decydujesz się na mechanika czyli 5060 to tylko z separatorem wtedy odczujesz większą wydajnośc jeśli natomiast skąpisz na separatorze lub boisz się o jakośc słomy to moim zdaniem 5050 jest lepsze. Dochodzi jeszcze kwestia ile masz ha ale jeśli miało by się rozważyc wszystkie + i - jednego i drugiego dopasowując to do gospodarstwa to flaszka i cały wieczór mało :lol: pozdrawiam

 

ja też miałem ten dylemat i po wielu bojach padło na 5050 (komplet jak wyżej + szersze laczki a za te 5 lat się pomyśli dalej)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

kolego black czytalem wlasnie w innych tematach ze kupiles niedawno 5050 i powiedz szczerze ile polozysz w godzine przy tegiej slomie i nisko koszac np pszenicy lub pszenzyta hederem 3,9

 

kolego krolikNH CO znaczy te ostrzezenie ?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

he he kupiłem to 6050 a 5050 zamówione. sam jestem ciekaw ile to położy dużo zależy od logistyki w żniwa

moim marzeniem będzie jak położy od rana do wieczora ok 15 ha pszenicy przy plonie ok 7,5 tony z sieczkarnią. po wywiadzie u znajomych to np tc54 (tc5050) kładł właśnie 15 ha dziennie (ok 13h) plon ok 6,5 tony. wszystko zależy ile masz ha itd. 5050 ogólnie szału nie robi ale musi mi wystarczyc na razie. Kombajn to maszyna troszkę strategiczna ale wydaje mi się że nie należy wariowac bo takim sposobem to lex może byc za mały (marzenie lex404)

 

ps tak mi się wydaje ze ok 10ha powinien położyc w ciężkich warunkach.

toc z hektar na godzinę musi położyc bata nie ma.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

6050 to nh ?

na roznicowanie brales?

na ile ci zeszli z cena?bo chyba nie dawno zamawiales?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

t6050 to ciągnik

na gospodarstwo

cena 309 netto zamawiany na początku grudnia(własnie przez to myślenie co kupic miał byc claas avero)

kombajn

heder 4.6m

stół do rzepaku

wózek

szersze opony tył jodełka (tak jak w tc5070)

2 lata gwarancji

nie wiem czy dobra cena sam myślę że powinno byc taniej ale cóż.

 

rocznik 2010 po lifcie he he


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

gwarancji wszedzie daja 12m ostatecznie 2 sezony i cene 255 netto z 3,9 bez siecz.


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

a 2 sezony to ile lat?

255 netto

+ 20 rozdrabniacz

+ 15 stół

+ 5 wózek

+ 3,5 dopłata do hedera

daje 298,5

czyli wychodzi ze przepłaciłem :lol:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

no wiec wszystko jasne :lol:


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

t6050 to ciągnik

na gospodarstwo

cena 309 netto zamawiany na początku grudnia(własnie przez to myślenie co kupic miał byc claas avero)

kombajn

heder 4.6m

stół do rzepaku

wózek

szersze opony tył jodełka (tak jak w tc5070)

2 lata gwarancji

nie wiem czy dobra cena sam myślę że powinno byc taniej ale cóż.

 

rocznik 2010 po lifcie he he

A czym się różni rocznik 2010 od rocznika 2009? Jakie elementy objął ten lifting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

nic mi nie mówili żeby oś zmieniac . zmiana opon była w ramach negocjacji wiec nie wiem. podobno sam tył 1000zł dopłaty.

 

lift śmieszny troche pulpit zmienili. i niby szybko złacze do hedera w standardzie


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może ktoś zdjęcia kabiny po lifcie zrobić? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

bobek zmienili osłonę wyswietlacza i na kompie sa symbole białe a nie czerwone całe


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj