walkol

Ile kosztuje nowy TC5050 i TC5060?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafall90    0

@tomek73 moze teraz z innej beczki jestes zadowolony z NH? Miałes jakiekolwiek awerie przez te 2 sezony? U jakego dealera brałes? Ja z poczatku zastanawialem sie nad NH Tc5060 a Avero 160 cenowo podobnie ale Avero 4 klawisze jeszcze czyszczenie chłodnicy(a wlsciwie jego brak)gdyby nie to moze wybralbym Claas'a i tak padło na NH tylko chcialbym sie dowiedziec Twoim zdaniem Tc jakie ma wady(jezeli ma jakiekolwiek) zmienił bys cos w nim gdybys mial mozliwosc? Staram sie dowiedzes jak nawiecej o nim bo jednak prawie 0,5mln nie wydaje sie co chwile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale wydajnościowo avero jest jak 5050, 5060 i 5070 jest jak tucan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Agrohandel Legnica, odział Marcinowice brałem. Od razy chciałem NH, z dwóch względów. Miałem mieć 170 km, tak powiedziała agencja, JD nie chciałem ze względu na awaryjność i nie zbyt dobre opinie o tych modelach. Class za drogi i daleko.

Praktycznie bez awarii, tylko serwis sam zauważył wyciek oleju z takiej redukcji jak wchodzi wąż hydrauliczny do załączania sieczkarni, to mi zmienił, podobno to się zdaża w nowych.

Chyba sam rozwaliłem jedno szybkozłącze na chederze, te w kasecie, prawdopodobnie odpiołem na ciśnieniu, zawsze przed odpięciem należy motowidła, góra-dół i przód-tył spuścić olej żeby nie było ciśnienia w nich, bo oryng wywali. Ale zmienił na gwarancji.

i raz stałem na pou z 2 godziny, bo łańcuch podanika pochyłego wyciągnął się i zaczął walić po nim. Nie mogłem zdiagnozować co jest ze łańcuch idzie po trybie, górą ,tuż przy młocarni, dzwoniłem na serwis ???? więc mocno naciągłem i wszystko wróciło do normy. Po prostu trochę się wyciągnął.

I jeszcze jedna rzecz, w czasie żniw należy czyścić, ale to tylko dużą sprężarką daje rady, koła młocarni, na pasie, Bo w środek wchodzi kurz i koła w pewnym momencie mogą nie zjechać się do końca, i będzie problem przy rzepaku. Mi przed drugim sezonem udało się to wyczyścić, i koła zeszły się , niestety teraz chyba będę musiał to rozebrać i sam wyczyścić, bo bardzo mocno dmuchałem i koła nie zeszły się i pas jest luźny. To jest wada i problem w TC.

W bizonie nigdy tego nie miałem.

Jestem bardzo zadowolony i raczej nie zamienił bym bo na inny, chyba że na wydajniejszy, ale do 150 ha nie ma sensu większego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafall90    0

ja wlasnie tez mam wymóg 170km :) bym bral wiekszy jak by sie dalo moze bym poszedl w najmiejszego CX no ale cóż Agencja wie lepiej co rolnikowi potrzeba... ale widze wiekszych awarii nie było.. dzieki wielkie bo nie ma to jak dowiedziec sie co i jak od rolnika co uzytkuje taki sprzet bo wiadomo zajde do Claas'a to Claas najlepszy do Nh to Nh itd ja rozumiem ze nie ma maszyn niezawodnych ale zaden dealer mi nie wymieni nawet najmniejszej wady produktu przez siebie sprzedawanego... jedynie co mi powiedzieli to ze nie moge miec Varifeed na czym mi dosyc zalezalo no ale tego nie traktuje jako wade bo to by wtedy tez TC kosztowal grubo ponad 0.5 mln :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Panowie mi dzisiaj krzyknoł 422 netto za TC5060 z separatorem, heder 4,5 z wóżkiem, stół do rzepaku i szarpacz. I 395 netto za to samo bez separatora i bez poziomowania sit.

Powiem szczerze że zepsuł mi dzień. Maszyny oczywiście w nowej kabinie bo starych już nie można zamawiać.

 

Panowie jakie ceny realne powinny być za te maszyny i która wersje wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Ja mam mało, raczej nastawiam się na usługi, licze że ok 150-200 bym wykosił.

o 5070 nawet nie pytałem bo ten 5060 już jest na wyrost.

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

czas zmienić upodobania tylko na jakie ?

 

to podrożały ponad 50 tys inne firmy widują cenne to NH nie będzie w tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Panowie mi dzisiaj krzyknoł 422 netto za TC5060 z separatorem, heder 4,5 z wóżkiem, stół do rzepaku i szarpacz. I 395 netto za to samo bez separatora i bez poziomowania sit.

Powiem szczerze że zepsuł mi dzień. Maszyny oczywiście w nowej kabinie bo starych już nie można zamawiać.

 

Panowie jakie ceny realne powinny być za te maszyny i która wersje wybrać?

 

Ja dostałem ofertę tc5060, rotoseparator, szarpacz słomy, heder 4,5m, brak wózka i stołu do rzepaku. Katalogowo 402500 netto.

Klima automatyczna 2800, elektryczna regulacja sit 3100, szerokie opony chyba 2800.

Do tych cen dają 5% upustu.

 

O jakim poziomowaniu sit piszesz?

 

Prz zamawianiu kombajnu we wrześniu/październiku powinno być ciut taniej.

 

czas zmienić upodobania tylko na jakie ?

 

to podrożały ponad 50 tys inne firmy widują cenne to NH nie będzie w tyle

 

Podrożały bo i standard w kabinie wreszcie dorównuje konkurencji.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Z kiedy ta oferta, u kogo? Jeśli chodzi o poziomowanie to sam nie wiem była wersja bez separatora z poziomowaniem sit w tej samej prawie cenie i bez w niższej jak pisałem.

Wuzek miałby mnie kosztować 7k. Ty piszesz o tym nowym modelu, wydaje mi się że wszystkie mają juz ta elektryczną regulacje sit.

Licząc po cenach jaki ci zaoferowali to za moje wyposażenie powinienem zapłacić 410-5%=>390k to już inaczej kwota się prezentuje.

 

Napisałeś że bez stołu więc bym musiał jeszcze stół doliczyć a nie wiem akurat ile stół kosztuje.

Rozdrabniacz to niby 17k, heder 4,5m 51k.

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oferta sprzed 2 tygodni z agroskładu Ujazd ale na ten sezon już raczej nie da rady zamówić. Tc5060 oczywiście w nowej kabinie.

Skoro elektryczne regulacja sit występuje jako opcja w cenniku to nie jest standardem.

Stół rolmako z kosami mechanicznymi ok 13 tysi, z kosami elektrycznymi ok 16.

Wózek za 7 tysi to też pewnie rolmako bo fabryczny sporo więcej kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Myślę że separator to podstawa wydajności i dobrego domłacania, bez niego byłby jak bizon. Proszę o opinie o elektrycznym sterowaniu sitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Separator jako takiej wydajności nie podnosi przynajmniej w suchy dzień. Swoje zalety pokazuje dopiero wieczorem i wcześnie rano jak jest rosa, wtedy zwykły kombajn nie domłaca a z separatorem domłóci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Ok, a czy w takich warunkach jest szansa żeby uzyskać suche ziarno czy raczej młócimy na suszarnie?

Wuzek jaki mi wciskali nie wiem, ale stół miał być wągrowiecki z dwoma kosami mechanicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Rosa najpierw wchodzi na słomę, dopiero na końcu ziarno wilgotnieje więc przez jakiś czas można jeszcze kosić zrosiałą słomę przy zachowaniu względnie suchego ziarna. Ale lepiej niech się wypowiedzą ci którzy użytkują kombajny z separatorem.

 

Co do wózka to nie wiem czy nie opłaca się bardziej kupić od forsznita i go przerobić samemu. Wyjdzie połowę taniej. Chyba że bierzesz na modernizacje to nie warto kombinować.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi w nocy dużo lepiej i szybciej idzie koszenie TC 5060 RS, JD stają zjeżdżają a mi szybciej kosi, tylko na kosę muszę uważać bo może nie nadążać docinać.

Dzisiaj nawet dzwonił do mnie przedstawiciel NH i też to potwierdził, sam nie wie czemu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Co do kombinowania to z doświadczenia wiem że chytry 2x traci, koszty przeróbek, poprawek a na końcu jeszcze nie jest tak jak powinno być. Nie twierdze że tak by było w tym wypadku bo to niby tylko 2 koła mizerna oś i kawał rury pośrodku. Fakt faktem żę za to co opisałem tak lekcewarząco liczą sobie kupe kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

teraz za tc 5050 heder 4,5m bez wózek i stołu do rzepaku 350 tys zł

 

cena już jest Bardzo Bardzo Bardzo WYSOKA

 

wartość jak dla mnie niepowina przekroczyć 300 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

za 300.000 netto w ogłoszeniach są używane 1-2 letnie TC5050. Obecnie jest nowy model TC4.90 z nową znacznie większą kabiną, większym zbiornikiem, inny jest wyświetlacz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

nie wiem jak to jest czy są jeszcze 5070 czy tylko 5.80 musiałbym zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

jaki wyposażenie z jaki heder czy że stołem?

 

Czy ktoś wie jaka cena Deutz Fahr C7205 wyposażeniu standardowym bez wózka i stołu do rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

TC5.80 sieczkarnia, rotoseparator, elektrycznie regulowanie sita, opony 650 (to wszystko jest w standardzie w podstawowej opcji), heder 4,5 bez wózka i stołu. 410 to cena po jakimś rabacie, Katalogowo coś koło 430 kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj