buchaj

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających?

Polecane posty

buchaj    0

Witam!

Planujemy w tym roku kupić prasę zwijającą do siana i słomy (sianokiszonka raczej odpada). Z tego co się zdążyłem zorientować to do naszego U4514 najlepsza będzie polska Sipma albo Claas rollant 44 (ew.46). Jakiś czas temu ojciec pojechał na składnicę z używanym sprzętem, ale nie wiele to dało, bo nie bardzo wiedział na co zwracać uwagę. Ja też nie bardzo jestem zorientowany, bo dotychczas prasowaliśmy Z224 a prasy zwijające w naszej okolicy nie występują.

Dlatego zwracam się do szanownych użytkowników tych pras, z prośbą o kilka wskazówek, na co szczególnie zwracać uwagę? Czy prasy, które chcemy kupić spełnią swoje zadanie? A może lepiej wybrać jakąś inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ja mam Class Rolant 46 i mam tylko jeden maly problem nie wiem gdzie mozan ustwaic ilosc owiniec a tak to ogolnie biega bez zastrzezen w sezonie 2005 zrobila kolo 850 balotow slomy.Przy kupnie zwroc uwage na walce czy nie sa za bardzo wytarte jesli tak swiadczy to o tym jak duzo pracowala.jesli walce sa gole to nie za dobrze a jesli maja zabki to znaczy ze nie byla nadmiernie eksploatowana.Popatrz tez na rozne lancuchy pasy lozyska jaki jest ich stan.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

jesli nie bedziesz belowal sianokiszonki to mozna rozejrzec sie za prasami lancuchowymi, sa tansze i lepiej sprawuja sie przy prasowaniu bardzo suchej slomy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Buchaj ja nie dawno kupiłem walcówkę używana, Arobale1212sx to samo co class 46 tylko inny kolor już ja ja testowałem chodzi super. jak ją kupowałem miałem porównanie bo stały trzy takie same i ta wyglądał najlepiej farba na wałkach mało zniszczona na podbieraczu tak samo, nie ma luzów na żadnych łożyskach, widać ze mało pracowała ponieważ nawet zaczep nie jest wydarty. jestem z niej zadowolony i polecał bym taką mogę ci udostępnić link do zdjęć z moją prasą jeśli jesteś zainteresowany to pisz w podam linka

Ps. sprawdzaj również na elementy przez które przechodzi sznurek do obwiązywanie rożnego rodzaju oczka przelotki itp. bo jak dużo chodziła to będzie to wydarta, a skoro miałeś "Kostkie" tam tez możesz to zauważyć

 

Gumiś45 regulacje owinięć masz z prawe strony pod klapą jak ja otworzysz, regulacje masz poprzez zmianę przełożenia napędu do aparatu obwiązującego i w zależności na których pozycjach ustawisz pasek klinowy tyle masz owinięć jeśli coś mogę ci wysłać zdjęcia co i jak i również schemat konfiguracji tych przełożeń jak coś to napisz. czekam na kontakt

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Balzak jak mozesz to odezwij sie do mnie na gg 1015710 bylbym ci bardzo wdzieczny


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Kupiłem dwa lata temu prase carraro łańcuchową, chodzi dobrze tylko szkoda że nie ma podbieracza 1,85m. U mnie jest 1,2m i jest za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

@BALZAK - mógłbyś dać linka do zdjęć swojej prasy? Bo dużo o niej słyszałem i już kilka osób mi ją polecało. Słyszałem, że to wersja Claas Rollant produkowana na rynek francuski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Rzeczywiście- stan idealny. A z tego co już się zdążyłem zorientować to jest rollant w innej barwie. Zauważyłem, że masz ciągasz ją proximą 8441. Czy mój 4514 nie będzie do niej za słaby?

P.S. Chyba masz w niej centralne smarowanie? Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

tak mam centralne smarowanie i zetora proxime i powiem ci tak ja ja nie dawno kupiłem i jeszcze w dobrej robocie nie była, ale tak na próbe ukosiłem młode żyta i ukręciłem bele zaznaczam ze zyto nie schło tylko odraz po skoszeniu zbelowałem to już pod koniec dobijania to juz czuć było po ciągniku ze leciutko nie ma, tylko ze ta bele ważyło ponad tone pewnie. i jak ona jeszcze sie kręciła to już w ciągniku było czuć lekkie drgania. mój najomy ma "sokółke" i kręci 4514 i jak narazie nie zarzeka więc mysle ze da rade na pewno. tyle ze jak ma sie zapas mocy to nie jest źle

 

jak coś to pytaj chętnie odpowiem

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

4514 w walcowej bedzie miał co robć...w łańcuchowej będzie akurat


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

NIe ukrywam pewnie bedzie miał co robic ale troche wolniej mozna pojechac i biednie ale da rade


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Na ppr mi mówili, ze 4514 tak samo ściśnie bele rollantem jak i sipmą tylko, że w przypadku rollanta prasa będzie nie do końca wykorzystana.

A i jeszcze jedno: co to za prasa: claas rollant 42? Bo dzisiaj jechałem obok jednej składnicy i widziałem taką, ale nic o niej nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

@nowy1989 witaj w klubie :blink: ja mam carraro rivale od lat czterech, tez maly podbierak, jak beluje po kombajnie ktory nie ma drabinek to trzeba troche akrobacji- w prawo w lewo ale poza tym to prasa nie jest zla, prosta konstrukcja, nic sie nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Andrzejko może masz fotki chętnie popatrzę tak z ciekawości parę postów wyżej jest linko do zdjęcia mojej prasy to zobacz i oceń.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

rzeczywiscie fajna prasa(zetor tez oczywiscie :blink: )! ktory to rok i gdzie ja kupiles? zdjecia beda jutro bo jeszcze ich nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Rocznik prasy 94 a kupiłem ją w Nowogrodzie koło Łomży. mie tez sie podoba dałęm za nią 23 tyś. to jest to samo co Class Rolland 46 tylko kolor inny.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

fakt, wyglad taki sam.hehe te okolice lomzy to prawdziwe zagłębie :blink: ja moja wzialem w rogienicach kolo lomzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Oczywiście bylem tam sporo sprzętu tam ma gościu, i niektóry nawet fajny a skąd w ogóle jesteś jak można wiedzieć

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

jest w opisie przeciez. dokladnie to oleksin( nazwa wioski) .70 km na południe od bialegostoku. do rogienic mam chyba kolo setki, moze mniej.troche daleko ale

wsrod ludzi z moich stron tafiły i rogienice to najpopularniejsze firmy od uzywanego sprzetu hehe. razem z ta prasa

wzialem tez u nich sieczkarnie 1-rzedowke claas jaguar35 i przewracarke morra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

I ile cię ten sprzęt kosztował u nich??

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

przypominam ze bylo to 4 lata temu.prasa- 15700zl,1991 rok, sieczkarnia- 7000zl,1993rok przewracarka-4000zl,rok nieznany. cena za sieczkarnie moze wydawac sie spora ale to jest wyjatkowy model, ma 13 nozy, 2 walce zgniatajace, potrzebuje 1000obr na womie i robi naprawde dobra robote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Dzisiaj zadzwoniliśy do kilku facetów, zajmujących się sprowadzaniem używanych pras. Kilku z nich poleca Deutz Fahr. Co sądzicie o tym sprzęcie? Jeden koleś ma nawet z rotorem za 27 tys. Wcześniej myślałem, ze mój 4514 nie da rady z rotorem, ale on mi powiedział, że da tylko, że prasując większym ciągnikiem osiągnę większą wydajność. Ma rację czy chciał mnie tylko naciągnąć? Gdyby to była prawda to rozglądałbym się za taką właśnie prasą, bo w przyszłości może kupiłoby się większy traktor i wtedy prasa byłaby w 100% wykorzystana :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

kumpel ma deutza fahra, walcowa. i jeden z wałków urywa mu sie regularnie co 200-300 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Rezygnujemy ze starej prasy. Pojeździliśmy z ojcem po handlarzach i mało nas krew nie zalała! Niewiele było takich nadających sie do użytku a ceny zabójcze. Już lepiej dołozyć trochę kasy i mieć nową :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj