zetor1111

Siewnik Becker Aeromat

Polecane posty

zetor1111    2

Witam. Interesuje sie zakupem siewnika do kukurydzy Becker Aeromat :lol: Z tego co widzę na allegro można za 7 tyś kupić niezły siewnik 4 rzędowy z nawozami w/w firmy :D Napiszcie opinnie na temat tego siewnika jak sie sprawuje i na co zwracać uwage przy zakupie siewnika do kukurydzy ??????? Jaki siewnik polecacie ????? Szczególnie chodzi mi o siewnik 4 rzędowy z nawozami i z którym współpracował by Ursus 3512 bo widziałem na AF tego Beckera z ferdkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To włąsnie jest dziwne ze beckerów jest do oporu i za 7-8tys jest juz ładna maszynka. A powiedzmy gaspardo czy monosem za te pieniadze to kupa złomu. Wiec moje zdanie jest takie ze nie jest to zbyt dobry sprzet jedynie tani. Z opini uzytkowników wynika ze ma problemy z sianiem odmian które sa płaskie ( kształt konskiego zeba) TEz szukam siewnika za monosema 4 rzedy z nawozem z plastikowymi zbiornikami 90r-> to 12-15tys trzeba dac ;) Podobnie gasprdo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

mam beckera 6 rzedowego skladanego z nawozem i jak na razie nie mialem z nim rzadnych problemów wiec jak najbardziej poleceam. nie zauważyłem roblemów z sianiem różnych odmian za mojego dałem 12 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

a nie wiecie w których latach mogą być one produkowane bo rozumiem że te co maja metalowe koła dogniatające to są starsze a te co gumowe to młodsze ?????????????? Na co patrzeć przy zakupie siewnika do kuku???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciak    0

Powiem Ci że miałem taki siewnik i szczęśliwie sie go pozbyłem Niby sieje wszystko ładnie ale to nie to. Po pierwsze system wysiewu ciśnieniowy dysze wydmuchują ziarno z dziur w tarczach Jak małe ziarno to idą dwa jak za duże cisnienie to wydmuchuje wszystkie i nie sieje nic. Uważam że lepszy jest system podciśnieniowy bo zassane do tarczy jest tylko jedno ziarno. Pozatym budowa sekcji na każdej dwa łańcuchy co w czterech rzędach daje osiem łańcuchów plus jeden napędowy i jeden do nawozu co daje dziesięć (dla porównania Gaspardo ma JEDEN). Następnie metalowe zbiorniki na nawóz wiadomo metal i nawóz to nie jest dobre sąsiedztwo cobyś nie robił i tak zardzewieje. System wysiewu nawozu katastrofa troche kamieni i wszystko pogięte. Osobiście polecal bym Monosema lub Gaspardo ale są drogie. Pozatym pozostaje kwestia ile masz tej kukurydzy do siania bo jak 10-30 ha to szkoda sie w koszty ładować kup sobie tego Beckera z dużymi kołami z tyłu większymi zbiornikami na nasiona(tak żeby 80 tyś weszło i było okienko na dnie zbiornika) i Ci wystarczy może jeszcze sąsiadom posiejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez jestem w trakcie szukanai i raczej szukam monosema lub gaspardo beckera po opiniach użytowników odrzuciłem na bok ale cena troche mi sie nie podoba :P 15tys za 4 rzedy jakis 90 lata czase, trafi sie 6 za 15 ale sztywna nie składana, a strsze z metalowymi zbiornkami mi ise nie podobaja :D nie chce miec najgorszego grata w gospodrstwie ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

@kiciak-powiem Ci że system wysiewu ciśnieniowy jest bardzo dobry ponieważ przy podciśnieniowym jak ujmiesz gazu na uwrociach to ziarna Ci wypadną z dziur w tarczach a w ciśnieniowym tego nie ma. My od około 10 lat użytkujemy siewnik Becker'a 4 rzędowy, ciśnieniowy i jak byśmy zmieniali to też chcemy Beckera ciśnieniowego. Jak byś przeczytał dokładnie instrukcję to i odpowiednio się nauczył odpowietrzać skrzynki z nasionami i wszystko byłoby dobrze.

@zetor1111-jak najbardziej polecam Ci siewnik Becker'a , ponieważ z własnego doświadczenia jak i znajomych powiem Ci że są to bardzo trwałe i porządne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w podcisnieniowym wystarczy utzrymac około 1000obr silnika i nic nie opada :) JAk bys zauwazył tylko becker robi cisnieniowe a cała czołowka swiatowa podcisnieniowe to chyba cos znaczy :) Kongskilde wykupiło beckera i zaraz zaczeli robic podcisnioniowe :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jak dobry siewnik bez nieszczelności to przy 700 obr wału silnika ziarna nie odpadną.

 

A ogólnie beker, aeromat dobrze sieje jak sprawny i absolutnie nie nasiona w typie końskiego zęba. Jego zaleta taka że można szybciej nim jeździc niż pod ciśnieniowym. Jak sprawny - dobrane tarcze do wielkości nasion i dysze nie powyłamywane. Ale ogólnie siewnik który lubi stwarzać problemy. Podtsawa żeby miał komp z fotokomórkami to jak coś się zacznie dziąć to od razu wiadomo.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak z ciekawości ile wynoszą maksymalne prędkości siewu siewników mechanicznych, podciśnieniowych oraz nadciśnieniowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

podcisnieniowy gaspardo według instrukcji do 8km/h ale np firma pioner zaleca maks 6km/ha i tyle ja sieje 4 rzedowym z taka predkoscia hektar obsiewam w czasie 40-45min


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Miałem Beckera i szybko go sprzedałem. Przez rok miałem dwa siewniki i ten stał w garażu bo nie dało się siać, po pierwsze to tak jak ktos pisał rzucał po 2 ziarna albo wcale i potem w rządku było albo za gęsto albo za rzadko. Druga wada to ze trzeba czyścić filtr, a trzecia że jest bardzo ciężki i albo na piachach za głęboko szedł albo ciągnik się zapadał jak go na podnośniku trzymałem, poza tym na uwrociach przód robił koleiny na poprzeczniakach.

Teraz mam monosema i jest o wiele lepszy (lżejszy- siewnik + kukurydza i 300kg nawozy jest lżejszy niż pusty becker) ziarna są co do centymetra co 16cm.

I nieprawda że trzeba trzymać gaz bo jak dosypuje nawozu i silnik chodzi aby niezgasł (poniżej 1000obr) to ziarnka sa przyciagane do tarcz.

Poza tym budowa siewnika jest prosta jak budowa cepa i nic się nie psuje (mam go od 10lat i sieje nim rocznie gdzieś 60ha i żadnych awarii, a ile posiał zanim go kupiłem niewie nikt) Znajomy ma nowy siewnik 8rzędowy składany na talerzach i różni się od mojego tylko talerzami, rama, skrzynie na nawóz, dmuchawa, koła, łańcuchy, tryby są IDENTYCZNE, tak jakby złożyli siwewnik z dwóch starych czwórek, wiec cos w tym że nie poprawiaja musi być na rzeczy.

 

Siać powinno się z prędkoścą ok 7km/h, ogólnie i m wolniej tym lepiej bo jak siej sie szybko to ziarno jak spada z tarczki do ziemi to przez chwile sie toczy zanim zostanie przysypane i potem nie są równo w rzędzie ale czasem jest za gesto albo za rzadko.

Jak jedzie sie wolniej to nie nabieraja rozpędu zanim je ziemia przysypie.

 

 

Zależy ile chcesz siać ha ale jak mało to lepiej niech ktoś ci sieje a jak dużo to bierz droższego monosema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Może ktoś mi doradzi czy 60-tka da radę monosemowi 6rz. z nawozem ? Sieję ok 70-80 ha kuku na zarobek i czwórką się nie wyrabiam a wypadało by mi zakupić na następny sezon konkretną maszynę bo klijenci się zaczynają domagać no i może by trochę jeszcze terenu dołapał.Może ktoś testował taki zestaw ? A może inny siewnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Raczej sobie nie poradzi, wczoraj przestawiałem swojego gaspardo (4 rzędy+dozownik nawozu) był pusty a zetor7745 już czuł że ma coś na sobie gdy dojdzie ziarno i nawóz to będzie już ładna waga, a ty musisz sobie doliczyć dwie sekcje wysiewające i większe zbiorniki na nawóz,według mnie to za wiele dla 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

do 6 z nawozem to cos z przodem typu 7745 musi byc :) JA tez zaczynam przygode s sianiem kuku w tym roku i latam 4 z podsiewaczem zetorem 7341 . Chyba troche żałuje ze nie kupiłęm 6 :) BO kasa duzo lepsza wychodzi w tym samym czasie :) A roboty troche jest której sie nie spodziewałem jak na 1 rok :) Z tym ze 6rzedowy to troche inny wydatek musiałbym dołozyc z 5tys.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Weście pod uwagę, że najlepiej gdy siejemy siewnikiem mającym tyle samo rzędów, co kombajn który będzie młócił tą kukurydzkę.

Osobiście w tym roku siałem Beckerem 4-rzędowym, a młocka odbyła się Classem z 5-rzędową przystawką (z powodu zasłabnięcia mojego bizona).

Ogólnie porażka, została na polu masa przygniecionych kolb, nigdy więcej tego błędu nie popełnię. siewnik 4 rzędy to i kombajn 4-rzędy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jka dobrze zasiejesz równo to bedzie oki. ja siałem 4 rzedowym a kosiłem 6 i wszytko łądnie wykoszone tylko pilnowałem znaczników podczas siania ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

biały to jaki wkońcu siewnik kupięłś ? ja zrezygnowałem z kupno po obejrzeniu kilku jak to ich sprzedawcy nazywali siewników ;) dobrze że się temat ozywaił po prawie roku haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

gaspardo SP 520 4 rzedy z podsiewaczem. Naprawde moge polecic ta marke ;) Kuzyn tez ma sp 520 tylko 6 rzedów bez nawozu i tez ładnie sieje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

becker to nadcisnieniowy sioewnik a te maja problemy z siewem pewnych odmian i ogólnie mniej dokłądne jak sa po kilku latach uzytkowania.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz8918    1

witam chciałbym sie zapytać czy ma ktoś może katalog czesci do siewnika becker 4 areometr prosze o kontakt na pocztę lukasz-89_18@o2.pl postaram się odpłacic z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

a na jakiej podstawie twierdzicie ze Becker jest mniej dokladny? ja mam Aeromata T i na precyzję siewu nie mogę narzekać, poza tym Becker jest bardzo renomowaną marką, osobiście chwalę sobie również duży, centralny zbiornik nawozu - wsypuje big bega i do przodu, na uwrociach obroty silnika w ciągniku wystarczy na 1000 ustawic i wszystko gra, ja jestem zadowolony z tego siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacek303    0

a na jakiej podstawie twierdzicie ze Becker jest mniej dokladny? ja mam Aeromata T i na precyzję siewu nie mogę narzekać, poza tym Becker jest bardzo renomowaną marką, osobiście chwalę sobie również duży, centralny zbiornik nawozu - wsypuje big bega i do przodu, na uwrociach obroty silnika w ciągniku wystarczy na 1000 ustawic i wszystko gra, ja jestem zadowolony z tego siewnika

mam prośbę kupiłem ten siewnik potrzebuje tabele wysiewu i druga sprawa ja gdzie kupić te oponki

wacek303@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin83    0

Witam posiadam siewnik Becker Aeromat 4 rzędy mam problemy z siewem grubego ziarna wysiewa za mało czy można sobie z tym problemem poradzić proszę o porady oraz czy da rade naprawić komputerek mój się załącza ale pokazuje tylko obroty wentylatora a straty wysiewu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj