zetor1111

Siewnik Becker Aeromat

Polecane posty

raffi    1

wydmuchuje  ziarno    z tarczy    i  sieje o  wiele mniej dwie sekcje 

 

To masz zbyt wysokie ciśnienie - wyczyść dysze, sprawdź ewentualne nieszczelności, zmniejsz obroty WOM i sprawdź - ja te zgarniacze również bym wymienił jednak, kupiłem na allegro po 60 zł/szt a efekt dało na prawdę super (teraz wysiewa wszystkie sekcje tak samo, a było różnie już myślałem o jego wymianie bo tak mnie wkurzał ale teraz już nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

To masz zbyt wysokie ciśnienie - wyczyść dysze, sprawdź ewentualne nieszczelności, zmniejsz obroty WOM i sprawdź - ja te zgarniacze również bym wymienił jednak, kupiłem na allegro po 60 zł/szt a efekt dało na prawdę super (teraz wysiewa wszystkie sekcje tak samo, a było różnie już myślałem o jego wymianie bo tak mnie wkurzał ale teraz już nie.

 

 

 

kolego możesz podać link do aukcji do tych zaganiaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodzio    0

Mam problem .Jakie wyrzutniki nasion do tarcz 2M9   M 10 czy M4 lub inne.Dzięki za odpowiedz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mam ten siewnik i rzeczywiście jest problem z wysiewem płaskich nasion.Okrągłe sieje dobrze natomiast płaskie dwie środkowe dobrze a skrajne rzadziej.Wymontowałem wszystkie tarcze i okazuje się że na tych dwóch są minimalnie większe otworki.Wchodzi w nie zawleczka 4.7mm natomiast w skrajne nie,mają 4,5mm.Z wyglądu nie widać różnicy a jednak jest.Mam zamiar rozwiercić wszystkie na jednakowy wymiar.Mam nadzieje ,że to poprawi wysiew.Kupiłem też manometr i ciśnienie max jakie osiąga to 0,14bar ale sieje tak na 0,1bar i wtedy jest lepiej.Zmienaiłem też wyrzutnik ale nie ma poprawy.Moim zdaniem problem w otworkach w tarczy.Tam gdzie są mniejsze zdmuchuje i są braki.Jutro rozwiercam i zobaczymy.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Rozwierciłem na 4.8mm i bez zmian .Potem zauważyłem że  w tych dwóch skrajnych co gożej sieją tarcze są przesunięte w lewo .Dysza zdmuchująca nie wypadała na środku otworów tarczy.Rozebrałem sekcje wyjołem podkładkę ,dałem ją na drugą stronę ,tarcza się przesunęła w prawo i sekcja sieje .tulejki mają luzy ,trzeba je wymienić ale na tych sekcjach co sieją dobrze są nawet większe luzy a mimo to wysiew dobry bo tacza jest bardziej w prawo centralnie pod gwizdkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34

U nas nie pomaga dawanie podkładek pod tarcze. Czy ktoś rozwiązał problem z nierownym sianiem jednej sekcji ?? Dodam że wszystko jest wydmuchane i wyczyszczone w sekcji. Przestawianie odpowietrznikow tez nic nie daje, tak samo jak zmiana ciśnienia z turbiny. Może likwidacja luzu na piaście pomoze. Ktoś coś wie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Na jakim ciśnieniu siejesz,z jaką prędkością.Ja trzydziestką 4 na 1600 jest 0.09bar,a na max obrotów dochodzi do 0,14bar.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34

Ciśnienie nie robi różnicy, bo testowaliśmy różne ciśnienia i jak nie skalo tak nie sieje. Ogólnie do 140 mbar się miescimy. Zawsze jedna - 4 sekcja sieje za mało. Zgarniacze też raczej ok, bo jak od spodu się patrzy na tarczę, to nie zawsze po prostu jest ziarno nabrane w dziurze, lub za mocno je zdmuchuje. Nie mamy już pomysłu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

A u mnie nie siały dwie i jedną naprawiłem sam do końca nie wiem jak to się stało.Rozebrałem wszystko i wyjołem podkładkę od strony tarczy i dałem pod zębatkę i sieje teraz dobrze.Tak jak już pisałem wcześniej musi gwizdek być na środku otworów tarczy i nie patrz na podkładki że tu jest jedna to tam też musi .Każdy odlew jest inny to robili nasi.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Może ktoś jeszcze raz wysłać tabele wysiewu nasion? Tamte linki nie działają. adek12.14@tlen.pl
Na którym trybie siejecie, aby wysiac 80tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem z siewnikiem becker 4 rzędowy 3  wózki wysiewają za mało ziarna a jeden normalnie sieje,czy miał ktoś może podobne problemy i co może być przyczyną?bardzo prosze o pomoc.Z góry dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75
Napisano (edytowany)

Sprawdz go na podniesionym włącz wałek i niech ktoś kręci kołami a ty patrz jak wylatują ziarna ,czy wszystkie komórki są pełne a ziarno nie wypada czy zdarzają się puste.Druga sprawa czy tarcze mają duże luzy na boki/.Obroty tak do 1600 żeby nie przekraczać 0.1bar .Ja sieje na 0.08-0.09bar.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34

Ciśnienie ma być w granicach do 140 mbar (instrukcja). U nas jednak nie ma znaczenia czy to 140 czy 80. Luz na tarczy też u nas nie odgrywał żadnej roli. Mieliśmy problem z jedną sekcja- mniej wysiewala. Wydaje nam się że grube nasiona gorzej wpadają w dziurę od tarczy i to może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75
Napisano (edytowany)

U mnie teraz dwie to sieją idealnie,niema znaczenia czy okrągłe czy płaskie natomiast pozostałe okrągłe dobrze płaski rzadziej.Wydaje mi się że musi być tarcza pośrodku dyszy ale lekko przesunięta w lewo bo dysza nie jest idealnie w pionie tylko lekko pod kątem w stronę tarczy.Jedna co mi najgorzej sieje właśnie nie można jej ustawić podkładkami bo dałem już cztery od strony tarczy i jest mało trzeba pod samą tarcze dorobić jakieś podkładki.Czy zamienialiście dysze,może to one mają znaczenie?

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34

Dysze przekładane były między sekcjami. Nic nie pomoglo. Nawet w jednej sekcji, która dobrze sieje dysza ma wyłamane przegródki a i tak jest dobrze. Spróbuj papierem ściernym poscierac w środku sekcji ścianki aluminiowe, żeby nasiona lepiej się zsuwały. Ogólnie to siewnik ma odpały i czasami jest lepiej, czasami gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Scierałem ścianki papierem i te pionowe blaszki podginałem w stronę dyszy .Już zasiane za rok będę jeszcze kombinował z tymi podkładkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34

Wymiana tulejek przy ośce nie pomaga w zmniejszaniu luzu. Nowe tulejki nawet gorsze od starych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Wymień zgarniacz - nawet 1 mm robi różnicę!! U mnie też były takie objawy po wymianie zgarniacza okazało się że pozostałe wysiewają za mało! Więc zmieniłem we wszystkich - tylko trzeba robić to po jedyńczo tzn wymienić w jednej tarczy pokręcić kołem itd. Ja wymieniłem wszystkie to koło nie dało rady zakręć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34

Odkopię lekko temat ... Znaleźliście może rozwiązanie problemu ze złym siewem ? Wpadłem na pomysł, żeby na każdą sekcje osobno założyć zawór przy wężu od powietrza. Może jedna sekcja lubi większą dawkę powietrza a kolejna niekoniecznie przy takiej samej będzie siała prawidłowo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Pierwsze nozyki do wymiany,po drugie szczelne zbiorniki uszczelka na pokrywie ,po trzecie dobre tulejki żeby nie było dużych luzów wzdłużnych i osiowych na tarczy.Trzeba kontrolować czy w tarczy nie są wbite ziarna w pojedyńczych komórkach bo wtedy mniej sieje.Tym siewnikiem jedzie się wolno i ciśnienie też ma znaczenie.Ja sieje 330 na 1600 obrotów 4 ciśnienie 0,09

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
    • Przez dominikl95
      posiadam siewnik Hassia Dan 300 19 lejków koło 16 cali ale nie mam żadnej tabeli wysiewu,nie wiem ile razy kołem kręcić proszę o pomoc chciałbym bardziej dokładnie siać a nie tak na oko . chociaż bym chciał wiedzieć ile razy muszę korbą kręcić
    • Przez slawek_82
      Witam. Szukam tabeli wysiewu ziarna kukurydzy oraz wysiewu nawozu w dozowniku w siewniku Becker 4 rzędowy. Chciałbym ustawić wysiew ziarna tak na około 85-90 tys. i nawóz tak około 100 kg/ha Może jakieś fotki tych zębatek jak powinny być pozakładane. Z góry dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj