Zaloguj się, aby obserwować  
marcin1985

dodatkowy rozdzielacz do tura przy c 360

Polecane posty

marcin1985    0

witam!

ma ktos może założony dodatkowy rozdzielacz do tura przy c 360?

zastanawiam sie czy można zamontować trzecie wyjscie hydrauliki które będzie niezalezne od dwóch istniejących i sterowane dodatkowym rozdzielaczem jednosekcyjnym?

jesli macie takie rozwiązania lub znacie się na tym to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Oj lepiej kup włoski rozdzielacz na 3 sekcje i będziesz muiał swiety spokój, BEZ WYCIEKÓW ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Oj lepiej kup włoski rozdzielacz na 3 sekcje i będziesz muiał swiety spokój, BEZ WYCIEKÓW ;-)

Włoski nie jest taki dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Tez zastanawiam się nad przerobienie tura do c 360 na dodatkowa 2 sekcje, tylko nie wiem byłem u gościa i mi odradził zrobienie drugiej sekcji na jednym siłowniku ponieważ będzie się gięło, ale mi się tak nie wydaje. Przecież robią takie oryginalne. No i patrzyłem na allegro, rozdzielacz włoski 2 sekcyjny można wziąć za 400 zł a 3 sekcyjny za 500, może lepiej kupić 3 zawsze do czegoś się przyda. I czy 40 l/min to nie zamało w rozdzielaczu?? Jak uważacie?????????????????/


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bierz 3 sekcyjny. Na 2 będzie tur a na 3 podłączysz wyjście na wywrót przyczepy. Wtedy nie będziesz musiał odłączać rozdzielacza zęby wypikować przyczepę. Jeden siłownik do krokodyla/wywrotu łuzki wystarczy. A dla rozdizelacza za mala wydajnosc pompy nie ma znaczenia. Najwyżej dłużnej będzie trwało otwieranie /zamykanie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Właśnie już zrobiłem swego tura tylko mam problem ponieważ strasznie długo trwa opuszczanie przy pustym turze przy włączonej pompie. Oczywiście może jest coś poplątane w przewodach bo jak dodam jeszcze więcej gazu to jeszcze wolniej opuszcza. Co jest grane?? Proszę o pomoc bo opuszcza dwa razy wolniej jak bez rozdzielacza

I oto fotka w załączniku

post-10893-1230055424_thumb.jpg


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

My też chcemy założyć sobie rozdzielacz 2 sekcyjny do C-360 żeby móc podłączyć sobie prasę Krone bo mam dwa węże jeden do podbieraka i klapy a drugi do załączania siatki, zawsze to lepiej niż przełączanie wajchą pod siedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich mam pytanie ja tez planuje zakupić taki rozdzielacz do MF255 i chce się zapytać taka sprawę tam na jedną sekcje są 2 wyjścia czyli do siłownika 2 stronnego działania a co się dzieje jeśli chce napędzić siłownik jednostronnego działania? Musze przerzucać jakaś dźwignie jak w MF255 czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Mam zamiar budować TUZ w ciapku na przodzie i potrzebować będę dodatkowej hydrauliki. W związku z tym mam zamiar zamontować rozdzielacz tak by była możliwość zrobienbia TUZ + 2 pary wyjść (rozdzialacz 3 sekcyjny) tylko że mam problem nbie wiem gdzie wpiąć się w ciapku znaczy gdzie wpiąć przewód olejowy wchodzący i gdzie wyjście z instalacji doatkowej. Docelowo na przodzie będzie siłownik/siłowniki 2 stronnego działania by muc docisnąć np wał lub plug. Pozdrawiam

 

P.S. Proszę łopatologicznie opisać gdzie ma być wpięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Center ja przy wywracaniu przyczepy robię tak.

Przy podnoszeniu jest normalnie ale zanim zacznę opuszczać przesuwam dźwignie siłowej na głębiej i dopiero opuszczam przyczepę.

 

 

Andrzej masz rozdzielacz na błotniku i do niego zasilanie. wystarczy jego zdemontować i zamontować 3 sekcyjny


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
Witam wszystkich mam pytanie ja tez planuje zakupić taki rozdzielacz do MF255 i chce się zapytać taka sprawę tam na jedną sekcje są 2 wyjścia czyli do siłownika 2 stronnego działania a co się dzieje jeśli chce napędzić siłownik jednostronnego działania? Musze przerzucać jakaś dźwignie jak w MF255 czy jak ?

 

 

Nic nie musisz przerzucać. Ten rozdzielacz ma jeszcze taką dodatkowa opcję że masz tzw. wolny spływ. Bardzo przydatne w pracy z siłownikami jednostronnego działania.

 

 

Center ja przy wywracaniu przyczepy robię tak.

Przy podnoszeniu jest normalnie ale zanim zacznę opuszczać przesuwam dźwignie siłowej na głębiej i dopiero opuszczam przyczepę.

 

 

Andrzej wystarczy wykręcić tą śrubę za dźwignia rozdzielacza i wtedy działa ten rozdzielacz specjalnie do siłowników jednostronnego działania. Tzn. dźwignia rozdzielacza do tyłu masz wywrot a do przodu swobodny spływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2
Andrzej masz rozdzielacz na błotniku i do niego zasilanie. wystarczy jego zdemontować i zamontować 3 sekcyjny

 

No właśnie o to chodzi że nie mam tego na błotniku. Mój ciapek jest z 69 podobno pierwsza serja i niestety ale poskąpili tego (chyba że w SKR wymontowali). Gdybym miał tamten to nie problem a że nie mam dlatego pytam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Miałem kiedyś takiego ciapka z 69 - fakt tam tak jest w oryginale - nie ma na błotniku wyjść - jak dobrze pamiętam to mój nawet nie miał wyjścia na zewnętrzną hydraulikę - szybozłączkę. Rozwiązanie jest takie - przynajmniej ja tak zrobiłem - musisz wykombinować nowszy rozdzielacz - od nowego typu - taki co ma tam gdzie chodzi ta gałką od podnoszenia i opuszczania - jeszcze wycięcie na środku - to jest na zewnętrzna hydraulikę. Wówczas taki rozdzielacz (patrząc od tyłu ciągnika) na środku (pod siedzeniem) do góry ma chyba wyjście (to było kilka lat temu bo już nie mam ciapka - może być odwrotnie musisz sprawdzić) - a z lewej strony wejście (taki obwód zamknięty) W to włącza się te sekcje z błotnika - a tam u góry jet jeszcze jedno wyjście na zewnętrzna hydraulikę - od tego wycięcia o którym pisze - więc możesz mieć nawet trzy końcówki (2 na błotniku i trzecia z rozdzielacza).

No a na koniec ci powiem - ciapek słaby przynajmniej do tura - jak mi mechanik pogrzebał w pompie żeby targał baloty kiszonki to tył mu się podnosił i wszystko wolno, a kierownica - ukręcić to koszmar - C-360 lepszy - a najlepiej c-360-3p - robota sześćdziesiątki a paliwo ciapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Dzięki. Chyba nawet jest taka śruba na rozdzielaczu. W poniedziałek zrobię fotkę bo w weekend nie dam rady (zjazd). Ja nie mam zamiaru montować tura do ciapka, po prostu on jest jaki jest i na moje potrzeby nie ma łatwej opcji montażu, dla mnie konieczne jest samopoziomowanie i ta ramka montażowa do szybkiego przepinania z łyżki na widły więc jeszcze trochę poczekam i kupię coś mocniejszego co będzie pracować w TURze. W Ciupku tylko TUZ przedni i wywrót przyczepy czy jakieś inne systemy łączone z hydrauliką. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@kgal to wciecie jest do tura ;p choć niektórzy podłączając tam wyjście na przyczepę ale to jest tylko do jednostronnego siłownika. Na rozdzielacz na błotniku wychodzą osobne przewody.

Co do udźwigu to ja nie tak dawno podnosiłem 550 kg saletrzaku na palecie i przewoziłem do magazynu. Mam udźwig 60 a spalanie i zwinność ciapka ;p co do kierowania to wystarczy przesmarować układ od czasu do czasu i powietrza napompować do przednich kuł. (mam ten "sportowy" układ kierowniczy)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj