Bartek72511

Zaczepianie hederu Bizon Z058

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy1989    6

Chyba w tym drugim zakładasz pasek na koło pasowe przy hederze, a pierwszy do normalnie przez takie jakby sprzęgło(jak w Z056). Ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze fabryka juz produkowala na pasek ale sasiad kupil rekorda i mial na sprezeglo,ale sasiad twierdzial ze to nie jest heder od tego kombajnu bo jak przyszly zniwa chcial schaczac heder to nie schaczyl i o ile pamietam to cale przerabial i tutaj moze byc tak samo.Ja mam na pasek ale ja bym Ci radzil na pasek!!!Wujaszek ma 2 rekordy i ma jednego starego,drugiego mlodszego to oby dwa sa na pasek wiec twierdze ze to heder moze byc od zwyklego bizona...bo rekordy maja lepiej skonstruowane hedery pod tym wzgledem!!!!Ale to twoje zdanie twoje pieniadze!!!Pozdrawiam Milego zakupu :lol:

Jak cos to pisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pierwsze Rekordy miały na sprzęgło taki ma sąsiad a my mamy na pasek (nasz jest młodszy 1990r.).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no tak, i jest to beznaczenia czy to rekord czy super, poprostu po ktoryms roku ( chyba 87) zaczeli montowac na pasek. Ja mialem na sprzeg, lecz to przerobili na pasek, nie wiem dlaczego, musialbym sie zapytac.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

W z056 na pasek robili od '88 chyba. A sprzęgło tzw. "krzyżak" przerabiane jest na pasek ponieważ przy zapinaniu hedera wystarczy podjechać, założyć pas, i po wszystkim, a z krzyżakiem, jest po prostu więcej roboty, ale i krzyżak ma swe plusy, razcze pasek minusy, bo os napędu hedera potrafi nie wytrzymać i trrach...

Krzyżak można łatwo przerobić na pasek: wyrzuca się całą oś napędu hedera, i wstawia nową, mająca na końcu koło pasowe, ot i po robocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ok dziękuje dziękuje;) my tak własnioe polujemy na cos młodszego 89/90 rok i mam takie pytanie odnośnie tego bo tak przeglądałem i nigdy nei natrafiłem na rekorda o roku produkcji 92 ani 93. One nie były wtedy produkowane czy jak? bo potem to dopiero niebieskie widac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ciekawe czemu tak ciężko je sotkać w tych rocznikach a przydało by sie bo za ta kaske być moze bym takiego dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Ciekawe czemu tak ciężko je sotkać w tych rocznikach a przydało by sie bo za ta kaske być moze bym takiego dostał.

 

 

Z prostych wzgledow, poprostu rolnictwo bylo mniej oplacalne niz w latach PRL-u i przez to malo kogo bylo stac na nowy kombajn. Ale szukaj czasem takie sie trafiaja.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak na moje oko to przyczynił sie do tego również upadek pgr-ów bo wtedy już zaczeły trafiać do prywatnych odbiorców a nie z pgr gdzie głownei stały na zewnątrz i przez to ich stan i wydaje mi się że rpzez to jest tak duża róznica w stanie wizualnym kombajnów oraz cenie.

Panowie nie za tanio wam sie widzi:

http://www.allegro.pl/item865734790_kombajn_bizon_rekord_z058_claas_zadbany.html

i jeszcze gosciu na handlarza wyglada wiec coś chyba w nim nie gra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Z wyglądu o 20tyś za mało, nie wiadomo co w środku siedzi. Silnik? - 10 tyś skrzynia raczej nie siada, jeśli coś mu dolega to wada fabryczna bo nie wierzę, żeby gospodarz nie wiedział za ile takie sprzęty chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Hm wada fabryczna ale co to mogło by być bo widac że gardziel wytarta wiec troche połozył. Coś pewnie jest nie tak skoro prawie wszystkie na allegro niebeiskie stoja za 100 tys. Ale może sie przejedziemy go zoabczyc bo prawdopodbnie pojedziemy ogladac innego rekorda i to akurat jest po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

No tak tylko że tamte mają już dużą chłodnice a ten ma jeszcze małą jest to jeden z pierwszych w tym malowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

myślałem że juz te niebieskie sie niczym różniły tylko potem co się zmieniły. Czyli chłodnica jest taka sama jak w czerownym rekordzie? Orientuje sie ktoś czym sie jeszcze rózniły?? czyli bizonik być może jest w pełni sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Raczej już nie tylko mają chyba bardziej komfortową kabinę no i ta chłodnica duże weszły dopiero w 1996 a to jest grudzień 1995 ale kombajn warto chyba obejrzeć ponieważ wygląda jak z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To jest fragment z wikipedi :"przed modernizacją kolor czerwony, po niebieski". Czyli do tej modernizacji by zaiczała się tylko kabina i w późniejszym czasie chłodnica? My dziś jedziemy dogadać spółke i jak wszytsko bedzie dobrze to w najbliższym czasie go pojedziemy obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj