Polecane posty

Poke912    0

Czy ktos wie gdzie moge dostac Hektaromierz najlepiej przez neta na jakiejś stronce

chce go zamontować do Claasa CoMMANDORA 114CS TYLKO NIE MOGE GO NIGDZIE DOSTAC POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Usługi wykonuje się na czas. Z kupnem zegarka nie będzie problemów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Usługa tylko na zegarek.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Ale mi by sie nie opłacało na zegarek.

Żebym zarobił na zegarek tyle co na hekatary to musiałbym brać jakieś 400zł

Przystawka 5.1 zbironik 8t.

Jak dobrze idzie to on 3ha w godzine skosi.

Tak było w tym roku. Mi jest takie cudo potrzebne na nastepne żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Co licznik pokaże jest święte wiem bo jak np. sieje usługowo to ktoś powie że są 2ha a wychodzi 2.6ha i co wtedy byście zrobili??


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

sytuacje można odwrócić znajomy zamówił koszenie kukurydzy na hektar i z 3ha gość naliczył 3,6 ha i co tu jest święte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

To że kombajnista chciał go wych****

Jak ktoś lojalny to mówi dokładnie ile mu wsyzło

a jak łakomy na kase to po prostu acy się rodzą niestety

Edytowano przez Matey
zwroty wulgarne, warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja mam hektaromirz w jaguarze z firmy adel. uzytkuje juz to 4 lata i wszystko jest ok. u clasie mozna to podlaczyc do seryjnej wtyczki tylko trzeba troche kabelków połączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

widocznie coś mu źle liczy albo mu liczy cały czas jak jedzie u mnie mierzy dobrze (sprawdzone na swoich polach) i u ludzi co powiedzą ile faktycznie mają to tyle wychodzi. To wytłumacz mi jedno to czemu jak np. jak mi wyjdzie 2.6ha a ktoś mi powiedział że są 2ha i mu mówie że wyszło tyle i się wcale nie kłuci tylko płaci???


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No jak to, dopłaty bierze a nie wie o jakiej powierzchni ma działki? Kolo myślał, że zaoszczędzi, a tu klops


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Heh. No

My w tym roku ufalismy ludziom może nas nie oszukali.

Wykosilismy u nas wszystkiego 100ha. I u ludu jakies 400

To troche tego było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

sytuacje można odwrócić znajomy zamówił koszenie kukurydzy na hektar i z 3ha gość naliczył 3,6 ha i co tu jest święte ?

 

Akurat w kukurydzy nie ma tej możliwości ale przy zbożu ustawiamy na 3,9 a jadąc już pół kosy zabieramy ok 2 a liczy za 3,9, i jeszcze podnoszenie zespołu tnącego.

 

Miałem taki przypadek na cięciu rzepaku gość ciął nie całą kosą i różnica była rzędu 20%. To jest tak jak się dobrze ustawi szerokość i czujnik od podnoszenia to w 95% powinno się zgadzać, ale jak ktoś chcę oszukać i nie podnosi dobrze zespołu tnącego i na nawrociach też liczy to wychodzą kwiatki.

 

Ja do pomiaru powierzchni wykorzystuję zwykły licznik rowerowy odpowiednio wyskalowany i nie ma problemu z pomiarem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

jeśli chodzi o koszenie na niecały heder to są przyciski na hektarmierzu 1/4 2/4 3/4 4/4 i to odpowiada szerokości koszenia i taka sie ustawia jaką sie kosi. No i jeśli chodzi o zaprogramowanie to powinno sie dać ok 10cm mniej (tzn mam heder 5.10m a zaprogramowuje go na 5m bo nigdy nie uda sie w 100% 5.10m kosić) no i jeśli chodzi o liczenie hektarów to wtedy wychodzi idealnie.

w DO96 miałem tez licznik rowerowy bo hektaromierza nie było Wystarczy tylko kilometry pomnożyć przez szrokość hedera i też wychodzi dobrze. ( tylko najlepiej na przenośniku pochyłym zamotować wyłącznik licznika ( ja miałem zrobiony z czyjnika który włącza lampę stop w zetorze jak się na preał naciśnie) bo przy nawrotach też by liczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Przypadek który opisałem rozwiązali tak że najpierw poleciały uje i qwy, potem podzielili nadmiar na pół i na końcu właściciel pola oznajmił że nigdy w życiu nie chce już od niego usługi a właściciel sieczkarni żeby nigdy już go nie zamawiać. Dodam że sieczkarnia to JD z przystawką bez rzędową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale mi by sie nie opłacało na zegarek.

Żebym zarobił na zegarek tyle co na hekatary to musiałbym brać jakieś 400zł

Przystawka 5.1 zbironik 8t.

Jak dobrze idzie to on 3ha w godzine skosi.

Tak było w tym roku. Mi jest takie cudo potrzebne na nastepne żniwa

 

To tyle bierz.

U nas za BS-a jest 380zł/h na ha jest tylko kuku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

My jednak zostajemy przy koszeniu na hektary. Więcej się zarobi

I każdy wie ile bedzie musiał zapłacić.

Odłoży sobie i kasa do reki tak było w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rób jak chcesz. Ja bym na coś takiego się nie pisał. Hektar hektarowi nie równy. Czasem robię 2 ha na godzinne a czasem jednego nie da się w godzinne zrobić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

No tak ale my chcemy troche się dobrze zaprezentować.

Bo u mnie w okolicy jest jakieś 40Kombajnów i prawie wsystko bizony.

I wszyscy biroa na godzinę.

A my chcieliśmy żeby ludziom sie opłacało a jak sobie dobra opinie zrobiliśmy to juz

sie bedzie inaczej kosiło może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

W mojej okolicy też sa bizony. I brali w tym roku 300zł/h Ja mam Do 108 maxi i robię w godzinę 2ha ( i nikt by nie poszedł na to jakbym chciał 600zł/h) więc biorę 300zł/ha. :lol:

A ludziom się opłaca bo przy bizonie koszenie ha wychodzi ok.340zł.

 

A ty Poke912 masz jakąś firmę jak robisz usługi (rozliczasz się ze skarbówką) czy tak lecisz ;[

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Kombajn kupiłem dla siebie głownie w spółce z kolega taty

A kosimy jak ktoś chce

Nie mamy firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj