Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Dawid777    0

Porónywanie ciągników ze względu na motory super ;) ty już nie wciskaj kitu że gdyby ursus był inaczej zażądzany to by nie upadł. Ludzie kupowali stare c360 i c330 bo po prostu były dobre i wytrzymałe. Ale jak weszły te nowe ursusy to tak z****** opinie ursusowi że później nikt ich nie chciał ;) do sadownictwa to one się nadają, ale nie do rolnictwa. Taka jest prawda :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
K1ROVEZ dobrze gadasz moment obrotowy perkins ma lepszy. zetor cudem techniki nie jest inie będzie trochę odbiegnę od tematu czeska Jawa np 350ts 2 gary paliwożerna i wielki muł MZ etz 150 odstawia jawę bez problemu jawa dogoni ja tylko na długiej i prostej trasie a spali 4 litry przy czym jawa 8 tak więc większe nie znaczy lepsze weż pod uwagę że ciągnikiem nie tylko orzesz ale robisz też setki inych prac gdyby zetor był zarządzany jak ursus już dawno by upadł

 

 

i z kupnem tej licencji to głębsza sprawa niż możesz sobie wyobrazić

W jaki sposób jest lepszy? 360 ma o 30 Nm więcej od 3p, tak więc gdzie ta przewaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

Który jest lepszy zetor 7211,ursus c-360 czy c-360-3p??? bo już teraz nie wiem

ale niech mi ktoś odpowie skąd się bierze ten czarny dym w c-360 i z czego on powstaje? z wody ? bo 3p tak nie dymi jak ten kocioł ! ;) a dlaczego teraz robią ursusy z silnikami perkinsa ? ;) licencja to już było przerabiane! :) kto się zemno zgodzi? :) no chyba silniki 60 to były dobre na spalanie ropy i produkcję dymu ale ochrona środowiska ich nie popiera :)


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

teraz bardzo dużo ciągników ma perkinsy i jakoś się sprawdzają i są dobre Dawid kupowali bo nic inego nie mogli kupić woleli 30 zamiast konia. Nowe to według ciebie licencyjne czy te co robili teraz??? o nowych nic praktycznie nie wiem więc się nie wypowiem a licencyjne to bardzo dobre maszyny wcale nie gorsze od 60 itd tylko że większość nie potrafi ich obsługiwać taka jest prawda. a porównania z motorami po prostu nie zrozumiałeś nie wiem ile ty masz lat? ale zachowujesz się jak mój brat (12 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

Tylko że ja nie jestem przeciwnikiem Perkinsów tylko je popieram


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Który jest lepszy zetor 7211,ursus c-360 czy c-360-3p??? bo już teraz nie wiem

ale niech mi ktoś odpowie skąd się bierze ten czarny dym w c-360 i z czego on powstaje? z wody ? bo 3p tak nie dymi jak ten kocioł ! ;) a dlaczego teraz robią ursusy z silnikami perkinsa ? ;) licencja to już było przerabiane! :) kto się zemno zgodzi? :) no chyba silniki 60 to były dobre na spalanie ropy i produkcję dymu ale ochrona środowiska ich nie popiera :)

Kolego zadajesz trochę pytania retoryczne. Przecież to jest wiadome że z tych 3 ciągników najlepiej wypada zetor. Nie tylko jest najmocniejszy ale komfort jazdy jest z innej bajki od ursusa. A czarny dym to po prostu jest taka charakterystyka silnika, że przy nagłym dodaniu gazu lub dużym obciążeniu da czarnego dyma. Zresztą każdy z tych ciągników da dyma jak ma ciężko, z ta różnicą że jak Perkins da dymka to się dusi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

milanreal1 zgadzam się z tobą zetor ma lepszy komfort od c-360 i 3p a ten dym czarny w c-360 to bierze się chyba z ropy bez urazy ;)


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Lat 38 a to konto syna ;) A jesli chodzi mi o ursusy to np. 4514, 5314, c360-3p. Tak szczerze to wszyscy uważają je za niewiadomo co i że niby są na powietrze :);):) a w rzeczywistości jest wogóle co innego. Temu co przesiadł sie ze starej c360 na niego to niby cudo techniki, ale z tego co pojeździłem nimi i miałem 2812 to jak dla mnie są nic nie warte. Jakbym kupował c360 to bym wzioł zwykłą, ponieważ i tak więcej wytrzyma niż te perkinsy i roboty się nie boi (zakopci a nie zgaśnie). Ale o ciągniki trzeba dbac temu co c360 wali chmure dymu po prostu nadaje się do remontu :) Pojeździłem troche ciągnikami i wiem jak który chodzi i na co go stac.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

silnik 60 wytrzyma więcej niż perkins ciekawa teoria może ją jakoś uzasadnisz??? perkins niby zgaśnie (zależy od kierowcy) a silnik zwykłej 60 zakopci ale nie zgaśnie i co z tego jak zanim spowrotem wbije się na obroty to perkinsa zdąrzę odpalić i wkręcić na obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj damian jak 60 daje dyma to nadal idzie i nie spada z obrotów. No chyba ze tak dusisz swoja aż zacznie z nich spadać...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Perkins może mało pali,ale mocy ma też mniej niż C-360.A co do czarnego dymu to sie w 100% zgadzam z poprzednikami "taka charekterystyka silnika"albo po prostu złe spalanie (zawory,końcówki wtrysków,pompa do roboty),a poza tym jak byście sie choć troche znali na zasadzie działania silnka to byście wiedzieli, że każdy silnik pod obciążeniem czarnego dyma puści.:D:)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiście... Bo z obserwacji zauważyłem że perkinsy dają dyma dopiero w momencie gdy nie radzą i zaczynają spadać z obrotów. Chyba że inaczej zauważyłeś to mnie poucz.

A c-360 dają dymka już w momencie gdy mają bardzo ciężko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ktoś tu pytał dlaczego 60 wali czarnym dymem a 3p nie. Otóż ja Wam powiem :) 3p ma komorę wstępną w której paliwo i powietrze się wymieszają i dopiero trafiają do komory spalania a 60 nie posiada i paliwo z powietrzem się miesza w komorze spalania ale to i tak nic nie daje w mocy czy momencie obrotowym. Sprawny silnik 60 nie będzie dymił. Owszem z obciążeniem da dyma ale jak się rozdpędza jeśli dymi na stałych obrotach to już układ paliwowy do przejrzenia lub nawet tłok pierścienie tuleja. Więc fani 3p nie zachwycajcie się że Wasz 3p nie dymi a sąsiada 60 trochę puści to nie znaczy o złej jakości silnika. 60 i tak i tak ma większy moment obrotowy a to się bardziej liczy niż moc czy też spalanie. No jak już 60 będzie palić 10 litrów to już coś nie tak. Jeździłem wiele razy i tym i tym i śmię stwierdzić iż 60 jest o wiele lepsza i mniej awaryjna i co za tym idzie mniejszy koszt utrzymania i części tanio są. Zgodzi się ktoś ze mną ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

3p ma komore wstepna? Ciekawe gdzie? Jest to silnik z bezposrednim wtryskem paliwa tak samo jak w 60. Nawet ksztalt komory spalania w denku tloka jest podobny w obu ciagnikach. To ze 3p nie dymi to zasluga pompy rozdzielaczowej ktora charakteryzuje sie zmiennym poczatkiem i stalym koncem wrysku. Przez to silnik nie dostanie wiecej paliwa niz moze spalic, chyba ze bedzie przeciazony. :)

60 ma co prawda wiekszy moment obrotowy, ale w 3p moment obrotowy prawie sie nie zmnienia w wiekszym zakresie obrotow niz w 60, a to bardzo duzo daje, rowniez nizsze spalanie. :)


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek123    0

Witam ostatnio w orce mój C-360 spalił około 25l na 2ha, ciężka orka, pług z dużymi odkładniami+brona , ile tak naprawdę powinna spalić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Czego tu człowiek może się dowiedzieć o ciągnikach nowego Komory wstępne miesza się paliwo z powietrzem

Jasny gwint chłopaki jakie wy macie pojecie o ciągnikach ???

części do perkinsa są takiej samej ceny co do 360 Tyle że masz 3 tłoki a nie 4 i kapitalka wyjdzie taniej motoru

A co do dymienia to choćby niewiem jak 60 była zrobiona i tak dym bedzie wyraźniejszy niż w 3p

Owszem jak perkins daje dyma większego to się będzie dusił i spadał z obrotów ale 60 wiele więcej nie fiknie a przy takim obciążeniu co perkins bedzie spadał z obrotów nad c 360 będą czarne chmury jak w pewnym filmie :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ktoś tu pytał dlaczego 60 wali czarnym dymem a 3p nie. Otóż ja Wam powiem smile.gif 3p ma komorę wstępną w której paliwo i powietrze się wymieszają i dopiero trafiają do komory spalania a 60 nie posiada i paliwo z powietrzem się miesza w komorze spalania ale to i tak nic nie daje w mocy czy momencie obrotowym. Sprawny silnik 60 nie będzie dymił. Owszem z obciążeniem da dyma ale jak się rozdpędza jeśli dymi na stałych obrotach to już układ paliwowy do przejrzenia lub nawet tłok pierścienie tuleja. Więc fani 3p nie zachwycajcie się że Wasz 3p nie dymi a sąsiada 60 trochę puści to nie znaczy o złej jakości silnika. 60 i tak i tak ma większy moment obrotowy a to się bardziej liczy niż moc czy też spalanie. No jak już 60 będzie palić 10 litrów to już coś nie tak. Jeździłem wiele razy i tym i tym i śmię stwierdzić iż 60 jest o wiele lepsza i mniej awaryjna i co za tym idzie mniejszy koszt utrzymania i części tanio są. Zgodzi się ktoś ze mną ? tongue.gif

 

Komora wstępna nie służy do mieszania paliwa z powietrzem. Ona była stworzona niejako do zwiększenia ciśnienia wtrysku. Podczas wtrysku paliwa do komory wstępnej spalała się tylko jego niewielka część (z braku powietrza). To z kolei podnosiło ciśnienie w tej komorze i powodowało wtryśnięcie reszty rozpylonego paliwa do komory głównej gdzie następowało właściwe spalanie. Takie były założenia, a w praktyce bywało różnie, dlatego w nowoczesnych silnikach zrezygnowano z wtrysku pośredniego. Kolega @marian3p ma rację, silnik AD3.152 UR ma wtrysk bezpośredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a ja wam powiem tak ;) ciągnik najlepsiej sprawdzić w lesie:) przy zrywce oczywiście:)latem trafił sie zrąb był podzielony na dwie grupy:) w jednej zrywał gościu c-360-3p(4 miesiące po kapitalnym remoncie ale w zakładzie nie w domu:) a w drugiej ja zwykła c-360 która juz 10 lat działa od kapitalnego remontu i tak jak do c-360 chaczyłem 9 sztuk kopalniaka drewno długości 13 metrów i średnio 17 cm średnicy na 6 metrze (średnoi 9 sztuk chaczyłem)i z tym na 2 biegu ponad 200 metrów prawie ze cały czas tylko na tylnik kołach przód ledwie co tykał ziemi i tak przez 7 godzin i juz musiało być zeby mi 15 litrów spaliła nie zdarzyło się zebym 20 litrów spaliła a gościu tym perkinsem chaczył po 4-5 sztuk i mu sie przód unosił( wymary drewna średnio takie same)i na 3 biegu to tylko z górki dawał radęa tak to 2 tez ponad 200 metrów targał ale mu paliła minimum 20 litrów raz dyłem go zaciągnąć bo akumulatory wydoił to mówił a raczej wszystkich wyzywał ze ta zrywka się nie opłaci bo 30L zdzarł :) perkins był szefa nie kierowcy a zwykła c-360 była nasza własna no i chyba normalne który lepszy:)aa ja mnie mam obciązników z przodu a on pełen komplet, opony na tyle 90% czyli prawie nie zuzyte tyle ze u niego na 3p były zwykłe polskie a u nas są 4 letnie ruskie wiec i wysokośc bieżnika tez się rózniła:)i teraz po tym wpisie ocencie te ciągniki:)pozdrawiam :)

 

komora wstępna słuzy też do wyciszenia silnika :blink:

mała poprawka bo zawsze mówie 360 a mamy 355:)a niby 355 słabsza od 360 chociaż nie wiem pod jakim względem słabsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

a ja wam powiem tak ;) ciągnik najlepsiej sprawdzić w lesie:) przy zrywce oczywiście:)latem trafił sie zrąb był podzielony na dwie grupy:) w jednej zrywał gościu c-360-3p(4 miesiące po kapitalnym remoncie ale w zakładzie nie w domu:) a w drugiej ja zwykła c-360 która juz 10 lat działa od kapitalnego remontu i tak jak do c-360 chaczyłem 9 sztuk kopalniaka drewno długości 13 metrów i średnio 17 cm średnicy na 6 metrze (średnoi 9 sztuk chaczyłem)i z tym na 2 biegu ponad 200 metrów prawie ze cały czas tylko na tylnik kołach przód ledwie co tykał ziemi i tak przez 7 godzin i juz musiało być zeby mi 15 litrów spaliła nie zdarzyło się zebym 20 litrów spaliła a gościu tym perkinsem chaczył po 4-5 sztuk i mu sie przód unosił( wymary drewna średnio takie same)i na 3 biegu to tylko z górki dawał radęa tak to 2 tez ponad 200 metrów targał ale mu paliła minimum 20 litrów raz dyłem go zaciągnąć bo akumulatory wydoił to mówił a raczej wszystkich wyzywał ze ta zrywka się nie opłaci bo 30L zdzarł :) perkins był szefa nie kierowcy a zwykła c-360 była nasza własna no i chyba normalne który lepszy:)aa ja mnie mam obciązników z przodu a on pełen komplet, opony na tyle 90% czyli prawie nie zuzyte tyle ze u niego na 3p były zwykłe polskie a u nas są 4 letnie ruskie wiec i wysokośc bieżnika tez się rózniła:)i teraz po tym wpisie ocencie te ciągniki:)pozdrawiam :)

 

komora wstępna słuzy też do wyciszenia silnika :blink:

mała poprawka bo zawsze mówie 360 a mamy 355:)a niby 355 słabsza od 360 chociaż nie wiem pod jakim względem słabsza :)

Opinia eksperta :) tylko w łeb sobie strzelić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj