Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu nie chodzi o spalanie, ale zbyt małe obroty mu dajesz, te 1800 powinien mieć.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam,

dawidpl ciekawi mnie skąd ci przyszło do głowy albo jaki super fachowiec ci to zasugerował,myślenie w tym kierunku jest wyrażną głupotą aż boli,pompa zabierze ci ropy ile potrzebuje i resztę wróci nadmiarem jęśli przymkniesz kranik to nie myśl że spali mniej,jakbyś obciążył robotą ciągnik i by mu brakowało to ciekawe czy cokolwiek byś zrobił.

jeśli komuś się wydaje że jak będzie pyrkoł 60-tką i ją mordował to że mu mało spali to się myli,obroty,bieg dobiera się do określonej roboty,silnik musi dość rzwawo pracować 1800/2200 przy orce i nie chodzi oto że wieksze obroty to większe spalanie,właśnie odwrotnie.najmniej pali jeśli chodzi ekonomicznie,nie przeciążony a nie przy 1400 mordować go i napier.....lać całe pole.

dlaczego jeśli jest przeciążony ma niskie obroty to kopci na czarno bo mu ciężko jak cholera, wystarczy zredukować podnieśc mu trochę obroty i dymka niema bo właśnie pracuje silnik ekonomicznie,dynamicznie się kręci anie jak muł bagienny wtedy spalona ropa obrucona jest konie mechaniczne i wykorzystuje się uciąg bidnej 60-tki,to tyle,człowieka może potargać.

2701    2

Ekonoiczna praca silnika powinna oscylować w zakresie max. momentu obrotowego i przekroczenie tych obrotów powoduje wzrost spalania,dlatego tak ważne jest aby max moment silnik osiągał jak najwcześniej i możliwie w całym zakresie obrotów.

Wiadomość z agroFakt.pl

POL1    28

Ja mam ursusa c 330M i mam 1.20ha i mi spali do 10 litrów na zaoranie:D

taaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 1.20 ha zaorzesz 10 litrami?????????

ehheheeh dobre.

A od kąd to ciapek 2.5 litra pali na mth?

To są dane fabryczne a nie realne.

Chyba w pokładance.

Bo jak orze na 25-30 cm 2000-2200 obrotów to nie ma szans by za 4 godz. zaorac 1 ha.

Wiem bo orałem.Z 4 lata temu orałem 2 morgi czyli 1.12 ha głębokiej orki i ciapek spalił mi 17 litrów , a pompe i silnik miałem zdrowy.Jakoś za rok kolega orał mi ten sam kawałek swoim traktorem i spalił podobnie więc nie ma takiej opcji żeby na 10l zaorac taki kawał ziemi.

Edytowano przez POL1

MarcinNH    42

360 spala mi 20 l/ha w orce

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

sylwekx    0

witam mam taki problem chce sobie kupic ciągnik ursus c 4011 ale podobno blokują szkrzynie w nich co o nich sądzicie ile one spala na moto 1h ciągnik ma pracować na małej ziemi 200 mth na 150 i od czasu do czasu przywieśc gałezie i drewno , mam takiego do kupna chce za niego 6500zł nowe opony tylne dał za ni 2800zł ma jeszcze gwarancje na nie, trzeba go też odnowić czy warto go kupic i co myslice o c-4011

Człowieku... ortografia!!

Edytowano przez razor275

Ferdek07    62

taaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 1.20 ha zaorzesz 10 litrami?????????

ehheheeh dobre.

A od kąd to ciapek 2.5 litra pali na mth?

To są dane fabryczne a nie realne.

Chyba w pokładance.

Bo jak orze na 25-30 cm 2000-2200 obrotów to nie ma szans by za 4 godz. zaorac 1 ha.

Wiem bo orałem.Z 4 lata temu orałem 2 morgi czyli 1.12 ha głębokiej orki i ciapek spalił mi 17 litrów , a pompe i silnik miałem zdrowy.Jakoś za rok kolega orał mi ten sam kawałek swoim traktorem i spalił podobnie więc nie ma takiej opcji żeby na 10l zaorac taki kawał ziemi.

Mój w orce pali 2,5l/godz jak ciapek spali więcej niż 3l/godz to coś ma nie tak z dawką paliwa lub wtryskami, lub ktoś sobie podkręcił dla większej mocy, dla zabawy i z nudów z 5 lat temu uczepiłem nawet 3x30 i robiłem podorywkę, z 2x30 c330 to najlepiej dobrana para starzy pgr-owcy i skr-owcy mogą to potwierdzić jak jeszcze pracowały c328, ciapek z 2x30 radzi sobie lepiej niż c360 z 3x30 a wydajność no to już inna kwestia, no i na niektórych ziemiach c330 z 2x30 nie da rady to jeszcze inna sprawa, ale na słabych klasach 2,5l/godz to realny wynik, a w 4 godz to można z palcem w d*pie zaorać 1ha bo jeden pług można nastawić troszkę szerzej i deptać równo, kiedyś ojciec jak miał tylko c330 to w orce można było papierosa odpalić od kolektora wydechowego, nie wiem co się czepiacie ciapka nie raz podawałem przykłady że orce i w transporcie w spalaniu ten ciągnik zawstydził by nie jeden nowy zachodni ciągnik, tylko ta wydajność heh

@sylwekx mam problem ciebie przetłumaczyć, błędów masz więcej niż tam słów się znajduje u mnie podkreśla błędy a jeżeli u ciebie nie podkreśla to musisz sobie zmienić ( przycisnąć prawy przycisk myszki i kliknąć ''Sprawdź pisownię")

ja mam 3p i mogę spokojenie powiedzieć ze 3p jeest oszczędniejszy mój w lekkich pracach spali 2,5l/h a w ciężkich takich jak orka niespali więcej niż 4l/h . Mojego sąsiada 60-esiątka spala w lekkich do 5 l/h a podczas ciężkich prac spali ok. 7 l/h .

Adi96    906

Kolega wyżej podał to spalanie 3P i 60-tek 2000 tys obrotów wiecej się nie opłaca

ee SPOKOJNIE BEZ PRZESADY !! Zetor to żaden pijak wczoraj mierzyłem spalanie w swoim 7211 podczas uprawy pod siew na lekkichn ziemiach gdzie miał ciezko bo wiadomo przodek stawia opór bo siada w ziemi jezdziłem 2 albo 3 szosowa dodam że koła mam więkrze styłu niz te standardowe bo to jest wersja sprowadzona z Holandi i wlałem równiutko odmierzone 10l i przy pracy tak na 1600/1800 obr min spokojnie wystarczyło na 2 godziny pracy :) a poza tym śilnik jest jak dzwon :) jak wszystko jest sprawne jak nalezy to żadnym smokiem niemorzna go nazwać !

Edytowano przez lukaszursus904

Rob355    5

Witam, tak czytam te posty o spalaniu C-360 i jestem lekko zdziwiony.

Nie jestem typowym rolnikiem ale po rodzicach posaidam gospodarstwo.

Całe wczesniejsze lata pracowaliśmy 1 ciagnikiem na ok 17h, jest to C-355.

jak wczesniej mieszkałem na wsi to słyszałem te opowiesci o żłopiących 60-kach, że to potrafiła cały bak na dzień spalić.

oryginalny C-355 u nas jest naprawdę oszczędnym ciągnikiem- przykładowo w zimowej orce (3-skibowe standardowe pługi) na 2-i biegu (1500-1600 obr) na 20 litrach to wyjezdzałem o 8 rano na pole, orałem do 12, potem od 13 do 15, i normalnie wracałem do domu, wiem, że to nie jest miarodajne, ale nie wyobrazam sobie spalić cały bak n dzień- w 2 dni to już trzeba cały czas pracować. Zawsze podczas pracy czy to orka, czy talerzowanie pracowałem w ok max momentu obr.

Dodam, że ciagnik ma oryginalny rozrząd, wał, zmieniana tylko góra i oczywiście pompy.

czifu    0

Witam

Czytam tak te posty i nurtuje mnie myśl, na wiosne teraz na ok 1ha spalił mi ok 50l ropy. 70 ar było z kultywatorem i bronami, później siew, to wszystko po górach, a 40 ar to trójkąt, uprawione kultywatorem z bronami, wywiezione na to 4 rozrzutniki obornika i zaorane (płóg 2x45) i zasadzone na tym ziemniaki, dojazd jest ok 2km z czego połowa cały czas pod górę. Jak myślicie, dużo wyszło czy może być? silnik po remoncie teraz dopiero nabił 57mth.

bartek1992    34

Mój C-360 w talerzówce 2m 1600-1800 obr. spalił 5l na ha

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

akmaly    194

Jaki sens ma porównywanie spalania w takich samych ciągnikach. Jeden napisze że spalił mu tyle, drugi że dwa razy mniej a trzeci że dwa razy więcej i tak może być w rzeczywistości ponieważ każdy ma inne gleby, inaczej ustawiony sprzęt itd. Dla przykładu, orka po równym a nawet lekko z góry C360 z pługami UG 3 i w pewnym momencie tak jakbym zaczepił o korzeń jakiś, grzebie się, podnośnik cały czas w akcji i męka a niedaleko mnie gość pod górę taką że czuje się jakby promem kosmicznym startował zasuwa aż miło z 4 pługowym UG taką samą 60-tką. Pewne jest że on spali połowę tego co ja więc i tak mi nie uwierzy do póki nie dowie się na własnej skórze jak potrafi trzymać ziemia.

starybudnik    16

Moja 3p przy takich pracach jak orka 3 skiby, wyworzenie obornika, koszenie łąk spali około 3litrów prasowanie do 4litrów

mazi1    0

Witam oraliśmy z sąsiadem na dwie 60tki po około 4 godz. zabrakło mu paliwa a u mnie pół zbiornika zostało.

Obie 60tki do pełna zatankowałem przed wyjazdem, jak by przez cały czas nie jeździł ze mną to podejrzewał bym że paliwo spuścił.

seweryn20    657

To ma nie do końca sprawny silnik. Fizycznie jest to niemożliwe nawet gdyby ten zbiornik zasilał stu konny silnik. Powinien wspomóc się dobrym mechanikiem bo najwyraźniej 60-ka go przerasta.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

MegaOLO23    0

Witam . Mam pytanie, ile ursus c360-3p spali ropy w areałach 50 arów na biegu 3 i 1500-1800 obr/min?

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam .

romek6340    203

Ropy to nic Ci nie spali bo nie na ropie jeździ... Strasznie nieprecyzyjne pytanie. I co będziesz nim tam robił? W kółko jeździł? Te silniki w miarę oszczędne wiec nie za dużo tylko aby chociaż w przybliżeniu ocenić ile musisz napisać jakie prace masz nim wykonywać.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam . Mam pytanie, ile ursus c360-3p spali ropy w areałach 50 arów na biegu 3 i 1500-1800 obr/min?

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam .

Spalanie wynosi 236 g/kWh.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrb14
      http://allegro.pl/gr...2097435843.html - Czy 105 konny belarus 1025 uciągnie ten agregat?? Wyraźcie swoją opinię o nim, czy warto, czy są dobre. O to czy uciągnie chodzi mi o spokojne ciągnięcie, gdyż to nowy ciągnik i nie chcę go zajeździc na 5 lat.
    • Przez gomez
      Witam! Jak tam wam poszła tegoroczna olimpiada???
    • Przez Admiral150
      Witam:)

Mieszkam na Podkarpaciu i mam ok 10 hektarów pola. Posiadam c-330 a w jesieni kupiłem sobie MF 698 .Poszukuje do MF jakiś agregat bierny bo nie mam to niego żadnego sprzętu tylko pługi obrotowe 4 skibowe.Chciałem się poradzić bo mam taki dylemat czy kupić agregat uprawowo siewny 2,5m z hydropakiem do tego mój poznaniak czy agregat uprawny 3m lub 3,2m. Jeżeli uprawowo siewny to jaki talerzowy czy sprężynowy i z jakimi wałami? Który robi w polu lepiej??? Chciałem się zapytać czy te agregaty uprawowo siewne dobrze robią w polu czy opłaca mi się kupować agregat uprawowo siewny do MF czy nie będzie za mały ?? A może lepiej kupić agregat uprawny 3 m lub 3,2 m i siać c-330 .Może mi ktoś doradzi co mam kupić do MF?

Ps. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam
    • Przez boloo
      Witam koledzy mam problem z tym ze w john deere 975 zapychaja mi sie dwa wytrzasacze krajne . i własnie nie wiem co mam zle ustwaiaone albo co moz ebyc przyczyna tego bo juz zniwa i nadal to samo co wytrzyszcze to sie zapychaja i pytanie czy moze to jest wiatr za duzy czy zly kąt wianaia ? oraz pytanie czy otwierajac dekielkolo silnika do wytrzasaczy to jest oska z takimi pretami popychajacymi czy jest to potrzebne . czy mozna to zdemontowac koledzy pomocy .
    • Przez adrian7211
      Mam prośbę o poradę z kąd podciągnąć prąd do dodadkowych halogenów z przodu i jakie halogeny byście polecili.?
      I jeszcze mam pytanie. Bo jak włączę wentylatory to lewy chodzi wolniej można powiedzieć że prawie wogóle a jak przełączę na drugi poziom to wogóle nie działają i co może być tego przyczyną ?

Prosiłbym o odpowiedzi.