Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

roltech    11

Tylko na ha jakich prac? Mój w orce na 28-30cm pali od 12,5 do 16 litrów/ha, orka na 2 biegu przy 1600 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

:huh:

Witam.Mam pytanie,jeśli do połowy przymknę kranik paliwa w c 360,to przy lekkich pracach jak:(-brony,-podlewanie roślin beczkowozem,-lekki transport,itp.)będzie różnica w spalaniu? :unsure:


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Nie. jedyne co zyskasz to że może się zapowietrzać układ paliwowy. Pompka zasilająca ma dośc duży wydatek na obrotach i jak nie pociągnie paliwa to zassie powietrze najmniejszą szczeliną. Paliwo oszczędzisz jak lekkie roboty będziesz robił na rozsądnych obrotach silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Dziś spróbowałem tego sposobu oszczędzania i w czasie jazdy zaobserwowałem spadek mocy <_< .A spalanie sprawdzę dopiero na wiosnę,gdy zacznie się coś uprawiać :rolleyes: .Na upartego może coś zaoszczędzi :P

Edytowano przez dawidpl

-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie ma szans. Sekcja swoje musi połknąc. Jak nie dostanie paliwa to powietrze bo ropy nie naciągniesz. Pompe powietrzem wykończysz albo dasz sobie spokój po krótkim czasie takiej jazdy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Sposób kolegi @dawidpl przydałby się przy wypłatach dla naszych ministrów i parlamentarzystów...

A w ciągniku to nie zaoszczędzisz w ten sposób,lepiej częściej sprawdzać końcówki i pompę wtryskową.

Polecam lżejsze buty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

:huh:

Witam.Mam pytanie,jeśli do połowy przymknę kranik paliwa w c 360,to przy lekkich pracach jak:(-brony,-podlewanie roślin beczkowozem,-lekki transport,itp.)będzie różnica w spalaniu? :unsure:

 

Zaraz ktoś wpadnie na pomysł ażeby odłączyć jeden lub dwa wtryskiwacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

eee, lepiej skrocic silnik o glowice, polecam szlifierke katowa :lol:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Aby zmniejszyć spalanie proponuje popracować nad aerodynamiką. :lol: Dobry spojler zwiększy docisk i zmniejszy poślizg kół przy orce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Aby zmniejszyć spalanie proponuje popracować nad aerodynamiką. :lol: Dobry spojler zwiększy docisk i zmniejszy poślizg kół przy orce :D

z dodatkiem sportowej anteny zwiększającej moc o 3KM i sportowych wentylków :lol:

a najlepiej zmienić operatora :)

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Perkins w transporcie spala 5 litrów, z cylkopem 4 litrów, w orce na hektar nie weźmie więcej jak 10 litrów na średniej klasy ziemi. c-330 najlepszy przy pełnym obciążeniu spali 3,8 litra/ przy 1850obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

 Na h 10 litrów? W jaki sposób? Przy dwuskibowcu 1h trzeba prawie 4 godziny bakać. Więc jak.... 2,5 litra na godzine? Nierealne. Coś wam się pochrzaniło.  Chyba że ten 1h to pasek długości 500m i szerokości 20m. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

:huh:

Witam.Mam pytanie,jeśli do połowy przymknę kranik paliwa w c 360,to przy lekkich pracach jak:(-brony,-podlewanie roślin beczkowozem,-lekki transport,itp.)będzie różnica w spalaniu? :unsure:

 

po prostu jeźdź mniejsze obroty większy bieg jak ma lekko B)

 

Mój 3p pali 3,5 litra na mtg w ciężkiej pracy (talerzówka + 2 brony)(tak jest naprawdę dokładnie mierzyłem dodam że silnik po remoncie)

wuja ma 360 i 360 3p to sobie chwali że 3p bardo mało pali tyle że 360 mona bardziej "katować" niż 3p; 360 3p idealny do prac lekkich jak ktoś chce nim orać to zwykłą 360 niech sobie kupi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

W moim przypadku C-360 plus pług 3x30 głębokość +/- 28cm, bieg 2, obr. 1600, średnie spalanie 14,3 l/ha.

Edytowano przez roltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    173

 Na h 10 litrów? W jaki sposób? Przy dwuskibowcu 1h trzeba prawie 4 godziny bakać. Więc jak.... 2,5 litra na godzine? Nierealne. Coś wam się pochrzaniło.  Chyba że ten 1h to pasek długości 500m i szerokości 20m. 

seweryn realne realne ..mam 3p od 89r od nowosci silniki perkinsa sa bardzo oszczedne musza miec naprawde ciezko by pociagnac z baku wiecej a w 2 skibowcu nie ma ciezko. ps moj 3p ma w tej chwili okolo 11500 mth. silnik robiony przy okolo 9000mth ale obecnie wszystko do roboty...tz remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

 Nierealne jeśli hektar będziesz robił 4 godz. Jak masz długie kawałki i wyrobisz się w przykładowo 2,5 góra  3 godz  hektar to się zgodze. Oszczędnośc oszczędnością ale swoje spalić musi. A na 2.5 litra przez godzine to by może przy bronach chodził i to 3-polowych. W każdym razie nie jest to duże zużycie. Nie dziwie się że do remontu po takim krótkim czasie. Obecne części nie są wiele warte. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    173

tak pamiętam że w około 3 godziny nie więcej orałem hektar na polu około 250met długie. owszem na mniejszych kawałkach było trudno. Masz racje części teraz to lipa. a tak apropo w Chełmnie robią już wały do skrzyń? wie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Ja kiedyś wlałem gorącej wody przy zerowej temperaturze i miałem kranik paliwa na całego zamkniętego, ciągnik odpalił i prawie normalnie chodził na wieczór myślę zamknę se kranik paliwa a tu on był zamknięty ciągnik chodził przy zamkniętym zaworku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    173

Ale długo chodził? może kranik nie trzymał? też kiedyś tak miałem nie pamiętam ile przejechałem ale kawałek był...

 

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

No gdzieś tak 15 minut jechałem po śniegu nic nieciągniętym za sobą jak go zamknę i odepnę wężyk od paliwa to nie leci paliwo

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    173

no to sporo ci pojechał na tym co miał w filtrze,przewodach. to są właśnie silniki perkinsa. znam gościa co ma c360 i c360 3p. ten drugi jest na wąskich kołach,facet sporo sadzi burków i ziemniaka,pytałem się czemu nie c330 zamiast 3p do tej 60 tki,odp że 3p ma to samo spalanie niż c330 a sporo więcej mocy i dlatego ma taki zestaw.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin222    1

lukas120 nie uwieżę że zetor 7211 spalił to samo co 3p

chyba że ryliście na 40 cm

zetor 7211 to najwiekszy pijak

przecież on wiecej pali jak 7711!!!

a c330 napewno wiecej spali na hektar jak c 360 3p

bo ile bedziesz orał hektar c 330 a ile c 360 3p

Ja mam ursusa c 330M i mam 1.20ha i mi spali do 10 litrów na zaoranie:D


########## Brak ##########

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Dziś wyliczyłem że przy orce zimowej 3x30 (pole po kukurydzy, IV klasa) moja 60ka spaliła 13,5 litra na ha przy czym nie przekraczałem 1600obr . Dodam ze ciagnik ma 5400 mtg bez romontów i żadnych regulacji. Czy to dobry wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj